Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereket vállalni úgy, hogy...

Gyereket vállalni úgy, hogy nem házasok? Csak szerintem hiba?

Figyelt kérdés

huszonéves vagyok. tucatnyi ismerősöm vár most gyereket,vagy már meg is van. egyik sem házas.

lehet én vagyok nagyon ódivatú, de én csakis házasságba vállalnék gyereket.

és itt nem a papíron van a hangsúly,hanem magán a szándékon,hogy összeházasodtunk,egymással szeretnénk leélni az életünket. sokkal stabilabb így gyereket vállalni, nagyobb rá az esély, hogy a gyerek családban nő fel.

míg ha valaki egy barát-barátnő viszonyba vállal gyereket..hát nem is tudom. az nem annyira stabil szerintem. csak egy kapcsolat,amiből több is van az ember életében, tart amíg tart. én itt nem látok olyan nagy esélyt rá,hogy a gyerek úgy nő fel,hogy a szülei együtt lesznek.

persze előfordulhat olyan is,hogy házasok vállaltak gyereket,de még a születése előtt elválnak. vagy hogy barát-barátnő vállalt gyereket és később összeházasodnak és együtt élik le az életük hátralévő részét.. szóval elismerem,hogy vannak kivételek!

de ettől függetlenül még mindig meggondolatlanságnak tartom,hogy úgy vállalnak gyereket,hogy annyira nem komoly a kapcsolat,hogy ki merjék jelenteni,hogy ők együtt maradnak amíg élnek..

ti mit gondoltok? meg lehet nyugodtan mondani,hogyha csak én vagyok maradi..:D


2016. máj. 15. 18:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
76%

Szia !

Nem értek veled egyet, de nem vagyunk egyformák . Manapság nincs akkora jelentősége , nem a papír tartja egyben a családot .

Elárulom neked , hogy mi a férjemmel 12 év után hazasodtunk össze pár hónapja ,úgy hogy 10 éves a lányunk . Nagyon jól megvoltunk házasság nélkül is ...csak külföldre költöztünk és itt előnyösebb ha hivatalosan is össze tartozunk .😊

Szerintem mindenkinek szíve joga úgy vállalni gyereket , ahogy nekik tetszik .

2016. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
54%
Lehet,hogy nem éppen egy 16 éves lány válaszára vagy kíváncsi,de azért remélem nem baj,hogy leírom.:) Szóval szerintem igazad van. Ha már valakik gyermeket szeretnének vállalni,akkor az egyenlő az "örökké"-vel (nem?),és akkor előtte meg már kössék össze az életüket könyörgöm..Szóval teljesen osztom a véleményed.:)
2016. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
85%
Azt gondolom, hogy ne foglalkozz más dolgával. Ha te házasság után szeretnél gyereket, tegyél így. :)
2016. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
84%

Ja,sokan ki merik jelenteni,aztán meg elválnak pár évre rá :D

Alapból 4-5 ismerőst tudnék említeni aki 30 éves kora alatt nem csak megházasodott,hanem már el is vált ( van ahol gyerek is van).


Hidd el,semmivel sem nehezebb egy házasságból kilépni ,aki menni akar,az menjen is .


Egyébként társadalmi okai is vannak ennek,fellazultak a közerkölcsök a házasságra vonatkozóan,amíg nagyanyád idejében kinéztek,megvetettek,és egy életre megbélyegeztek ha elváltál,ma már egy rosszalló pillantást sem kapsz . Így régebben,akármilyen sz@r is volt,benne maradtál,és kész .

Ugyanígy a gyerekvállalás,ma már nem "feltétel" ,nem magától értetődő,hogy házasságba szülessen .

Ezt mindenkinek a saját elvei alapján kell eldöntenie.


Én sokkal fontosabbnak tartanám azt,hogy egy gyerek tényleg tervezetten,biztos kapcsolatba szülessen. Ne a nagyszülők házába,úgy,hogy a "résztvevők" épp csak kiestek az iskolapadból,1-2 éves kapcsolat után.

Ez sokkal nagyobb probléma,mint a házasság hiánya ha már elmélkedünk,persze mindenki úgy élje az életét ,ahogy neki jól esik . Csak aztán nem itt kell sírni,hogy nincs hová menni a gyerekkel .

2016. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
50%
Ez hülyeség ... Tegyük fel hozzá mész szíved választottjához .. honnan tudod azt ,hogy később is ugyan olyan lesz e a kapcsolat mint mikor hozzá mentél ... na ugye ? Itt jön a válás procedrurája ami igenis megfogja viselni a gyereket!
2016. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:

4# igazad van teljesen. rengeteg olyan is van aki pár hónapos kapcsolatba vállal,úgy hogy nem is éltek még együtt, hanem a szülőkkel laknak otthon.

ellenben ha már házasok lennének, akkor csak jó ideje együtt vannak, van hol lakniuk közösen..ismerik jobban egymást.

2016. máj. 15. 18:35
 7/77 anonim ***** válasza:
64%
Én is neked adok igazad. :) 25/N
2016. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 gnoomage ***** válasza:
33%

Ez hülyeség... Attól, hogy van egy papír amin rajta van két ember neve még nem szeretik egymást...


És maradiságnak se maradiság. Régebben nem a papír vagy az össze tartás miatt szültek házasság után, hanem vallási okok miatt, ami neked nem számít, így ez csak szimplán hülyeség.

2016. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
61%

Én meg sose házasodnék meg. Kinek a pap, kinek a paplan. Szeretjük egymást a párunkkal, de amíg a házasságot csak egy fölösleges papírnak tartjuk, semmi értelme összeházasodnunk. Minket a kislányunk jobban összeköt, mint egy darab papír.

Fiatalon, nem komoly kapcsolatba vállalni gyereket teljesen más kérdés.

2016. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
48%
*párommal
2016. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!