Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos elvárása e...

Szerintetek jogos elvárása e az anyámnak, hogy középkorú egyedülálló nő létemre két kisgyerekkel olyan társat kéne találnom, aki támogat (anyagilag is)?

Figyelt kérdés
2 éve van egy párkapcsolatom, mióta ex-szel szétmentünk. Anyám szerint rosszul választottam, mivel egzisztenciálisan nem áll úgy (rendkívül rossz családi háttere volt, a szülő eljátszotta a lakást, alkoholizmus, stb.) majd még egy baleset is közbeszólt. Emberileg a párom viszi a pálmát, mind becsületességben, mind empátiában, az egyetlen "hátránya", hogy anyagilag nem tud támogatni engem ill. minket. Az hozzátartozik, hogy a párom imádja és nagyon jól kijön a gyerekeimmel és ők is imádják, pótapunak szólítják, abszolút elfogadják. Engem is imád, tisztel, figyelmes mindanyiunkkal, egy panaszszavam sem lehet. De szüleimmel ez állandó konfliktus forrása....hogy rosszul választottam.
2016. máj. 2. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
1. Az anyák véleménye 18 év fölött csak tájékoztató jellegű a döntés mindig a tiéd/miénk. Persze ha kell jótanács kérd ki, de ne ő mondja meg mi legyen. Ha szereted a pasast akkor ő az igazi. Az anyagi háttér nos még nem számít de érdemes félre tenni mindig, hogy váratlan kiadás esetén legyen.
2016. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Akkor egyáltalán nem jogos! Örülnie kéne hogy boldogok vagytok, így is nagyon nehéz találni megfelelő társat. A pénz nem minden, inkább egy szegény de jólelkű ember mint egy gazdag tuskó! Kár hogy ezt a szüleid nem értik! De úgy látszik ez is róluk szól.
2016. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Sok mindentől függ...

Abban az esetben van benne igazság, ha neked kell őt támogatni, pl. annyit se keres, amennyiből fenn tudja tartani magát. Így rosszabb életszínvonalat tudsz csak biztosítani a gyerekeidnek is, mint vele.


Amennyiben ez nem így van (márpedig azért annyit csak kap rokkantként is, hogy legalább "nullszaldósra" kijöjjetek), máris elmehetnek anyádék a fenébe.

Azzal, hogy van egy "pótapu", aki szeret téged, szereti a gyerekeket, máris jobban éltek vele, mint nélküle.


Nem minden a pénz.

2016. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

Szóval aki gazdag, csak tuskó lehet?

A férfit tekintve, rossz szülők, alkoholizmus, eljátszák a lakást, nem kifogás arra, hogy felnőtt férfiként saját magát alig tudja ellátni. Ezek nem az Ő vagyonai voltak, a szülő azt tesz amit akar.

A saját egzisztencia elvárható. Ami nem egyenlő a gazdagsággal.

S ne legyünk álszentek!

A szeretet nem laktat jól, nem ad a gyerekeknek új hátizsákot, nem fizeti be a számlákat, stb.


Nem pénz alapján kell párt választani, de az sok mindent elárul egy emberről ha saját magát alig tudja ellátni. S nem tudja az alap dolgokat megteremteni.

2016. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

A szüleid gondolom csak féltenek.

Nem lehet könnyű egyedülálló anyaként két kisgyerekkel.

Az szerintem nem gond, ha nem támogat. De az nekem is gond lenne, ha nekem kéne őt támogatni.

Tehát ha ő nem tudja megkönnyíteni az életedet, az nem baj, mert nélküle is megélnél. De ne nehezítse meg.

2016. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem jogos elvárásod (lehetett volna) a szüleiddel szemben, hogy a valódi értékek megbecsülésére neveljenek, illetve tanítsanak, az anyag, -illetve pénzközpontúság helyett, mert ezek szerint nem nékik köszönhető, hogy te mégis képes vagy helyesebb, lényegesebb, valódi értékek mentén ítélni és választani...
2016. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem kell támogatnom erről szó sincs!

Nem is élünk együtt csak a hvg-ket töltjük együtt és abba is mindig beszáll anyagilag!

2016. máj. 2. 11:10
 8/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Amugy meg a te eleted, a te parod. Nekem mindig fura, ha felnott emberek boldogok ugyan, de ugy erzik,a szuleik v mas felnott velemenyehez kellene igazitaniuk az eletuket. Van ket gyereked, es jopar ev tapasztalata mogotted. Csak el tudod donteni, h jo-e igy neked v nem.
2016. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellene bárkinek is téged támogatnia, mi vagy te a szüleid szemében? Lejárt lemez, akinek már nincs joga boldogságra, és kvázi bocsássa áruba magát a jobb élet reményében? A gyerekeidet támogassa csak az apjuk, az ő dolga. Az anyjukat boldoggá tenni már nem.

Az egyetlen dolog, amiben aggaszthatna a helyzet, ha rajtad élősködne, pl. nem lenne hol laknia nélküled, nem tudná önmagát fenntartani, és emiatt cuccolna be hozzád stb..

2016. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Akkor nézzük meg mind a két oldalt:

Egyikőtök anyagilag rosszul áll, másiknak meg van 2 gyereke...1-1.

Neki ez a hátránya, neked meg az, hogy lehet, hogy a pasasnak nem lehet saját gyereke, mert neked már van kettő, nem akarsz még egyet, mert nincs rá keret. Ő meg ezt fogadja el, hogy más gyerekeit neveli.

Inkább ezt kéne néznie anyukádnak, hogy elfogadta a gyerekeidet.

Persze nem lenne rossz, ha tudna támogatni, de őszintén, a gyerekek felé nem tartozik semmivel, nem az övéi.

Alapjáraton ne várjuk már el a párunktól, hogy "támogasson" minket. Támogassa mindenki magát. Nem azért tartunk párt, mert anyagilag jól jön...ez csak másodlagos lehet. Elsődleges célja a párkapcsolatnak a testi-lelki egyensúly.

Akit az a szerencsétlenség ér, hogy nem tudja felnevelni a gyerekeit a gyerekei másik szülőjével, az szerencsésnek mondhatja magát, ha talál egy olyan embert magának, amilyet te találtál. Aki megadja az elsődleges igényeket, amiket felsoroltam.

Anyukád valószínű egyébként nem rossz indulatból mondja, csak sajnálja, hogy nem jutottál anyagilag jobb helyzetbe. Próbáld meg megmondani neki, hogy attól, hogy nem tudtok elmenni együtt Hawaii-ra minden évben, attól ti még boldogok vagytok.

Legyetek boldogok a kis a családotokban, mert igazán szerencsések vagytok!

2016. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!