Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek a szüleimmel beteg...

Mit tegyek a szüleimmel beteg vagyok de már jó ideje semmi bajom. és nem akarnak elengedni a barátaimmal egy hétre nyaralni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mentális betegséggel kezelnek 16 éves korom óta... volt egy rossz időszakom de tavaly májusban voltam utoljára pszichiátrián emiatt több mint egy éve. Azóta minden ok! Mert eldöntöttem h nem érdekelnek a szüleim se az orvosok és összeszedem magam! És rendben vagyok dolgozok is és barátaim is lettek 3 fiú és egy lány. És ők le fognak menni a balatonra augusztusban egy hétre és engem is hívtak de a szüleim nem engednek mert köcsögök!!! Azt mondták szó sem lehet róla. És sajnos mivel elérték amikor egyszer rosszul voltam hogy gondnokság alá helyeztek és nem rendelkezhetek magam felett mint valami óvodás pedig 21 éves vagyok nem hiszem el hogy ez megtörténhet és így hiába vagyok 21 éves ha elmegyek visszavitethetnek! Mert így működik itthon ez az egész szar rendszer!

Pedig tényleg jól vagyok annyira hogy szerintem már a gyógyszerek se kellenének de szedem őket mert ha nem szedem mindig észreveszik vagy így vagy úgy kb egy hónap után és bevágnak pszichiátriára azt meg nem akarom megint már voltam ott ártatlanul pont eleget.

Szerintetek mit csináljak hogy elengedjenek hogy győzzem meg őket? Tudom hogy semmi baj nem lenne.

21/F


2016. júl. 17. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy bárkit is be lehetne zárni elmegyógyintézetbe ok nélkül. Ott lesznek vizsgálatok,és ki fog bukni,hogy te épelméjű vagy,szóval nincs mitől tartanod.
2016. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem tudsz mit tenni,de veled érzek,korodbeli vagyok,csak én lány.Nekem meg akármilyen fizikai betegségem van,nem mehetek orvoshoz,nem látnak el,mert,akkor bevágnak megint a pszichiátriára,pedig gyógyszert sem szedek,megvagyok.Tanácsot nem tudok adni,de sok sikert!
2016. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
#1:Ne hidd!Tavaly nyáron pánikrohamaim voltak,erre bevágott az orvos a zártra.Holott sem magamat,sem mást nem bántottam,csak nem tudtam megnyugodni,mert senki nem jött oda kedvesen,megértően beszélgetni.Mit várok mondjuk...ez a magyar egészségügy,és ilyenek a felnőtt emberek...szemetek.
2016. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Míg a szüleid azért tesznek dolgokat "mert köcsögök", míg trükközöl a gyógyszerrel, ami ráadásul meg is látszik,ha nem szeded, gondolom indokolt az aggodalmuk és bizalmatlanságuk. A gondnokság nem csak azt jelenti ebben a "szar rendszerben",hogy joguk van köcsögösködni,hanem azt,hogy ha bármit teszel,akkor őket vonják felelősségre. Ha pl. gondolsz egyet,mivel úgy sem látják nem veszed be a gyógyszereidet, vagy beveszed de bepiálsz mellé,minek következtében valakinek baja esik,akkor őket szedik elő. Ők ismerik a kórtörténetedet és látják közvetlen közelről a mindennapjaidat. Ha véleményük szerint nem vagy még elég stabil és megbízható egy ilyen dologhoz,akkor ne hisztériázz mint egy óvodás,hanem gondolkodj el rajta,mivel adtál indokot nekik a kétségekre...
2016. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, leköcsögözni azokat a szülőket, akik végig csinálták veled a betegségedet, igen randa dolog. Gondnokság alá nem olyan egyszerű helyeztetni valakit.

Jelen pillanatban a szüleid felelnek érted, akárhány éves vagy.

Ha úgy érzed, rendben vagy, biztosan van kezelő orvosod. Beszélj vele, van-e lehetőség a gondnokság feloldására. Igaz, a mostani nyaralásról lemaradsz, de lehet, kiszabadulsz a felügyelet alól. Akkor oda mész, ahova akarsz.

2016. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is volt ilyen idegösszeroppanás-szerű dolog még tavasszal, de velem is rendes volt még az ügyeletes orvos is.

Te viszont, sajnálom, hogy ez kell mondjam, körülbelül úgy hisztizel itt, mint egy kiskamasz. Az meg minden, csak épp nem egy felelősségteljes 21 éves. Tanulsz valamit, dolgozol? Bizonyítod valahogy, hogy minden oké? Mert, ha a válasz az, hogy nem, akkor ne haragudj, de ne is várd, hogy másképp kezeljenek.

Ismerik a barátaidat? El lehet velük egyáltalán engedni téged? Ugye tudod, hogy egy nyaraláson egy fiatal általában iszik, bulizik? Te, mint gondnokság alatt álló, tudnál felelősen dönteni és nemet mondani? Tudsz úszni, tudsz olyan döntéseket hozni, hogy első ne fordulhasson baleset? Minden helyzetben?

Ha már van ez a betegséged, fogadd el a korlátaidat és előbb bizonyíts, ne csak a szád jártasd!

Ja, és nem a szüleid korabeli vagyok, hanem csak 26, mielőtt azzal jössz, hogy nem érthetem, milyen fiatalnak lenni.

2016. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen dolgozok csak 4 órában meg nem nagy meló de akkor is. És jövőre szeretném az érettségit is megcsinálni mert az kimaradt mert nem voltam jól. És igen tudom hogy egy fiatal bulizik és én is akarok! Mi baj van ezzel? Tudok felelősen dönteni!

Gondnokság alá azért helyeztek mert szerintük veszélyes voltam saját magamra. Mert akkor csináltam pár dolgot és hiába mondtam nekik hogy azoknak megvolt az oka nem azért csináltam mert őrült vagyok nem érdekelt senkit! Mert egyszerűbb volt újra begyógyszerezni és kész. De már nem csinálok ilyen dolgokat mert nem akarok gázt ez már rég volt. Semmi baj nem lenne ha elmennék.

2016. júl. 17. 20:39
 8/12 A kérdező kommentje:
5-ös nem csinálták végig velem. Tudom hogy nem minden oké de nagyon el van túlozva ez az egész és ebben ők is hibásak! Ők vitettek be legelőször is a pszichiátriára szerinted ez végigcsinálás?
2016. júl. 17. 20:45
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
És legelőször minden ok nélkül vitettek be ezt akarod mondani? Aztán miattuk bolondultál meg? Ültél otthon,ittad a kis kakaódat,írogattad csendben a házidat,egyszer csak a szüleid zsákot húznak a fejedre és berángatnak a diliházba minden előzmény nélkül?
2016. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem. Szét volt esve a gondolkodásom egy kicsit az igaz... de attól meg nem vagyok kattant. És tudok magamra vigyázni. Nagyon szeretném ha elengednének nem értik meg hogy már semmi bajom nincs.
2016. júl. 17. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!