Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szőrösödöm, és nem tudom hogy...

Szőrösödöm, és nem tudom hogy mondjam meg anyának hogy le kéne gyantázni vagy borotválni. Vagy mit csináljak? 12/L

Figyelt kérdés
2016. ápr. 28. 15:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
36%
Látjátok itt a hiba. Egy csomó válaszoló ugyanolyan hülyén gondolkodik, mint a tinik (volt kiktől tanulniuk)... Szinte mindenki odateszi, hogy valóban milyen hülyén néz ki. Mert? Mi lenne, ha mindenki a saját testével foglalkozna és nem a máséról mondaná a véleményét. Persze, hogy már a fiatalok is ebbe nőnek fel, hogy csak a csupasz csiga test a jó meg a szép. Miért is? Akinek úgy tetszik szőrtelenítsen. De az túlzás, hogy azért mert a másik még nem akarja (szerencsétlennek lehet életében eszébe sem jutna megcsinálni) és nem csinálja, a társadalom megszólja.
2016. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
96%
21 Ez azért van, mert társadalomban élünk és már jó pár évtizede a szőrtelen hónalj, láb, stb. a divat, ráadásul nem feltétlen akarja valaki fullban bemutatni a nagyközönségnek a másodlagos nemi jellegeit, pl. a fanszőrt. Ha remeteként élnénk, akkor hidd el senki nem foglalkozna azzal, hogy szőrtelenítési eljárásokat próbálgasson magán.
2016. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen korai a szőrtelenítés????

De mit csináljon,ha neki 12 évesen már nő a szőre??? Ne járjon úszni,vagy tűrje,hogy megalázzák miatta???

Az sem biztos,hogy mások miatt akar szőrteleníteni, még én is emlékszem,hogy mennyire idegesítő volt,hogy az addig szőrtelen helyeken szőr nőtt és az bizony szagosabb,mintha nem lenne azőrös!

Az én anyám is ilyen "ne szőrteleníts 12 évesen" idióta volt,mert náluk.még a szőrös volt a "szép"

Megoldottam magamnak,amúgy sem kell hozzá az engedélye,nem piercinget lövetsz vagy tetkót varratsz!

2016. ápr. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nem értem azokat akik a szőrtelenítés ellen vannak. Mitől lesz jobb, ha 1-2 év múlva kezdi? Neki kinőtt a szőr és zavarja. Ti úsznátok úgy, hogy kilóg a szőr a fürdőruhátokból? Na ugye... Ő is pontosan ugyan így érez, ez kortól független.


Szerintem nyugodtan szólj anyukádnak róla. Biztos meg fogja érteni, hogy nem akarsz szőrösen mutatkozni az uszodában. Ha nem érti meg, akkor még mindig vehetsz sunyiban egy borotvát.

2016. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen én már full szőrös voltam,volt mellem,izzadásátlót kellett használnom ,stb És a mai gyerekek még korábban érnek,teljesen normális és érthető ha zavarja hogy szőrös.

Én a helyedben szólnék anyunak,hogy már zavar és kellemetlen neked úszás edzésen,kikérném a véleményét ő mit ajánlana neked,lehet elvisz a saját kozmetikusához .

A lényeg,hogy nem kell félned attól,hogy beszélj vele (normális esetben), ezek az élethez tartoznak,lassan te is nő leszel ,mondd el neki nyugodtan a problémáidat. Én nagyon örültem,mikor a lányaim tőlem kértek tanácsot,mert valamit jól csináltam ha bíznak bennem és kényesebb kérdésekkel is hozzám fordultak .

2016. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, beszélek vele! :D
2016. ápr. 29. 14:41
 27/28 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindenképp gyantaztass, ne pedig borotválj, és semmiképp se epilátor! Mondd meg anyukádnak, hogy szeretnéd, ha elvinne kozmetikushoz, szerintem már csak az úszás miatt is biztos megérti. Mondjuk a teljes intimgyantát én se javasolnám még, de ahogy érzed (bár nem világbajnokságra készülsz még gondolom, érvelhetsz azzal, hogy a szőr is lassít az úszásban :D)
2016. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Na mondjuk én a lenti szőrzet leborotválásáról nem beszélnék vele 12 évesen! 14 vagyok és kb 1 éve borotválkozok, de szerintem előállnék ezzel és beájulna 😂😂😂😂 nee, 12 évesen még hagyd ezt
2016. aug. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!