Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni? (hosszú...

Mit tudok tenni? (hosszú történet, lent)

Figyelt kérdés

huu.. hol is kezdjem.

A családom jelenleg úgy néz ki, hogy apukám az ország másik végén, anya és én itt, a bátyám pedig Pesten. Apa csak nagyon messze kapott munkahelyet, és csak hetente jön haza. Emiatt anya nagyon rosszul érzi magát, hogy nem láthatja stb. (sztem apa is csak ugye ot nem latom) Költözés már felmerült, de nem vagyunk olyan anyagi helyzetben hogy hipp-hopp megvegyünk egy 20 milliós jó állapotú házat. anya egyre rosszabbul viseli azt hogy külön vannak, ezért rászokott a cigire. pedig még csak pár hónapja van ez így (!) még nem súlyos, napi pár szál, ahogy érszrevettem, de ez akkor is borzalmas nekem. mikor először láttam, arra gondoltam hogy elkezdjek vele veszekedni, hogy ez miben jobb, meg hogy ha ház kell akkor pénz is, ergo ne kelljen ilyen felesleges cuccokat venni. Apa már régóta dohányzik, nála megszoktam, de anyától tényleg nem vártam. ő volt a remény, hogy apa hiába cigizik, őt nem kísérti. erre amikr megláttam, hozzá se szóltam, csak mentem le tőle minnél messze, bezárkóztam a szobámba, és sírtam. Tudja ő is jól, hogy ez csak plusz rátesz a költségekre, és szerintem attól félnek így is hogy éhen maradunk.. és tessék.. cigire persze van pénz. Régen tesómnak kellett sok könyv, mindet meg is kapta, én mikor kérek párat, rögtön az hogy nem vagyunk olyan helyzetben.

A problémám az, hogy amikor egyszer megkérdeztem anyát hogy miért titkolnak tőlem mindent, annyi volt a válasz hogy ezt hogy értem. elkezdtem magyarázni meg minden, végül veszekedésbe ment át a dolog. mikor ezt tesom meghallotta odajött és megölelte, elkezdte vigasztalni. (nyáron itthon van, egyetemista) ekkor láttam életemben először anyát sírni. akkor tesóm is nagyon ki volt bukva rám hogy mégis mit képzeltem.. félek, hogy ha a cigiről kezdek el vele vitatkozni, az még rosszabb lenne. tudom, hogy egyeseknek jó, mert megnyugtat meg minden, de sose gondoltam volna hogy anya is fog valaha is cigizni. úgymond csalódtam benne. szívesen elbeszélgetnék vele hogy mégis mit miért, de félak, hogy ezzel is csak a bajt okoznám, hogy előhozza a gondolatait, és megint sírna vagy mittudomén.

tanácsok kellenének hogy mit tegyek, hogy segitsem őt/őket, hogyan beszélhetnék vele nyugodtan. (apával nem merek, mert amikor itthon van, próbálunk mindent jól eltölteni, nem akarok rontani, szóval marad anya). még annyi, hogy anya a jelenlegi munkahelyét utálja, szóval ez is ad rá plusszt.

segitsetek légyszi, mi ilyenkor a legjobb megoldás a béke érdekében? :( (14/l , ha ez számít)

bocsi ha hosszu.



2016. aug. 23. 22:42
 1/3 anonim válasza:
Huh....hát nézzük ... Van anyukádnak barátnője vagy tesója??Ha igen mond meg neki hogy beszélgessen el a cigizésről vele komolyan . Viszont .....hát nem is tudom ha tényleg odáig elfajulna a dolog hogy komolyan rászokott akkor muszáj beszélned vele viszont semmiképpen se próbáld felemelni a hangod (minél nyugodtabb annál jobb) inkább éreztesd vele azt hogy aggódsz érte . És ha nekiülsz beszélni vele akkor ne egyedül tedd hanem legyen ott egy te pártodat fogó személy pl tesód vagy anyukád barátnője esetleg anyud tesója akit ugyszintén zavar a helyzet . Sajnálom más nem jutott eszembe , sok sikert és ha estleg tudnék segíteni szivesen meghalgatlak 14/l
2016. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aggodsz, es ez ertheto. Megprobalhatod neki normalisan elmondani as allaspontodat, de ne veszekedj, ne vitatkozz vele. O most rettentoen stresszes apukad hianyatol es a munkaja misty. Nem kellene cigiznie, ez teny. De te pedig figyelj a stilusra, amikor beszelsz vele, mert marha idegesito tud am lenni egy fontoskodo 14 eves. Sajnos, sokszor nem veszitek razed magatokat. A lenyeg, hogy ne eroltess semmit ra, ahhoz nincs jogod, Akkor sem, ha ugy hiszed, igazad van.
2016. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálom :)
2016. aug. 24. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!