Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon túlreagálják a dolgot....

Nagyon túlreagálják a dolgot. Hogyan érjem el hogy végre lehiggadjanak?

Figyelt kérdés

Eléggé morbid, de szüleim teljesen fennakadtak rajta, hogy tele tetováltattam az egyik kezemet. Eddig is mondogattam, hogy lehet majd szeretném megcsinálni és azt mondták, hogyha a saját pénzemből fizetem ki, akkor csináljam. Ez így történt és most teljesen ki vannak akadva, mindenféle idiótának elhordtak és gyakorlatilag látni sem akarnak. Azt hittem majd megnyugszanak, de nem. Napok óta ezt hallgatom és kezd kicsit zavaróvá válni, ahogy az is, hogy nem képesek velem normál hangnemben beszélni emiatt.


(17 éves fiú vagyok amúgy)


2016. jún. 13. 22:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, mitől morbid ez szerinted? Ismered a szó jelentését?


Egyébként meg várj. Az idő megold mindent, más megoldás nincs, majd csak ráunnak.

2016. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
24%

Szia!

Én sem igazán értem a szüleidet... Ha valóban saját pénzből fizetted, ahogyan meg is beszéltétek, akkor semmi értelme nincs a felháborodásuknak. Már nagyfiú vagy, a saját teted, ezért úgy dekorálod, ahogyan akarod. A szüleidnek ezt meg kell érteniük. Fontos, hogy ne legyen köztetek túl hosszú ideig ez a konfliktus, mert az nem vezet jóra. A "látni sem akarnak" egy tipikus reakció ebben a helyzetben, anno' én is átéltem. Próbálj meg velük higgadtan beszélni holnap, és elmagyarázni nekik, hogy ez nem bűn, csupán valami teljesen természetes dolog, ami neked örömet okoz. Ha bármilyen kérdésed, problémád van, szívesen beszélek Veled, és a szüleiddel is akár privát üzenetben.

Égyébként mit ábrázolnak a tetoválások?

2016. jún. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Nem erre vagy kíváncsi de lehet azért ilyenek mert tudják hogy 18 éves kor előtt nem szabad tetováltatni.
2016. jún. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
63%
Türelem, úgyis felfogják, hogy (szinte) visszafordíthatatlan.
2016. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Igazándiból semmi olyan hű de vad dolog, csak egy szimpla farkas. Szóval ezzel csak nem lehet gondjuk


És egyébként igen, tisztában vagyok a szó jelentésével :)

2016. jún. 13. 23:00
 6/31 anonim ***** válasza:
71%

van tetoválásom, de az tuti, hogy úgy felpofoználak, ha a fiam lennél, hogy a fal adná a másikat aztán pár hét múlva lenne pár orvosi teszted HIV-re, hepatitisre stb


az oka szimplán annyi, hogy ahol 17 évesen tetoválnak, szülői engedély nélkül, ott erősen megkérdőjelezném a higiéniát és a "mester" eszét


nem mellesleg fel is jelenteném az illetőt

2016. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%
kidobónak még mehetsz még maximum. máshova, emberek közé már nem vesznek fel. jól elb*aszarintottad. bár attól is függ mi volt a célod.
2016. jún. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
46%
# 7, Saját vállalkozásról hallottál már? És hosszú ujjú ingről? Bármi lehet még. Nem jut eszembe olyan munka ahol egy zakó nem tudná eltakarni. Ahova zakó nem kell, ott pedig nem érdekli a munkaadót.
2016. jún. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%
8: ja, mert ez úgy megy hogy én kitalálom, hogy saját vállalkozásom lesz és egyik pillanatról a másikra már meg is élek belőle...és van olyan ahova nem kell zakó, de tetoválással elküldenek, pl. tanár.
2016. jún. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
43%
Persze hogy lehet olyan munkakört találni ahol nem felel meg. De a nagy részében nem probléma, el lehet takarni. Ki profitál? Én pl. Sosem voltam alkalmazott és nem is leszek. Azt akartam mondani, hogy akár banki szektorban is tud dolgozni a tetoválással.
2016. jún. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!