Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a fiatok...

Mit szólnátok, ha a fiatok ilyen lányt hozna haza?

Figyelt kérdés

A fiam 23 éves, nem szólhatok bele a kapcsolatába, csak véleményekre vagyok kiváncsi.

Eddig sosem volt problémám a barátnőivel.Az első komoly kapcsolata 18 évesen volt, majdnem 4 évig tartott. Rendes lány volt, ma már harmadéves egyetemista,igazán kedveltem őt. A következő barátnője kb egy évig volt mellette, ő is rendben volt, jó szakmája volt ráadásul gazdag csaladból származott mindkét lány

A mostani lány viszont úgy érzem nem a fiamhoz való. A legnagyobb gondom, hogy se szakmája, se érettségije. Hogy képzeli így el az életét? Jelenleg egy ételbárban pultos, de ilyen helyeken max. 1-2 êvig dolgoznak az emberek, utána mondjuk 30 évesen mit csinál majd? A szülei sem túl megnyerőek. Az apja alkoholista, az anyja gyógyszerfüggő, így valamennnyire megértem, hogy ahogy lehetősége volt dolgozni ment, de így a mai világban nem lehet megélni. Egyébként nagyon aranyos, közvetlen és mosolygós lány, de mégis zavarnak ezek a dolgok. A fiam bejelentette itthon, hogy összeköltöznek.Milyen lány az olyan, aki 5 hónapos kapcsolat után összebútorozik a barátjával? Attól tartok kihasználja a fiamat, csak nehogy teherbe is essen.

Más támogatná a gyereket, ha butaságra készül, vagy jobb ha a saját kárán tanul?


2016. márc. 30. 16:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%

A családi háttere nem érdekelne valami nagyon... Az már inkább, amit írsz, hogy mit fog csinálni 30 évesen. Ezt tőle kellene megkérdezned, én is elvárnám, hogy legyen valami elképzelése. Anyámnak is dolgoznia kellett 8 általános után, de attól még le is doktorált. Amúgy a magas végzettség sem fontos nekem, egy belevaló ember anélkül is jól megélhet, ahogy a kevésbé belevaló diplomával is nyomoroghat.


5 hónap? Biztos jól megértik egymást, erről sem gondolok vakon semmit.

A fiad pedig tegyen róla, hogy ne legyen gyerek, ha nem akar és annyi.

2016. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
80%

Semmit nem szólnék. Több infó kellene. Egyelőre csak az anyagiakat írtad, pedig a pillanatnyi anyagi helyzet a legkevésbé fontos.


A párom hasonló volt, amikor összekerültünk, bár szakmája volt, érettségije nem, és munkahelye sem. Összeköltöztünk egy héten belül. Én egyetemre jártam, mellette takarítottam, azóta lediplomáztam, ő talált új szakmát és most abban dolgozik, szépen lépeget előre. Az érettségi is kilátásban van neki, a továbbtanulás pedig tervben.


5 hónap utáni összeköltözést azért gondolj át. Huszonévesek, mégis mire várjanak? A boldog békeidőkben ennyi idő után már minimum az eljegyzést illett megtartani, sokszor az esküvőt is. Egyáltalán nem gyors ez a tempó, legfeljebb te érzed úgy. De végül is, őszintén: mire várjanak?

2016. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
Arra nem gondoltál,hogy nem állt módjában ilyen háttérrel tanulni? Bármikor kitanulhat egy szakmát,érettségizhet. - Te segítenéd ebben? Ha más nem biztatással,jó szóval. Nem mindenki születik ám arany kötényben.... 23-évesen meg a fiad sem holtomiglan gondolja,de egy próbát meg ér,lehet pont ő az igazi. Nem szólnék bele,de az aggodalmaim finoman megbeszélném velük.
2016. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem semmi közöd hozzá, hogy ki mivel foglalkozik. Szeretik egymást, ezért akarnak összeköltözni. Aki öt hónap után összebútorozik a fiaddal, az szerelmes nő, olyan. Akik szeretik egymást, csórón is meglesznek jól. Nem kötelező ebben az országban maradni, másutt pedig senkit sem érdekel, hogy van-e magyar érettségid, vagy szakmád, ha tudsz dolgozni, betanítanak és akármeddig viheted.
2016. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%
Ha komolyan gondolják miért ne? Nem a lány hibája hogy olyan családba született... Miért nem mondod a fiadnak vagy akár neki is hogy van esti érettségis suli is ahová hétvégente kell beülni, és nem kötelező minden hétvégén megjelenni, így 2 év alatt meló mellett meglenne az érettségije is! Ha rendes én nem ítélném el ezért...
2016. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
21%
Nem örülnék neki. Nagyon nem.
2016. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
6%
Valamiért az az érzésem, hogy te a fiú vagy, nem az anya.
2016. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
28%
Valószínűleg ővele is 1-4 évig lesz, úgyhogy nem kell aggódnod az életpályája miatt.
2016. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
90%

" ő is rendben volt, jó szakmája volt ráadásul gazdag csaladból származott mindkét lány "


Szerintem ez a bajod neked! :d

2016. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
61%

Szülőként úgyanúgy elmondhatod a véleményedet, mint én, a többi kérdező, vagy a Józsi a Budai Nagy Antal utca 26. szám alatt.

Viszont azt nem értem, hogy miért kell kényszeresen beleszólni a MÁS dógába. Ez valami divat itt Mutyisztánban?

2016. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!