Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek? Mit gondoltok...

Szerintetek? Mit gondoltok erről a helyzetről? Ti, mint szülő belemennétek ebbe?

Figyelt kérdés

Van egy ingatlan, amit majd meg fogok örökölni később.

Most jelenleg ki van adva, hitel van még rajta, amit jó pár évig kell még fizetni.

Mi jelenleg egy pici, 1 szobás amerikai konyhás lakásban lakunk és szeretnénk nagyobbra cserélni. Ez a lakás pont jó lenne nekünk, mert 3 szobás, tehát hely van bőven. Lassan szeretnénk babát, így ez a lakás pont megfelelő lenne nekünk. Nyilván anyuval megegyeznénk egy bérleti díjban, amiből a hitel simán törleszthető lenne, Ő se járna rosszul, mert nem ingyen laknánk ott és mi is jól járnánk, mert akkor már nem kellene nagyon várnunk a babával. Anyu ezt eddig még nem ajánlotta fel és nem is kérdezte meg. A bérlője viszont megkérdezte tőle, hogy a lánya nem akar-e ideköltözni. Nem tudom anyu erre mit mondott neki, de ez most nem is olyan érdekes. Anyu most máshol lakik, de ide költözne idősebb korára, persze mi csak addig maradnánk, amíg Ő nem akarna oda költözni, utána természetesen tovább állnánk.


Mit gondoltok? Kérdezzek rá nála? Kíváncsi vagyok mi lenne a reakciója, amúgy tudja, hogy sajátot még nem tudunk venni. Csak ez mégis biztonságosabb lenne pici babával, mint egy másik albérlet, mégis csak az anyum és nem kéne attól tartani, hogy kirak minket se szó se beszéd. Pár éves gyerekkel meg csak könnyebb lenne másik lakásba menni majd, mint egy picivel költözködni.


2016. jan. 26. 14:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

Ha úgyis csak ideig-óráig laknátok benne, akkor mi értelme van odaköltözni? Ennyi erőből bárhova költözhettek. Hiszen itt is fizetnétek, hogy a hitelt tudja fizetni belőle anyukád. Akkor ennyi erőből már egy albérletet is fizethettek.

Anyukád, ha odaakar majd költözni, egyszerűbb lesz egy kvázi idegen albérlőt elküldenie, mint a saját lányát, az unokájával.

2016. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsóval értek egyet
2016. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Én nem adnék ki családtagnak olyan lakást, amibe később be akarnék költözni, mert jönne utána az érzelmi alapú célozgatás, hogy "a kisfiam annyira szeret itt lakni", "a páromnak közel van a munkahelyéhez" és a többi, amitől nem lenne szívem elküldeni őket.

Azt nem minősítem, hogy anyád lakásáról úgy beszélsz, hogy amit örökölni fogsz...

2016. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!