Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerek jogosan okolja a...

A gyerek jogosan okolja a szüleit ha azok nem tudnak megadni neki mindent?

Figyelt kérdés
Ugye nagyon sokszor ha a gyerek kér valamit akkor az a válasz hogy nem, most nincs rá pénzünk, meg most nem engedhetjük meg magunknak. Ilyenkor jogosan haragszik a gyerek hogh a szülei nem tesznek meg mindent a boldogságáért? Mert a szülő dolga elvileg az hogy mindegy megadjon a gyerekének, hiszen azért vállalja. Lehet hogy a szülőnek kisebbek az igényei és elég neki hogy mondjuk panelban laknak, és szalámis zsemlét esznek, de lehet hogy a gyerek többet akar. Csak hát a szülő azt hiszi hogy ami neki jò az jó a gyereknek is. Ilyenkor el van intézve az említett mondatokkal. Pedig van hogy a szülőnek lenne lehetősége pl új munkahelyet keresni de ha nem tesz meg mindent akkor jogos a harag, nem?
2016. febr. 12. 18:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
91%
Mi az amire vágysz és nem kapod meg?
2016. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egy rendes családban egy gyerek sem fog ilyenért balhézni. Sokszor volt nálunk is ilyen. Nem balhéztunk öcséimmel. Nehezen de megértettük mi a helyzet :)
2016. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 anonim ***** válasza:
91%
nem! ha a gyereknek nagyobbak az igényei, akkor majd tegyen érte, amikor leválik a szülőről, és neki kell megdolgoznia azért, hogy kielégítse az igényeit.
2016. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ mi az amit annyira szeretne. Pl. az egyik barátnőm fia 8 éves, nem gazdagok, de szinte mindent megkap. Ha nem egyből, akkor Karácsonyra vagy más ünnepi alkalomra biztosan. Egyszer a boltban egy csokit akart betenni a kosárba, de az anyja mondta neki, hogy most nem. Én velük voltam. Erre egyből, hogy milyen irigy az anyja, ment a hiszti rendesen stb. Vannak határok. Sok gyerek napokig nem lát egy falatot sem, más pedig sír ha nem pizza és nutellás kenyér van mindennap. Nem lehet mindenkinek a kedvében járni. Mi sem éltünk kacsalábon forgó kastélyban, és sokszor nem volt kedvemre való a kaja, de nem panaszkodtam, mert már olyan kicsinek is tudtam, láttam, hogy a szüleim sokat gürcölnek értünk, szóval eszem ágában sem volt követelni, hogy de "Anya élhetnénk jobb helyen, a diplomáddal lehetne akár jobb melód is..jókat kajálhatnánk"- ilyen nem volt. Én tudtam, hogy a szüleim törekszenek, hogy megadjanak amit csak tudnak. Boldog gyerek voltam így is, hogy nem kaptam meg minden extra dolgot. A hisztis gyerekektől pedig a falra tudnék mászni...
2016. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
40%

érdekes hogy az ilyen kölykökben fel se merül hogy 14 év felett el lehet meni a mekibe dolgozni

ohhh nem csak a pénz éhes hiszti....

2016. febr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 anonim ***** válasza:
71%
Tévedsz. Nem az a szülő dolga, hogy "mindent" megadjon a gyerekének.
2016. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 A kérdező kommentje:
De ha egy családnak anyagi gondjai vannak, az a szülő hibája nem? Pl. ha a szülő nem tanult vagy olyan szakmát válasz amivel tudta hogy nem fog jól keresni akkor nem tett meg mindent. Egyébkét tudtam azt fogjátok írni hogy majd ha felnő a gyerek akkor majd megteremti magának. És addig ő csak nyeljen mert kuss a neve?
2016. febr. 12. 18:24
 8/113 anonim ***** válasza:
100%
Itt nagyon vékony a határ...vannak igények, amik természetesek, és ha a szülő nem teljesíti, akkor jogos ha a gyerek ezt a szemére veti( tiszta, nem szakadt, méretben megfelelő ruha, meleg étel, taníttatás, ha szükséges különórák, szórakozás bizonyos kereteken belül) és vannak igények, amik igen csak eltúlzottak, és szerintem nagyon nem helyes, ha ezt a szülő fejéhez vágják(márkás ruha, drága mobil, hetente szórakozás)Tehát, vannak reális és nem reális elvárások, ezeket el kell különíteni egymástól. A legtöbb szülő igyekszik a lehetőségeihez képest a legtöbbet adni. Ha a gyereknek zara ruha vagy iphone kell, akkor meg spóroljon, dolgozzon meg érte. És természetesen az elvárásoknak szinkronban kell lennie a nyújtott "szolgáltatással" (lehetőségekhez képest a legjobban tanulni, otthon segíteni, illedelmesen viselkedni, nem követelőzni).
2016. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim ***** válasza:
95%

A gond az amikor a gyerek azt hiszi, hogy a szülei azért léteznek, hogy az ő kívánságát teljesítsék, mindent megkapjon.

Az is gond ha a gyerek nem fogja fel, hogy nem mindenkinek volt lehetősége egyetemre menni. Vannak szülők akik 16 éves koruk óta dolgoznak..Azért nem árt felfogni, hogy 80-90 években nem volt könnyű egyetemre menni, és bizony dolgozni kellett..

Változtass a gondolkodásodon, mert rossz életed lesz, és bizony te sem fogod semmire sem vinni.

2016. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
70%

"De ha egy családnak anyagi gondjai vannak, az a szülő hibája nem? Pl. ha a szülő nem tanult vagy olyan szakmát válasz amivel tudta hogy nem fog jól keresni akkor nem tett meg mindent."

Nem, nem a szülő hibája! Ugyanis hiába van a szülőnek jó végzettsége, ha nem kell sehová! Vagy csak oda veszik fel, ahol nem keres olyan jól, hogy a nagyigényű gyerekének kielégítse a nagy igényeit!

Látszik, hogy gyerek vagy és halvány lila gőzöd nincs arról, hogy mi a való élet, hogy soha nem kellett még a való életben neked magadnak megtanulni a saját fenekeden s..rni!

Egy szülőnek az a feladata, ha gyereket vállal, akkor annak minden tőle telhetőt megadjon, hogy annak a gyereknek legyen kellő érzelmi háttere, amiben felnő, hogy a szülei szeressék, hogy az alapvető dolgokat megadja neki, hogy legyen mit enni, legyen fedél a feje felett, hogy legyen arra módja, hogy taníttassa a gyerekét. Viszont extra igények kielégítése nem kötelessége a szülőnek, ha nem teheti meg, hogy megadja!!!

2016. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!