Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok, ha megtudn...

Ti mit csinálnátok, ha megtudnátok, hogy a 17 éves gyereketek több napot is ellógott (többször is) az iskolából, mert olyan rossz kedve volt, hogy állítása szerint képtelen volt bemenni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 30. 13:58
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
84%
Énis ilyen voltam. Velem otthon leültek ès megkérdezték mi a baj én pedig elmondtam! 20/L
2016. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
35%
szomorú lennék, mert nem ilyennek neveltem. Nekem is sokszor van rossz kedvem, mégse hiányozhatok a munkából. Közösen megbeszélnénk a büntetését.
2016. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
49%

Azt mondanám, kamu.

Képtelen volt? KÉPTELEN? A lába nem vitte arra?


Én is lógtam egy csomót, de legalább vállaltam, hogy nem AKARTAM bemenni, nem képtelen voltam.

2016. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
96%
Beszélnék vele, hogy mi bántja. Ilyenkor a bizalmi légkör kialakítása nagyon fontos, hogy a helyzet ne súlyosbodjon. Ha élből büntetném és nem foglalkoznék a problémájával, nem nevezhetném magam jó szülőnek. Utána együtt megoldanánk a krízishelyzetet, akár szakember bevonásával is.
2016. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
86%
Veszekedés helyett egy komolyabb beszélgetésre ültetném le. Nyilván őt is gyötörte a bűntudat emiatt, de mégsem volt meg benne az a bizalom felétek, hogy elmondja, miért is csinált ilyet. Ki kell deríteni, mitől rossz a kedve, bántották, kiközösítették, ő viselkedett csúnyán másokkal, miért nem érzi ott jól magát, szerelmes esetleg, vagy a tanulással, tanárokkal van a gond? Egy 17 éves nehezen nyílik meg, de ha a szülő megértő és minden segítséget megad, akkor könnyebb dolga lesz. Át kell beszélni, hogy ő már lassan felnőtt ember, felelősséget kell vállalnia a tetteiért, mindennek van következménye. Beszéljétek át, hogy mégis mi a gond, a suliban hogy tudtok elszámolni ezekkel a napokkal és hogy a jövőben hozzátok forduljon, ha megint ilyen van. 1-1 napot el lehet lógni, ezt mindenki megcsinálja, de a felelősség alól nem lehet kibújni, ezt sajnos most kell megtanulnia, mert később egy felsőoktatásban, vagy egy munkahelyen már nem lesznek ilyen elnézőek és repülni fog.
2016. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
31%
Hát ilyent nem tehet. 3 napot igazolhat a szülő. Orvoshoz mennék vele, ha még időben van, igazolásért. Mert ha nem teszed, akkor 50 óra után megvonják a családipótlékot. Ezt mi is végig jártuk. Az iskola köteles jelenteni a jegyzőnek az igazolatlan hiányzásokat. És elindul a gyermekvédelmi ügy. Beszélgetnek a családdal hivatalból. Vagy megelőzöd ezt igazolásokkal. Vagy végig járjátok a hivatalos procedurát, hogy a gyermekvédelem helyre rakja a 17 éves fiadat és 0 ft családi pótlékot kapsz.
2016. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
94%
Többször több nap az gáz, akkor nagyon mérges lennék rá. Amiatt, hogy nem mondja el nekünk, mi a baj. Van, am hiszti, van, ami meg olyan baj, hogy lehet, szakember kellene hozzá...
2016. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Igazolása van. Iskola helyett aludt egész nap, "kipihente magát, hogy majd újra képes legyen emberek közé menni"
2016. máj. 30. 14:14
 9/52 anonim ***** válasza:
26%
Itt az iskolai pszichológus sem segít, csak ront a helyzeten. Mert felír a tininek olyan nyugtatót, amiről nem tud azután leszokni és gátlástalaná teszi. Tehát csak ront a helyzeten. Ezt a kort csak túlélni lehet, amig meg nem komolyodik és imádkozni, hogy rosszabb ne történjen vele.
2016. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim válasza:
95%
Én szociofóbiásként abszolút megértem, illetve lelki okai tényleg lehetnem, de ha más áll a háttérben (csak kifogás) akkor is megéri elbeszélgetni vele.
2016. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!