Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon bunkó voltam anyuval?

Nagyon bunkó voltam anyuval?

Figyelt kérdés

3 éves koromtól a nagyszüleim neveltek, elkerültem otthonról, mert nem voltak megfelelőek a körülmények. Hatan vagyunk testvérek, anyu egyikünket sem nevelt föl. Amikor a nagyszüleim meghaltak, én 12 éves voltam. Anyu és az új párja megörökölték a lakást, ahol a laktunk. Úgy volt,hogy eladják és akkor hárman összeköltözünk. Az elején még lelkes voltam,de mivel ők messzire akartak költözni,a nagynéném meg a suli közelében lakott, 2 évre odaköltöztem hozzá. Aztán mikor már ott tartottunk volna,hogy hozzájuk költözök ( gimibe is odajelentkeztem), már annyira megszoktam,barátaim lettek,imádtam a környéket stb. Kértem anyut, hogy ne költözzünk messzire, de mivel a férje odaakart,igy nem lehetett más. Aztán a gyámhatóságon én végül kinyögtem,hogy a nagynénémnel szeretnék maradni,ő vállalta,anyu sírt. Rosszul éreztem magam,de akkor különösebben nem érdekelt. Azóta is a nagynénémnél lakok,anyuval jó a kapcsolatom,nem tipikus anya-lánya visony, de elvagyunk. Még annyi,hogy gyerekkoromban vasárnaponként látogatott meg,de csak akkor jött, ha nem esett az eső és mindig a férje kívánsága volt az első. Jó ember,tudom,hogy belül bántja,hogy egyik gyerekét sem nevelhette fel, nem csak rajta múlt. Szóval szerintetek nagyon megbántottam?

Mi a véleményetek? 23l



2016. aug. 2. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Lehet. De szerintem nincs joga elvárni tőled, hogy önként dalolva repülj vissza és játszátok a boldog családot miközben soha nem volt a közvetlen családtagod. Nem csak rajta múlt a dolog, oké de azért szült hatot úgy, hogy mindet más nevelte fel.
2016. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A döntésed az előzményeket figyelembe véve logikus es érthető volt. Anyukadnak valoszinuleg lelkiismeretfurdalasa van. Nem voltal bunkó.

A kialakult helyzet, az anyukaddal való nem tul szoros kapcsolat is teljesen megmagyarázható, sőt, meg egesz békésen es tisztelettel írsz rola.

Hogy ő benne mi van, azt neki kell tisztáznia magában.

2016. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Én teljesen megértelek. Miért bánt ez a dolog még mindig? Ha 23 éves vagy akkor gondolom nem mostanában történt. Ha most jó a kapcsolatotok akkor ne bánkódj ezen.


Anyukád hibás, mert pedig lehet védekezni is. Nem rosszból mondom, de nem kell 6 gyereket csinálni ha egyet sem képes felnevelni. Egy 3 éves gyereket rábízott a szüleire, te pedig csak ragaszkodtál a környezetedhez.

2016. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tépd magad rajta, anyukád azért nem vállalta nagyon a felelősséget értetek.
2016. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából mindig is éreztem egy kis lelkifurdalást ezzel kapcsolatban,főleg mikor ott vagyunk náluk. Ott van a szobám,amit berendezett nekem,szerzett nekem számítógépet,egy ősrégit,de a szándék a lényeg. Tudom,hogy örült volna, ha legalább egy gyerekét felnevelheti. A legnagyobb problémám vele kapcsolatban az,hogy sose védett meg. A férje,ha olyanja van,mindenbe beleköt,én nagyon nyugodt ember voltam tinédzserként is,de néha nagyon összevesztem vele, és anyu csak ült csöndben és egy szót se szólt, max annyit,hogy haggyam rá. Amúgy nincs baj a férjével, el tudok vele dumálni, főleg mondjuk fociról,de ha rájön az 5 perc,hogy ő mindent mindennél jobban tud és mindenbe beleköt, azt nehéz tolerálni. Részben miatta sem akartam a költözést.

2016. aug. 3. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!