Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a mostoha anyám...

Mit tegyek ha a mostoha anyám teljesen ellenem fordította az apámat? Amióta megjelent azóta csak egyre negatívabb az édesapámmal a kapcsolatom.

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy ki akar túrni vagy le akar totál választani róla mert az apám egyrejobban elszigetelódik tölem az ö hatására.Mivel én külföldön élek de elég sürün járok haza ezért a tavasz óta amióta csak haza megyek látogatásra vagy szabadságra az apámmal csak veszekszünk diskurálunk. Ez az idö óta elég másként beszél velem az öregem szinte néha mintha a mostohahülye anyámat vagy valaki mást hallanák belöle. Már gondolkoztam azon hogy mind a kettöt megvererem vagy föleg a mostoha anyámat vagy elzavarom de hát az a baj hogy az apámat úgy vezeti , meg a saját ideológiája szerint befolyásolja hogy az csak csuda. Amita ö a hadszintérre lépett azóta az apám sose telefonál mindig én telefonálok az én saját költségemre ami viszont nem gond mert ugye az embernek csak az édesapjáról van szó. Próbálnak mindig ki hagyni mindenböl az a 3 hét alatt amit max. otthon töltök. Már a saját nagymamám ( apám édes annya ) ellenzi a kapcsolatukat mert mindenbe bele szól affekta, flegma meg mindent ugy szeret ha mindenki úgy táncol ahogy ö fütyül. Úgy érzem totál ellenemforditja az öregemet .

2016. jún. 12. 22:14
1 2
 1/15 anonim válasza:

Tipikus esetm én is tapasztaltam, csak ellenkező szülőkkel.

16 évesen leléptem, már ezzel közelebbi viszonyba lettünk, akármilyen furán hangzik, sőt azóta már a mostohával is viszonylag jóba vagyunk, persze messzire nem meygünk. :)

Anyám meg azóta észhez tért teljesen. Ez beletelt vagy 10 évbe.

Én nem fogok tanácsot adni, meg jobban tudni mit csinálj, azt te döntsd el, de elmondom én mit tennék.

Annak ellenére, hogy- ki milyen szinten, de -mindenki kötődik a családtagokhoz, az esetek túlnyomó részeben, én biztos hanyagolnám, főleg így, dolgozóként, ráadásul külföldön. Nem msértődésből, meg haragból, csak a magam nyugalma miatt. Ha szerencsés lennék, x idő múlva visszatér az illető, ami lehet pár nap vagy akár pár év..

De ha mindenkinek jobb úgy, akkor maradna a távolság.

Semmi esetre sem veszekedni, szemrehányni akármit, meggyőzni, erőszakoskodni az esetleges támadó jellegű, részükről való kapcsolatkeresés során. Csak elfogadni ahogy van. Én azt mondom magamnak, legyen szó bárkiről, barát szerelem, család, hogy jobb külön békében, mint együtt gyűlöletben, haragban, stressz stb.

Ebbe a cspdába is beleestem, de mára mosolygok rajtam :)

Kétségem nincs, hogy akinek mellettem kell lenni az úton, az ott lesz. De bárki is az, ha kellemetlen dolgokat kreál a kapcsolat, megszüntetem, ideiglenesen, de akár véglegesen is.

De hagy mondjam mégegyszer, ne hallgass rám, csak kezeld mint véleményt.

Minden jót, és sok szerencsét, üdv

2016. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ugye az van hogy a szüleim 16 éve most már hogy elváltak és én anyukámmal és a mostohaapámmal és a félhúgommal kint élünk Németországban. Szabadságkor meg suliszünetkor járok ugye haza ha tehetem eddig minden jól müködött de most ahogy ez a nö megjelent felborult szinte minden . Apámnak én vagyok az egyetlen egy száll fia és hát ö sem fiatal már mert ö 44 a nö meg 41 éves özvegy egy lánya van neki
2016. jún. 12. 22:44
 3/15 A kérdező kommentje:
Emigy köszönöm a válaszod és azt is hogy ilyenkor szántál rám egy kis idöt
2016. jún. 12. 22:45
 4/15 anonim válasza:

Megértem, ez a felellősségérzet általában jelen van embereknél, de nálam nem ok rá, hogy megnyomosítsam a mindennapjaimat, mivel akárki szabadon úgy dönt, hogy szinte nyilvánvalóan szándékosan eltaszít a viselkedésével. Hagy fusson pár kört, és ha esetleg később észheztér (ami relatív, szóval csak az én szemszögemből nézve teheti) akkor meg szerintem-bár ne tartson eddig- akár évek múlva is lesz ott valaki, akire lehet számítani, és hajlamos a felejtésre, ami a kellemetlenséget illeti. Ettől a sztoritól függetlenül pedig, be kell vallanunk, egy egy pofon az élettől néha képes ezt azt tanítani.

Ha más nem legalább ezzel szoktam magam nyugtatni, illetve emlékeztetni, hogy a tíz évvel ezelőtti pofon miatt van ma körülöttem sok, mondhatnám minden dolog/személy/akármi, amiért összetehetem a két kezem, így a jelenlegi pofonnak könnyebb az arcába mosolyogva elfogadni.

Végül még annyit, hogy 44 évesen az ember azért annyira nem idős szerintem :)

2016. jún. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%

"Már gondolkoztam azon hogy mind a kettöt megvererem vagy föleg a mostoha anyámat vagy elzavarom "


Tulajdonképpen mégis kinek képzeled magadat??

Nem is értem, hogy egy nyikhaj gyerek honnan veszi a bátorságot, hogy bele akarjon szólni a felnőttek életébe??!

Jobb ha tudomásul veszed, hogy nincsen közöd hozzá, ha nekik így megfelel.


Úgy tűnik, hogy nagyon unatkozol.

Keress egy nőt magadnak!

(Vagy 1 fiút.)

2016. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
...vagy egy kutyát.
2016. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Majd te sem igy beszélnél ha ilyen helyzetbe lennél mint én Kóbikám
2016. jún. 13. 00:07
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
Az írásodból látszik, hogy szemtelen, beképzelt vagy. Megvernéd az apádat, ráadásul 44 évesen öregezed. Fogadjunk, hogy a mostoha anyádnak sem adsz minimális tiszteletet sem. Inkább magadban keresd a hibát.
2016. jún. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy fáj, de szrd le. Apádat is!


Nálunk ugyanez a szitu, amióta az a liba belépett az életünkbe, apával szinte csak veszekszünk.

Hét évet éltem együtt velük, és abból heti 10 percünk nem volt egymásra, mert a nő állandóan! a nyakán lógott, ahogy leültünk volna beszélgetni, máris odajött és beleszólt mindenbe.

Most már külön élek, ha kéthetente meglátogat, az csoda, de már akkor is csörög a telefon, hogy miért nem megy haza, miért velem van. Ő meg persze rögtön rohan, mintha én nem is léteznék.


Piszkosul s.rul esik, de lassan megszokom, hogy apám már nem az apám, csak egy ismerős, aki semmit nem tud rólam lassan 10 éve, mert csak a mostohaanyám a fontos, az, hogy vele mi történt, de tőlem egyszer nem kérdezi meg, hogy hogy vagyok, stb...

2016. jún. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8 as válaszoló te hogyan tudnál drágám adni bárkinek is elsőre tiszteletet aki a legelső alkalomkor amikor meg ismerkedsz vele akkor le hülyéz meg szidja az anyádat meg ocsárolja miközben nem is ismeri és téged a saját apád előtt az (uj családi ebédnél) oltogat ócsárol meg hülyéz . Bogaram gondolkozz ezen előbb mielőtt engem itélsz . En próbáltam feléje nyitni de ő inkább le szólt meg baszogatott . Úgyhogy Bogaram kicsi picikém 8 as válaszoló mielőtt ilyet irsz addig győződj meg róla hogy jem e te vagy beképzelt Puncuskám ☺
2016. jún. 13. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!