Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyesek miért vannak így...

Egyesek miért vannak így kiakadva minden "nagyobb" kiadás miatt?

Figyelt kérdés

Kérlek ne helyezzétek át a kérdést, mert ebben a kategóriában volt feltéve az összes ehhez kapcsolódó kérdés és a válaszok is innen érkeztek! Az itt válaszoló emberek véleménye érdekel.


Csak hogy a legfrissebb ilyen típusú kérdést említsem, volt egy fiú, aki 50 ezer Ft értékben vásárolt ruhát, amikor az édesanyja megígérte neki, hogy kifizeti. Erre mindenki lehordta minden idiótának, meg hogy minek vásárolgat ennyiért. Az összeg se volt megszabva hogy mennyiért lehetne vásárolni, talán előbb az anyukának kellett volna ezt megszabnia.


Másik ilyen eset egy lánnyal kapcsolatos, aki órákat gyűjtött, írta hogy valamelyik szülője még támogatja is ebben és a következőt saját pénzből venné. Erre mindenki nekiugrott, hogy mégis mit képzel. Ezt se értettem, ugyanis ha az egyik SZÜLŐJE támogatja, tehát nem vagyoni megterhelés a családnak, akkor mások miért szólják le, amikor a családhoz semmi közük?


Következő eset, egy drágább kabát vásárlással volt kapcsolatos, ami szintén saját penzből lett finanszírozva. Ott is egyesek el kezdték írogatni, hogy mennyire drága, ők ennyiből ruháztatják az x éves gyereküket. Ha valaki megteheti hogy drága ruhát vegyen, akkor az egyeseknek miért böki ennyire a csőrét? Ennyire irigyek az emberek?


Mielőtt azt mondanátok hogy valamelyik kérdező egyike vagyok, közölném hogy nem így van. Szimplán csak szemetszúrt a sok rosszindulatú komment, és felmerült bennem a kérdés, hogy miért ennyire gonoszak egyesek. Már máshol is feltűnt, hogy az olyan válaszok MINDIG le lettek pontozva, ahol valaki gazdagnak vallotta magát, vagy a drága ajándékairól nyilatkozott. Ez miért van?

Én már 29 éves anyuka vagyok, van egy 2 éves kisfiam és az is biztos, hogy én is mindent meg fogok neki venni, amit csak tudok. A gyerek az első, és nem fog érdekelni, ha valaki emiatt majd rossz szemmel néz rám, vagy a gyerekemre csak azért mert tehetősebb. Nagyon nem szép ez a viselkedés és irigykedés (?) az emberek részéről. Úgyhogy a kérdésem is első sorban hozzájuk szól, hogy miért viselkednek így embertársaikkal? Nekik ez miért jó?

Normális válaszokat szeretnék, köszönöm.


2016. aug. 24. 00:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%
Talán nem más életével kéne foglalkozni, meg a sztori egyik feléből rögtön elhinni az egészet és fejben odakölteni a többit. Érdekes mód ilyenkor soha nem derül ki a másik oldal véleménye...
2016. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

#1 Nem foglalkozom más életével, de akkor talán jogos lenne ezt a kérdést nekem is feltenni: Mások miért foglalkoznak azzal, hogy ki mit kap, mennyi pénzért veszi az adott holmit, kinek a pénzéből? Ők ebbe miért szólnak bele?

Szerintem itt ez a főbb probléma, nem pedig az hogy feltettem egy kérdést amire tényleg érdekelne ezen emberek vélémenye.

2016. aug. 24. 00:17
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha a gyereked eléd áll, hogy "adj ötvenezret ruhára", kíváncsi vagyok, mit szólnál. Gyereket nevelni nem arról szól, hogy amit kiejt a száján, azt rohannod kell megvenni a kishercegnek.
2016. aug. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%
Harmasnak nagy igazsága van. Ne haragudj egy gyerek tanulja meg a penz értékét. Meg egyebkent is mig a szulovel lakik nem ártana ha költeni szeretne beszelje meg a szulovel ne pedig állítsa tények elé "anyam megrendeltem az új ruhaimat fizesd ki".
2016. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%
Azért szólnak bele, mert a kérdező kiírta. Aki elmegy qrvának, ne csodálkozzon, ha megdugják.
2016. aug. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ebben igazat is adok nektek, hogy tényleg nem ártott volna előbb megbeszélni a keretet, de ez a tény akkor sem mentesíti fel a rosszindulatú embereket. Ha meg a fiú nem szólt az árról, de az anyukájának van pénze a ruhákra, akkor megtehetné hogy kifizeti. Én legalábbis ezt tenném, ha már úgyis megrendelte őket.


Viszont a másik két esetre még mindig nem kaptam semmiféle választ, elsősorban azokra lennék kíváncsi. Főképp hogy mi kivetni való volt abban 2 szituációban.

2016. aug. 24. 00:29
 7/24 anonim ***** válasza:
44%

Az elso nagyon is jogos, nehogymar 50 rugot csengessek ki, mert a kicsi fiam nem tud megelegedni olcsobbal/kevesebbel.

Az utolso ellentmondasos, azt irod, hogy sajat penzrol van szo, a vegen meg azt, hogy a szulok fizettek.

A tobbit annal a szitunal tudom elkepzelni, hogy baj, ha a gyerek otthon semmivel nem szall be a kozosbe. Egy bizonyos kor felett, ha a gyerek meg mindig otthon lakik, szerintem illik valamennyivel segiteni a szuloket, hiszen nem valoszinu, hogy arra rendezkedtek be, hogy a fiukat/lanyukat 30-40 eves koraig eltartsak.

2016. aug. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Ez az egész azért van mert az emberek többsége mindig a legrosszabbra gondol.Ha nem látják magukat bele az eseményekbe/szituációba akkor a másikról mindig rosszat gondolnak,ez ugrik be nekik először.
2016. aug. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Olvastam a kérdéseket. A lány emlékeim szerint felnőtt volt. Nem mondom azt, mint sokan, hogy költözzön el és tartsa el magát. De szerintem felnőtt otthon élő nőként nem egy-egy órára kéne elszórnia az összes pénzét.


A fiú esete is érdekes. A szülő azt mondta, hogy majd kifizeti, de gondolom számított rá, hogy a gyerek elmondja ha rendelni akar valamit és nem csak megveszi, 3 nap múlva meg kihozza a futár aki szépen elkér egy fél fizetést plusz postaköltséget.

Tegyük fel belefér a keretbe, nem lesz dühös a szülő, de a mai világban nem sok olyan embert ismerek aki ennyi pénzt tart magánál csak úgy.



A kijelentésedet pedig átfogod még gondolni. Mondjuk 1-2 év múlva amikor a gyereknek minden nap más sziperszuper játék kellesz. Ha megtudnád sem fogod megvenni, mert befogod látni, hogy a gyereknek nincs szüksége mindenre amit a kicsi szeme és szája megkíván.

2016. aug. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Elítélem a ruhásat és órásat is. Eszem megáll mit képzel magáról mindkettő és hogy a szüleik mennyire kudarcot vallottak mint szülők. Már ne is haragudj, de nem kis poha kell 50 ezerért rendelni szülők terhére. Én szüleim nagyon jól keresnek. Kérhetnék tv-t, macbook-ot szülinapra, de csak 1 könyvet kértem utoljára. Hogy lehet ennyire pofátlan gyereket nevelni ? Én nem fizettem volna ki. 20 ezer még elment volna, de 50 az túlzás.

Az órás pedig egy felnőtt nő, aki még zsebpébzt kap, semmit nem ad a közösbe, de azért fizetésnyi összegért órákat gyűjt. Vagy velem van a baj, hogy nem tetszenek.

2016. aug. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!