Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veszekedés anyukámmal, kinek...

Veszekedés anyukámmal, kinek van igaza? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most nagyon mérges vagyok anyukámra, ma elmentünk a családommal vásárolni, végig azt hallgattam hogy neki hogy fáj a feje, nagyon zavaró volt, de lenyeltem. Aztán visszafele úton mondtam valami olyasmit az öcsémnek, hogy ne szóljon már bele, ez az én dolgom, akkor végig kiabált velem, hogy én folyton negatív vagyok, stb. Aztán most, este, elmentek egy ismerősük szülinapjára, egy óra múltán azzal hív, hogy áthozná az egyik gyereket onnan (öcsémmel régebben jóban voltak, már nem annyira), persze a ház romokban, mert átépítjük, mi végre örültönk az öcsémmel, hogy pihenhetünk, és ő se akarja, hogy átjöjjön, ezeket mondtam anyukámnak, erre kiabált velem a telefonba, hogy milyen rosszindulatú vagyok... Ha ezt bárki is elolvasta, annak taps, bocsánat a hibákért. (16 éves vagyok)

2016. ápr. 2. 19:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és folyton azt hallgatom, hogy milyen elégedetlen velem, meg milyen szemét vagyok, ráadásul még csak nem is érdekel a véleménye.
2016. ápr. 2. 19:57
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Lényegtelen kinek van igaza

mindenkinek lehet egy rossz napja, inkább béküljetek ki:)

vagy régóta ilyen már?

2016. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Régóta, már nem is emlékszem, mikorkezdődött...
2016. ápr. 2. 20:36
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Ezek nem problémák. Nem értem miért csinálsz belőle ügyet.
2016. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél otthonra Advil -t. Attól elmúlik a.fejfájása. Meg lehet masszírozni a.vállát, attól enyhül a.feszültsége. Ezt nem egy gyerektől kell megkapnia. De ha elvált, nincs kire támaszkodjon.

Nagyon nehéz lehet mindkettőtöknek. Neki egy felnőttre van szüksége,hogy ki tudjon teljesedni, nektek egy teljes anyára.

Lehet néha csak nyugalom kell neki? Van fél óra, amikor.le.tudok ülni egymással szemben és nyugodtan beszélni az.érzelmeiketről? 2 percig az egyik mondja, a másik nem szól bele. Majd fél perc csönd, majd a másik is elmondja, amit érez és újabb fél perc csönd. Csak.utána reagáltok egymásra. Lehet kiderülnek olyan dolgok, amikről nem is gondoltátok volna, hogy léteznek.


Ez csak tipp. Az érzelmek és a kommunikáció fontos egy szülői-gyerek kapcsoltban.

2016. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Szegénynek fájt a feje és még téged sajnáljunk, amiért neked el kellett szenvedni, h végig hallgasd ezt? jaj te szegény. Anyudnak van igaza, te meg hisztis van és elkényeztetett
2016. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem vagy hibás. A szüleidnek meg nem is kellett volna erről szólniuk. Ha át akarnak valakit hozni, hadd aludjon ott valahol. Ennyi.
2016. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Nincs itt gond, csak kamasz vagy, és ennek megfelelően önző. :) Ez életkori sajátosság, ki fogod nőni.

"...végig azt hallgattam hogy neki hogy fáj a feje, nagyon zavaró volt, de lenyeltem."

Ha neked fáj valami, bajod van, akármi, akkor téged nem hallgat senki? Én feltételezem, hogy pl. anyukád meghallgat, és segíteni is próbál. Neked hogy esne, ha ezt ő "zavarónak" titulálná, ergo le se tojná a problémádat.

"Aztán a visszafele úton..." Ha minimálisan is tekintettel lennél édesanyádra, akkor eszedbe jutott volna, hogy neki most r.hadtul fáj a feje, de azért vezetnie kell, és nem akarja még emellé a vitátokat hallgatni. Lehet, hogy én is kiborulnék, ha a saját gyerekeim ilyen szinten sz@rnának a fejemre.

A gyerekátvivős konfliktushoz meg: igen, anyukádnak valószínűleg oka volt, hogy át akarta vinni, de Te - ismételten - le se tojtad, amit szeretne, csak a saját kényelmetek miatt nyűglődtél.

2016. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem váltak el a szüleim, apukám vezetett, és nem azzal van bajom, hogy megmondta, hogy fáj a feje, hanem hogy folyton ismételgette, meg amilyen boltba én akartam menni, oda emiatt nem lehetett, de ahova ő akart, oda bementünk.



Aki meg csak azért jön ide, hogy lehisztisezzen, mi a jüó neked abban, hogy más embereknek, akik tanácsot kértek részben tőled is, ezt mondod? Jobb lesz neked ettől? Mert nekem nem :D

2016. ápr. 2. 21:13
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
nem minden körülöted forog
2016. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!