Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viaelkednek így a...

Miért viaelkednek így a szüleim? Miért nem támogatnak?

Figyelt kérdés
Itthon élek párommal szüleimnél, szeretnénk külön költözni, családotalapítani, de ez a magyar fizetésünkből egész egyszerűen nem megy. Épp hogy csak kijövünk összehúzott nadrágszíjjal hónap végéig nem hogy még félretenni. Viszont páromnak lenne lehetősége németországban egy cégnél. Pár hónap után pedig én is kimehetnék utánna. Sokkal jobb lenne a fizetés és jobban megtudnánk élni, mint itthon. Tegnap mikor elmeséltük szüleimnek ezt a lehetőséget még támogatták is az ötletet, de ma már mintha kicserélték volna őket, duzzognak, puffognak és egyáltalán nem tartják jó ötletnek. De nem értem miért... mintha nem akarnák, hogy nekünk jobb legyen. Állításuk szerint nagyon nehéz lenne eleinte, mert csak párom tud folyékonyan németül és kb elképzelhetetlennek tartanák, hogy én is belejöjjek. Nem értem miért csinálják ezt, teljesen elkeserít. 22 éves vagyok, párom 30.
2016. júl. 29. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Féltenek, és nehezen engednek el. Miért ne akarnák, hogy jobb legyen nektek? Befogadták a párodat is, hogy téged boldognak lássanak.

Csináljátok úgy, ahogy elterveztétek, mielőtt kimész, fejlesztheted a nyelvtudásodat, aztán majd megbékélnek.

2016. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Mert belegondoltak, hogy mennyire messze lesztek. És milyen ritkán fogtok találkozni....

Féltenek az idegentől. Aggódnak, mert szülők. A többi csak érv, próbálkozás, hátha hatnak rád vele és itthon maradsz.

2016. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Félnek hogy elveszíthetnek. Ti bizonyítsátok be nekik,hogy attól hogy különköltöztök tőlük,még szeretitek őket. Ma már könnyebb tartani a kapcsolatot nagy távolságokról is,pl. skype segítségével. Sok sikert nektek!
2016. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de abba nem gondolnak bele, hogy kint többet fogunk keresni és több pénzzel tudjuk őket támogatni, mint itthonról?
2016. júl. 29. 11:49
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Az ő reakciójuk érthető, ahogy azt az előttem válaszolók is leírták. A te reakciód viszont azt mutatja, hogy elég gyerek vagy még, amikor minden kérdésben a szüleid támogató véleményét várod. Nőjél fel. Ha nem sikerül, akkor magadra vess, mert nem igyekeztél eléggé. Nyilván nagyon kényelmes lett volna, ha ujjongva támogatnak a szüleid, aztán sikertelensége esetén rájuk lehetett volna kenni a felelősséget, hogy ők nem figyelmeztettek eléggé.
2016. júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó: nem arról van szó, hogy elvártam, hogy ujjongva lelkesedjenek, de azért jobban esett volna, ha nem így puffogva reagálnak hanem legalább egy kicsit örülnének neki, hogy előbbre tudunk lépni
2016. júl. 29. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Ne legyél már ennyire gyerekes.
2016. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Az én gyerekem csak 200 km-re költözött, országon belül, mert ott kapott jól fizető, szakterületének megfelelő állást. Talpraesett, önálló, évek óta csak hétvégente járt haza (másik városban tanult), mégis eleinte mindennap felhívtam vagy chateltünk, hogy minden oké-e, nincs-e valamire szüksége stb, stb. Tudom, hülyeség, de a szülő (a többségük) így van bedrótozva.:-) Ha nyelvtudás nélkül akarna külföldön szerencsét próbálni, ott, ahonnan szinte naponta jönnek hírek késelésről, megerőszakolásról, stb, stb, hónapokig egy nyugodt percem se lenne.
2016. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez a nyelvtudás... nekem nagyon sok ismerősöm van, akik Angliába mentek ki, hogy majd a környezetben megtanulják a nyelvet. Hát, nem történt meg. Mivel nem beszélnek, nem kapnak jó munkát, ahol hallanak angol beszédet. Lengyelül többet tudnak, mint angolul...
2016. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!