Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti megengeditek a...

Szülők, ti megengeditek a 15-17 éves lányotoknak/fiatoknak, hogy alkoholt igyon? És miért?

Figyelt kérdés
Mit, mennyit ihatna?

2016. jún. 20. 16:00
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
96%
Nem szívesen, de ha akarná akkor valószínűleg úgy is csinálná.
2016. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
85%
15-17 évesen már túl idős ahhoz, hogy nevelgessem. Ha addig nem sikerült, akkor már veszett fejsze nyele.
2016. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
43%
Megengedném, de csak ha az én jelenlétemben innák. Egy pohár bor, vadász, egy sör úgyse árt nekik. Töményet nem, vagy csak nagyon ünnepi alkalmakkor. Amúgy kis mennyiségben a vörösbor több hasznos tulajdonsággal bír.
2016. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%

igen. ismernie kell a határait. el lehet tiltani az első 17 évében az alkoholtól. aztán 18. szülinapján majd iszik 3 vodkát és eszméletlenül hányik maga alá.. mert kb ez a következménye a túlzott szigornak.

engedném neki,hogy megkóstolja az alkoholt. leginkább a felügyeletem alatt. így jobban rájön a határaira.. emlékszem 14 évesen megihattam egy vodkanarancsot. hát fél óra múlva röhögcséltem meg teljesen hülyét csináltam magamból:D inkább családi körben legyen így, mint hogy barátok előtt beégessem magam . szerintem. legalábbis nekem lazán álltak hozzá itthon. és tényleg tudtam a határaimat, ha elmentünk bulizni barátokkal,akkor tudtam,hogy mennyit szabad,hogy ne legyen baj. akinek tiltották előtte,hogy igyon ,az meg nem tudott magáról pár feles után .. veszélyes dolog.. és amúgy hiába tiltja a szülő, 1-1 osztálykiránduláson úgyis fog inni a gyerek. vagy máskor amikor nem tudja meg a szülő.. ez van, fiatalok,kamaszok.

2016. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
69%
Ez most komoly ??? Akkor kint fiatal leirom én a városomban mit látok .. Nem megyek el szorakozni mert az ilyen fajta szülök tiltjáák és mahd csak akkor ha én is látom neevelési modszert alkalmaznak ... és mi van akkor mikor a kölök feljön bulizni ?! Hát kérem szépen a 15 éves kislány szanaszét csapva fetreng 15 pasi társaságában s vedeli a tablettás bort továább .. ennyit ér kb az ha látja a szülö vagy tiltjaa .. azt tartja a mondás minél inkább tiltod annál jobban csinálja . Hála istennek anyukám nem szolt ebbee bele ( természetesen szabva volt h nem atom részegre inni magunkat mégsem csináltam azt amit a mai 10-en évesek ..
2016. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
26%
*mint
2016. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
89%
Nekem anno engedték, hogy néha boroskólát vagy likőrt igyak, nem gyakran, inkább ünnepekkor. Osztálykirándulásokon viszont tényleg szinte mindenki ivott, a tanárok tudtával.
2016. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
87%
Ha inni akar, akkor úgyis inni fog. Igazából hülyén érezném magam, ha mondjuk a 16 éves gyerekem feltenné nekem a kérdést, hogy majd ihat-e az esti buliban. Remélem ennél azért talpraesettebb lesz.
2016. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
14%
Természetesen nem. Felnőttnél is gusztustalan a pia, nemhogy gyereknél. Szánalmas, ha valaki csak így tud szórakozni. Az meg főleg, ha a szülők engedik.
2016. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
86%
15 evesen meg csak satoros unnepeken, es buliban sincs keresnivaloja ilyenkor meg. Viszont engednem, nyilvan nem literszamra a tomenyet, hanem esszel. De jo, ha azert megismeri valamennyire a hatarait, kap valamilyen kepet az alkohol hatasairol, mivel 16 evesen mar elengednem hazibuliba, ahol nyilvan folyni fog a pia. De ha ugy megy oda, hogy elotte soha nem ivott semmit, tenyleg goze nem lesz arrol, hogy mennyit bir, es a vege meg a detox is lehet.
2016. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!