Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma világosodtam meg végre, de...

Ma világosodtam meg végre, de hogy tudnám feldolgozni?

Figyelt kérdés

Évek óta sírok itt a gyakorin,h mennyire nehéz anyámmmal. (Akiket nem érdekel a linkhegy,annak elmondom,h itt vagyok 31 évesen, 2 gyerekkel,férjjel,és anyám szemében nálam alkalmatlanabb ember az életre nem létezik,plusz még őt is cserbenhagytam azzal,hogy nem az vagyok,akinek szerinte lennem kellene.)


Példák:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Ezekből nagyjából átjön talán,h egy cseppet nehéz vele.


Azóta vannak részletek,amik erősen nehezítették a lelkiállapotát, pl. h apám lebénult és a nőjéhez költözött,aki mint kiderült, 11 éve megvan. De!

Én minden héten hivom,mindent megtettem,h én is ember lehessek,hiába vagyok azóta rossz ember,amióta a méhem először megfogant,mert én nem tudom,mi jó egy gyereknek csak ő. Ezt elfogadtam,amikor beszéltünk,az arról szólt,h miért nem hallgatok rá,ő tudja,ő az anyám,én vagyok a zöld,amiért nem fogadom el a tanácsát,mégiscsak gyerek vagyok.


De a lényeg.

2 napja felhív,h a barátnője haldoklik. Ami rettenetes,leszámítva,h azt sem tudtam,h van neki olyan. De ok,sajnálom,anyu,miben segíthetek. Semmiben,csak most nem akar senkivel beszélni. Ok. MA felhiv,h meghalt a barátnője és én nem is keresem,pedig neki az anyapótlékja volt. Sajnálom,miben segíthetek.... Eddig sem tudtál semmiben,mert akárhányszor meg akartam veled beszélni valamit,te csak megsértődtél vagy kiabáltál,mert túl fiatal voltál. És régen sem értetted meg és nem lehetett semmiről beszélni veled,amikor otthon laktál. (22 évesen költöztem el menekülésszerűen!!!! ) Állandóan sérelemzi,h nem veszem igénybe,mint nagymamát..amit érdemben nem is tudnék,mert ha a gyerekekkel van,akkor fut velük,mint egy 10 éves,aztán 3 hétig meg van halva,de ezt azért teszi,mert szerinte napi 6 óra játszótér,amikor NEM ÉN futok utánuk,az nem elég,ha hagyom játszani a 3 meg a 6 évest,az kegyetlenség,mert nincs velük az anyjuk....Ő meg utána 3 hétig lumbágóval derékszögben osztja tovább ,h ez is az én hibám... Tudom,most csak idehánytam a sok nyomorom,de ez nagyon fájt. Hogy amikor otthon voltam,sem voltam a támasza. Őszintén- és lehet,h most én vagyok a szemét- de ki az anya és ki a gyerek? Nem lehet,h nem hálátlan vagyok ,csak ivadék,akinek nem feltétlenül azért kell ott lennie,h megoldja a felnőtt életét?


2016. aug. 24. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem konzultálnod kellene egy pszichológussal, mert belenéztem a korábbi kérdésekbe és válaszokba és abból mostanra már le kellett volna szűrnöd a tanulságod, de ti a mamáddal keményen benne vagytok egy "játszmázásban" -ezt így hívják szaknyelven, amiből úgy tűnik, csak segítséggel fogsz tudni kiszabadulni.
2016. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
milyen játszámázásra gondolsz? Én nem játszom vele,legalábbis ezt hiszem, csak azt szeretném,ha kölcsönösen adni tudnánk egymásnak. De ő nem fogad el semmit,én meg felmőtt vagyok,és most már adni szeretnék,de nem tudom,igy hogyan....
2016. aug. 24. 13:14
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Van, amit nem kell erőltetni. Én a helyedben vagy megszakítanám, vagy minimalizálnám a kapcsolatot az anyámmal, ha ilyen lenne. Nem is értem, miért próbálkozol még mindig, főleg ha ilyen hiperérzékeny vagy, hogy egy rossz szóra is elsírod magad. Tessék megedződni, nem hagyni magad, visszaszólni. Nem 6 éves vagy már, hanem 31.

Nekem a nagynéném ilyen amúgy, mindig mindent jobban tud mindenkinél, csípőből van mindenre egy válasza, elkezd licitálni, hogyha mondom hogy szar napom volt, neki még szarabb. A munkámat is mindig jobban tudta mint én, de két fülem van. Egyiken be, másikon ki, közben kedvesen, mosolyogva bólogatok, hogy hát persze, hogyne, aztán úgyis úgy fogom csinálni, ahogy én akarom.

2016. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
lehet,h hiperérzékeny vagyok,de azt azért hozzátenném,h anyámnak csak én vagyok. De igazad van,rúgjak bele még én is,nem elég nyomorult.
2016. aug. 24. 14:13
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, egyrészt nem olvastam át ezt a linkhegyet, másrészt nem értem mi a gondod. Nem világosodtál meg, erről nem írsz semmit. Annyi a baj, h nem tudod anyáddal intelligensen közölni, hogy most éppen nem érsz rá? Persze a leírásodból teljesen neurotikusnak tűnsz. Felnőtt ember vagy, ráadásul 2 gyerekkel, van neked időd arra, h azt hallgasd, h anyád mire tart téged alkalmasnak és mire nem?
2016. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

nézd apám alkoholista és gonosz a természete, ezért amikor elvált anyámmal megszakítottam vele a kapcsolatot, hogy miért?

mindenki mondta nekem hogy dehát az apád és mégiscsak stb. de minek a kapcsolatot egy olyannal megtartani aki nem képes a szeretet visszaadására. Apám szimplán energiaszívó vámpír és én ezt már tizenévesen levontam, te meg vén fejjel még mindig sipákolsz. Mondd meg neki hogy anya ezt meg ezt tettem már érted és ez meg ez bánt vagy változtatsz rajta vagy hagyjuk inkább, mert van jobb dolgom is minthogy azt hallgassam én milyen szar vagyok.ennyi ha nem szakítod meg vele a kapcsolatot az viszont már a te hülyeséged lesz. Megjegyzem amióta nem beszélek apámmal boldogabb vagyok mint valaha és cseppet sem hiányzik.

2016. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát mégis visszaolvastam. Itt annyi a gond, hogy neked nincs saját véleményed, vagy nem állsz ki mellette. Anyád egy másokon átgázoló, egoista, aki nyilván tönkretett téged gyerekkorodban, de már felnőtt vagy. Én csak azt nem értem, h miért veszed még mindig komolyan a baromságait? Az én anyám, vagy bárki más, nekem nem szólhat be, h milyen a konyhapult, vagy bármi, mert elküldöm a pitsába, na ezt tudom javasolni neked is.
2016. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Beleolvastam a többi kérdésbe is... hát nem tudom mit mondjak igazán.

7 éve ezen szenvedsz, szerintem is ideje lenne a sarkadra állnod, és megbeszélni ezeket vele.

Senki nem mondja, hogy rúgj bele!

De szeruntem nem normális amit csináltok! Értem én, hogy neki csak te vagy, ha lenne más, akkor nem így lenne ahogy van! Anyukád, mint sokan mások, beleragadt az anyaszerepbe, és nem tud önàlló lényként élni.

Tudom, szeret, biztis jót is akar, az én anyum is hasonló, de van tesóm, és Apuval is együtt vannak 40 éve. Néha neki is vannak kilengései, és igen, ő is sírt, meg szenvedett, mikor leàllítottam az elsö pár alkalommal, esetleg kicsit hanyagoltam, de mindig tudta miért. Azóta szuper a kapcsolatunk, és ha olyannal vegzál, mint mièrt ezt veszek, miért nem azt, mièrt így csinálom, miért nem úgy, akkor csak baljóslón annyit mondok: Anyuuuuu...... és már nevet, hogy jó, jó, te tudod... :)

Az unokáját imádja, ő is fut utána egész nap, szó nélkül, bármit megtesz neki, még ha másnap mozdulni is alig bír (64éves, derék, és tèrdgondokkal). De soha, soha nem vetette fel nekem, sőt, hiába mondom, hogy nem kell folyton menni utána, 3 èves fiú, de ö megy. Mert jaj mi lesz ha elesik, beüti, megvágja, megcsípí, stbstb...

Más nagyinak lenni, és más anyának. Egy nap majd mi is megtudjuk ;)


Bocs, hogy ilyen hosszú lettem, szerintem beszéld meg vele, hangsúlyozd, hogy szereted, próbáld meg építő jelleggel előadni. Tudod, ahogy ő is szokta! :) Leljen egy kis örömöt az életben, jót tenne neki!


Bár mivel 7 éve, mindenki ezt tanácsolja itt, és még nem tetted meg, sejthető, hogy most sem fogo vele megbeszélni.

Pedig jobb lenne, mint összeszorított fogakkal (zománcra ügyelve ;) ) tartani vele a jelen állapotokat!

Minden jót!

2016. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Azon is el lehet gondolkodni, hogy miért van egyedül, és miért nincs rajtad kívül senkije.
2016. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Eric Bern: Emberi játszámák című könyvét olvasd el, abban benne van minden a játszámkról. Klasszikus játszámázás, amit műveltek (igen, így többes számban, mert két ember kell hozzá), de ki lehet belőle lépni.
2016. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!