Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben ti mit tennétek?

Ilyen esetben ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Az apám többször is csinált már olyat, ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő szeretné (pl. Nem akarok megcsinálni valamit amit kér) , hogy hisztizik. Vagy ez nem tudom minek nevezhető. Ma például a szobámban akartam megenni az uzsonnát (már máskor is volt, hogy a szobámban ettem, de ebédet azt sose), erre azt mondta hogy akkor kidobja a tányérral együtt az ablakon. És én tudom, hogy simán megteszi. Már máskor is csinált olyanokat, hogy földhöz vágott valamit, vagy kidobta a kukába, bár az utóbbi az sokkal ritkább. Egyébként ettől eltekintve normális ember, mondta már máskor is, hogy sokszor utólag megbánja amit pl. Nekem mondott (vitatkozás közben). Ha ilyet csinál, mit lehet tenni? Sokszor ilyenkor félek is tőle, pedig engem nem szokott bántani. Volt már, hogy nem vittem ki a tányért, és azt mondta rám hogy kis sz.arházi meg utálatos kis béka. Mit csináljak?
2016. jún. 23. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Más az öv csatos végével kap ha rossz és simával, ha jó napja van az apjának..

Téged meg le "kis békáztak"? És az apukád őrjöngés helyett hisztivel vezeti le a feszkót, amit aztán normálisan le is kommunikál, hogy megbánta?

De szar mán neked :(

Annyit tehetsz, hogy elfogadod, hogy az emberek a szeretteik közelében kevesebb önkontrollt mutatnak és nagyobb elvárásokat tartanak, nagyobbat is csalódnak viszont sokkal könyebben megbocsátanak, ez ilyen lesz mindig is, az, hogy ki hogy tudja levezetni a feszültséget, más kérdés..

De te sem vagy normális, hogy ilyeneken nyafogsz.

2016. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

"Nem akarok megcsinálni valamit amit kér"

Ezek után nem is csodálom. Látatlanban is apádnak adok igazat. Eleget olvastam tőled.

2016. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy: Apa, Te egy faxa fater vagy!!

Nekem ennyi leírás alapján szimpatikus.

2016. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, elgondolkodok magamon... :( Tudom hogy én is hibás vagyok!
2016. jún. 23. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Azért magaddal se légy túl szigorú! Te gyerek/kamasz vagy. Az is a fejlődésed része, hogy próbálgasd a határaid. A szüleid dolga pedig az, hogy a megfelelő korlátok között, kordában tartsanak téged. Azért nem értettük a problémád, mert sokakat tényleg vernek, mert az egyszerűbb, mint elmagyarázni valamit. Az pedig még ritkább, hogy valaki beismerje a gyerekének, hogy tévedett. Egyszóval, a kis leírásod alapján jócsalád vagytok.

2016. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2016. jún. 23. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!