Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akinek az...

Van itt olyan akinek az alkoholista szülője teljes mértékben tagadja, hogy ő az lenne?

Figyelt kérdés

Nekem apám évek óta ilyen, és tagadja.

Ugyan dolgozik, de nagy tudást nem igényel a munkája, egy telepen biztonsági őr, ahová a kutya sem megy, lényegében csak őrzi a helyet.(és ott is iszik)

Ez abból áll,hogy ül a kis konténerszobájában, megy a tv, fotelből nézi, és néha körülnéz, meg a kamerák képeire rápillant.

A házunkban minden elavult, a berendezési tárgyak átlag életkora 15-20 év körül van, semmire nem költ csak az alkoholra.

Szombat óta például ennivaló sincs, mert hónap vége van, és akkor ez normális, elvileg ilyenkor senkinek sincs pénze, szóval meg kell értenem.

(van pénzem, bár nem sok, de nem halok éhen, de ha apámon múlna akkor nem ennék fizetésig - ő nem tudja,hogy van pénzem, és hogy eszek, abban a hitben van,hogy itthon ülök éhesen, és abszolút nem érdekli)

Tudom,hogy van még pár ezer forintja, de az be van osztva a fizetésig, hogy alkoholt tudjon még venni, esetleg magának valami ennivalót.(rendszeresen vesz magának csokit,chipset,cukrot, amiket dugdos előlem, hónap végén a rendes kajával is így van)

Ugyanakkor ha elfogy a szeszre való, akkor már nem szégyell kérni valakitől. (szomszéd,rokon,barát, az mindegy, csak alkohol legyen)Persze az én nevemben kéri,hogy rám akarja költeni.

Igazából tudom,hogy egy ilyen szar aljadék ember, és azt is,hogy nem tudok ellene tenni, már beletörődtem.Csak egyedül az fáj,hogy sokan rendes embernek tartják, mert többnyire kedves mindenkivel, de ha csak 1-2 napot kéne vele laknia valakinek.

18 éves vagyok, szeptemberben már valószínűleg dolgozom, terveim szerint legkésőbb 2017 januárjában lelépek,addig kibírom.

Ami egyébként még szintén elkeserít,hogy 18 éves korom ellenére is, amíg próbáltam segítséget kérni, és beszélni apámról, a legtöbben elutasítóak voltak, olyan téren,hogy apámat védték,hogy ő egy nagyon jó ember, és biztos rosszul látom, vagy túlzok, pl. azzal,hogy rendszeresen előfordul az,hogy nincs kaja.

Mondjuk ezt csak tetézi,hogy apám mindig pontosan az ellenkezőjét állítja magáról, annak amilyen, és annak amit tesz.Pl hogy neki a család a legfontosabb, miközben ez egyáltalán nem igaz.(amikor még nem ivott,akkor sem volt számára fontos, ő nem egy apának való ember)

Vagy például,hogy ő örül,hogy tanulok, és szívesen iskoláztat (többször is jelezte,hogy takarodjak el dolgozni, és elege van belőle,hogy nem keresek pénzt)

Csak ugye így tud hatni az emberekre, de tőlem is elvárja,hogy ezeket elhiggyem neki.Valamiféle önigazolást keres a trógerségére.

De egyébként aki hisz nekem, arról is úgy érzem,hogy vannak kételyei, ami rosszul esik, mintha egy 12 éves gyerek lennék aki nem látja jól a dolgokat.

Már rég rájöttem,hogy senki sem segíthet, de igazából most az mégis segítene, ha mások is megosztanának velem hasonló történeteket, nem szükséges az enyémre reagálni, hisz nem nagyon lehet, de valamiféle stresszoldó hatása lenne számomra, ha látnám,hogy mások,hogy oldották meg, avagy,hogy készülnek megoldani, illetve talán az is megnyugtatna,hogy nem csak nekem van ilyen szülőm. (jól tudom,hogy nem csak nekem, de mégis)


2016. márc. 29. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Minden alkoholista tagadja ezt. Nekem az anyám volt az, vagy talán az is még, fogalmam sincs, mindenesetre mindig tagadott. Akkor is, ha felmutattuk neki a megtalált üvegeket (zugivó).

Megváltoztatni az ilyet nem lehet, én is leléptem otthonról.

2016. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Apám is tagadja. Még azt is ha sokat iszik.. A földön fekszik, de állítja, hogy nem ivott sokat..
2016. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez érdekes téma. ha van itt alkesz(és ő nem tagadja) légyszi mondja már el miért tagadják általában?

Köszi

2016. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aki minden nap iszik, még ha keveset is, az alkoholista. Ennyi. Mivel nem tud úgy eltelni napja, hogy ne igyon. És igen, egy alkoholista sosem vallja be magának, hogy alkoholista. Sok ember meg nem képes elhinni ilyen dolgokat, mert nem tapasztalták. Még a rokonok sem, hogy nagy a baj. CSak miután meghal mint pl én faterom.Anyámnak volt annyi esze, hogy lelépett. Nem kell mondani semmit. Elmész dolgozni, gyűjtöd a pénzed, aztán lelépsz albiba, és szervezed a saját életed.Tartalékolsz a jövődre. Ennyi. De pénzt soha se adj haza utána.Ablakon kidobott pénz. Ha esetleg később örökölsz, meg jól nézd meg mit örökölsz, nehogy agyonig legyen terhelve a ház adóssággal közüzemi számlákból vagy bármiből. Ha így lenne, lemondasz az örökségről, és viszont látásra.Tiszta lap.
2016. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez tényleg érdekes! Én majd' 15 évig voltam az. Sose tagadtam, de persze most már fél éve józanon, nagyon szégyellem! De azt sem tagadtam/tagadom, hogy mindent megtettem/teszek azért, hogy ne legyek az.
2016. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy más függők (pl dohányos) általában nem tagadják. Akkor az alkeszek többsége miért???
2016. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy alapjában véve faterom is egy jó lelkű és intelligens ember volt. Csak valamiért alkoholista lett. Hogy miért, nem tudom. Ez az ő dolguk. Azt mondják a dohányzás és ivás, de pl a körömrágás is az anyai emlőt pótolják. Azt a nyugalmat amikor a gyermek az anyjánál van. Biztonságérzetet kelt. Hazug nyugalmat. A dohányosok is azt mondják megnyugszanak ha cigiznek, holott fiziológiai szempontból görcsös reakciókat vált ki a szervezetből az oxigénhiány és a mérgező füst. Az alkoholizmus dupla csavar, mert tényleg nyugtat az alkohol. És ha hozzászokik a test, és utána nem kapja meg, akkor túlpörög az idegrendszer, és még remegnek is. Azért remeg a kezük ha nem isznak. És ekkor duplán vágynak a nyugtatójukra. Ez csak egy sima betegség, semmi más. Pszichés betegség. Azért nem vallják be maguknak, mert akkor szembe kellene nézniük a gyengeségükkel, és a valósággal. Ők ezt nem akarják, ők alkoholisták akarnak lenni. Ennyi.Szerintem.
2016. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyan nem a szülőm, de a mostani párom mondta, hogy gondjai voltak az alkohollal(pedig csak 22 éves lesz).

Mesélte, hogy volt olyan hét, hogy jól berúgott és utána már csak azért ivott, hogy ne józanodjon ki.

Szerencsére már kilábalt ebből az időszakból és másra kell költeni a pénzt és már drága mulatság lenne ez az alkoholizálós életmód.


Viszont apám is alkesz volt és anya elmondása szerint volt olyan, hogy a munkahelyén úgy bepiált, hogy a földön feküdt szinte eszméletlenül és azt mondta, hogy nem ivott sokat.

Nagyapám se vetette meg a piát, de ő többnyire a saját készítésű borait itta. Talán ő nem volt olyan, hogy eszméletlenre igya magát, de megvolt a napi 1-2 pohár bor(amit bevallott, de valószínüleg nagyobb mennyiség is legurult).

2016. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyám is ilyen. És még fel is van háborodva, hogyha szóvá van téve neki, ilyenkor mi vagyunk a büdös hálátlan disznó gyerekei. De hát ilyen az élet velük, nem tudsz mit csinálni legtöbbel. Elviszi egyszer a pia, aztán annyi volt.
2016. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Apám is tagadja. Szörnyű ember. Senkinek sem kívánom. Az ő apja is egy alkesz volt. Én nem szeretem az alkoholt. Nem is nagyon iszom. Szerencsére nem ütôttem rá.
2016. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!