Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy 18 éves...

Miért van az, hogy 18 éves létemre a szüleim úgy kezelnek mintha kisgyerek lennék? (18/F)

Figyelt kérdés

Semmit nem engednek meg, ha el akarok menni egy barátommal valahova, vagy nem engedik egyáltalán, vagy csak úgy, hogy ha megadom a gyerek nevét, címét és telefonszámát.Egyszer engedtek el egy szülinapi bulira így, hogy konkrétan minden infót megadtam a gyerekről.

Ezen kívül nem hordhatok olyan ruhát amilyet szeretnék, ha elmegyek fodrászhoz megszabják milyen hajam legyen, és ha neadjisten olyan hajat vágatok ami nekik nem tetszik, jön a balhé, és azt mondják hogy proli vagyok, biztos az osztálytársaimtól tanulom el ezeket a dolgokat, és rossz hatással vannak rám, stb.

Én tudom, hogy amíg velük lakok és ők tartanak el sok mindent nem tehetek ellene, de ez már egyszerűen zavar, és nagyon kínosnak érzem, mikor mondjuk pár haverom elhív valahova, hogy mindenki megy csak én nem, mert a szüleim nem engedik.Félreértés ne essék, nem utáljuk egymást a szüleimmel, csak zavar hogy mint valami 10 évest, úgy kezelnek.Leülni és beszélni velük már próbáltam, nem sok sikerrel, ha elmondom az én verziómat, akkor jön ez a tipikus "akkor csinálj amit akarsz, legyél tróger" szöveg.Mit javasoltok mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 4. 09:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha hívnak valahova akkor közlöd velük, és elmész. Állj már ki magadért ember, pár veszekedés és hozzászoknak.
2016. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igazándiból apám a fő tényező az ügyben, mert anyám sokkal engedékenyebb, csak ugye apám az erősebb úgymond.Nem ver, meg semmi ilyesmi, csak ha közlöm vele hogy akkor most elmennék ide vagy oda, jön a lelki terror, hogy napokig nem szól hozzám.
2016. aug. 4. 09:23
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid túlságosan irányítani akarnak. A férjemmel ugyanezt csinálták amikor anno amikor tini, fiatal felnőtt volt, annyi, hogy ő ki tudott lépni ebből, és egy idő után nem foglalkozott velük, nem vette magára az üres fenyegetéseiket. Az öccse sajnos még mindig a szülők hatása alatt van, 29 éves nemrég költözött külön, de még mindig olynra festette ki a lakásán a falait, amilyenre a szülei mondták neki, mert ha nem így tesz akkor jött volna a szöveg, hogy "mert nem szófogadó fiú, meg nem hallgat az idősebbre, tapasztaltabbra stb."

Köztes megoldás kellene, és a szüleidnek be kellene látnia, hogy 18 évesen azért bőven vannak már olyan dolgok amiket magad is el tudsz dönteni, hogy mit szeretnél, hogyan, és van önálló stílusod, véleményed, baráti társaságod. Én lehet, hogy azt tenném, hogy levágatnám a hajam olyanra, amilyenre szeretném, úgy öltözködnék ahogyan nekem tetszik, ha pedig elkezdenék a proli dumát, akkor közölném, hogy igen, ha ők így látják, akkor így van. És pont. Előbb-utóbb bele fognak törődni, főleg ha látják, hogy már nincsenek rád akkora hatással. Nyilván azért erős lenne, ha egyik-napról a másikra tennéd ezt, de fokozatosan szerintem nem lehet belőle nagy baj, így a szülők is hozzászoknak.:)

2016. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Utolsónak: már nem egyszer tettem azt hogy olyan hajat vágattam amilyet szeretnék, vagy hogy olyan ruhát vettem fel amit én szeretnék, de olyankor jött az üvöltözés (csak apám részéről) aztán az hogy, mint már korábban írtam, nem szól hozzám jó ideig.
2016. aug. 4. 09:31
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem szól hozzád pár napig akkor mi van? Ha ezzel ennyire tud zsarolni akkor élete végéig azt fogod csinálni amit mond.
2016. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Hát haver... ezt csak is úgy tudod megoldani, hogy tényleg megmakacsolod magad, például ebben a frizura dologban, egyszer lenyiratod úgy, ahogy neked tetszik, meghallgatod, apád üvöltését, aztán megvárod, míg ő szól megint hozzád. Hidd el ha látja, hogy nem veszed magadra, belátja, hogy el kell fogadnia. Nem arra, akarlak bíztatni, hogy légy vele engedetlen, csak hát igenis meg kell mutanod, hogy vannak határok...
2016. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
97%
Egy idő után úgyis megbékél majd, de ha annak az a ára, hogy nem szól hozzád egy ideig, akkor ne szóljon hozzád egy ideig.
2016. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
18 éves fiú,ma-holnap férfi vagy. Ne hogy már kézen fogva akarjon kísérgetni mindenhova. Bátran legyen önálló vélemyényed. Ha el akarsz menni akkor menj is el oda ahova szeretnél. Ha pedig az az ára hogy nem szól hozzád akkor nem szól hozzád nagy kaland. Egyébként ezzel a saját hozzáállását tükrözi a dolgokhoz.
2016. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Maholnap megnősülsz kb... Nekem ha nyomatnák ezt a trógeres dumát, megmondanám, hogy oké, akkor tróger leszek, szevasztok. És mennék a dolgomra.

Nem vagyok a drasztikus megoldások híve, de van az a szint, amikor már nem használnak a kompromisszumok. Hát ez az pontosan az a szituáció.

2016. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hát igen, igazándiból én is azt gondoltam hogy lassan meg kellene nekik mondani mi van, de előbb úgy voltam vele kíváncsi vagyok mások véleményére is.
2016. aug. 4. 10:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!