Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti engednétek, hogy...

Szülők, ti engednétek, hogy 18 éves fiatok szeptembertől kezdve az iskola mellett (12. osztály) hétvégente a Tescoban dolgozzon pénztárosként?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 18:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
18 éves,azaz felnőtt...
2016. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
19%
Ugyan...az még gyerek
2016. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem bírja abbahagyja. Más is dolgozik/dolgozott iskola mellett. Középsuliban is volt több olyan osztálytársam, akinek muszáj volt ilyen-olyan okból. Plusz még okj-t is végig dolgozta(ott már jóval többen dolgoztak suli mellett) és az érettségije, az okj-ja+ elvégzett egy ráépülő képzést is jó eredménnyel meg lett.


Én főiskolára járok levelezőn, úgy hogy mellette dolgozom. Nálunk meg kb mindenki dolgozik valamit.


Szerintem hülyeség, hogy utolsó év stb, ha nem akar tanulni, úgy sem fog, ha meg akar, akkor úgy osztja be az idejét.


Más is képes rá, neki is menni fog, ha egyébként szorgalmas.

2016. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem hogy megengedik, hanem elvárják, hogy amint tud dolgozzon.
2016. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
18%

Hagyjuk mar hogy ez az utolso eve... 4 eve volt tanulni, ha eddig rendesen felkeszult, ez a taneve is ugyanolyan lesz es nem kell beleorulnie a tanulasba.

En jobban orulnek ha nyaron vallalna munkat, de persze nem tilthatom meg neki.

2016. júl. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem orulnek neki, es ha csak nagyon nagyon nem szorulnank ra, vagy rendkivul jo eszu konnyen tanulo lenne...
2016. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam is dolgozott érettségi évében, és nem pénztáros volt, hanem kőkemény fizikai munkát végzett egy gyárban. Senki nem küldte, Ő akart menni. Nem ment a tanulás rovására egyáltalán.
2016. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
Ha akar tanulni akkor nem megy a tanulás rovására.
2016. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
63%

Én végig dolgoztam 16 éves koromtól kezdve... heti 3 napot csak, délutánonkén (plusz néha hétvégente). Amikor már fizikailag nem volt időm tanulni, akkor visszavettem. Megtanultam beosztani az időmet, vonaton tanulni és több dologra figyelni egyszerre. Két emelt érettségi és egy nyelvvizsga előtt, január végén mondtam azt a főnökömnek, hogy vége, mert tanulnom kell. Ők ezt felfogták és a vizsgák után ismét járhattam. Együtt izgultak velem az egyetemi felvételi pontszámok kihirdetésénél.

Még most is dolgozom a suli mellett heti pár napot. Kivéve a vizsgaidőszakban. Nem olyan nagy ügy.

2016. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanaz mint az előző.

16 èves koromtòl dolgoztam minden kedd, csütörtök, pèntek du. illetve szombat dèlelőtt. Èrettsègi szünetet is vègig melòztan. Az èrettsègim majdnem kitűnő lett, csak a matek lett 3as, minden más 5ös, ès volt több 100 ezer spòrolt pènzem.

2016. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!