Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg normális, hogy egy 10...

Tényleg normális, hogy egy 10 éves fiútól semmit nem vár el az anyja?

Figyelt kérdés
Furcsa, hogy öcsém egész nap gép előtt ül, annyi elvárás sincs hogy a tányért a mosogatóba tegye vagy kitakarítsa a wc-t. Mindíg azt mondja anyum hogy ő még kicsi ehhez. Tényleg az lenne?
2016. aug. 26. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
cselédnek ott vagy te akkor minek traktálná ezekkel az öcsédet
2016. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Azért a saját szobája tisztaságáért ő a felelős. Remélem az nem anyudra hárul.
2016. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk egy wc-t én sem egy 10 éves gyerekkel takarítanám ki. Szobája legyen rendben, ne egyen úgy mint egy disznó, ne ússzon a fürdőszoba fürdés után. Aztán majd idővel beavathatod a wc pucolásba is...
2016. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Párom öccse 9 éves, egy pohár vizet sem tölthet magának, és a s*ggét se tudja kitörölni...

Nekem 10 évesen már porszívóznom kellett a szobámat, esetleg port törölnöm.

2016. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nincs igaza anyukádnak. Én 6 évesen is kaptam már házimunkát, igaz nem nehezet, de nem haltam bele. Örülök, hogy szüleim nem életképtelen zombit nevelnek. 10 éves szégyelheti magát, ha még elmosogatni sem tud. Gépezni bezzeg van keze. És ha már gép, miért üllhet ennyit előtte ? Gondolom így könnyebb anyudnak, mert nem neki kell vele foglalkozni.
2016. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Én azt vettem észre, hogy sok anya kinyalja a legkisebb fiú gyerek fenekét. Kivételezik vele és kiszolgálja. Okát nem tudom.
2016. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Nincs igaza anyukádnak. Ha most nem tanítja meg az öcsédet hogy rendet tartson maga körül, soha nem fogja. Utána meg lehet panaszkodni hogy a fia kiszolgáltatja magát.


Egyébként úgy vettem észre, hogy sok családra jellemző: A lányokat már korán befogják a házimunkára (ami nem is lenne baj) de ugyanezt nem várják el a fiúktól, mert ugye a házimunka az "női munka". Már itt belenevelik a fiúkba hogy nekik előjogaik vannak a nőkkel szemben.

2016. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem wc takarítás alatt nem arra gondol a kérdező, hogy turkáljon könyékig a domestosban úszó budiban. De mindenki takarítsa le a barnamaci nyomait. A 10 éves is felbírja emelni a budikefét.


Nem kicsi, csak egy elkényeztetett törpe, majd később visszanyal a fagyi. 2-3 év múlva már csak azért sem fogja megcsinálni, akkor meg mártírt játszva, fog rikácsolni az anyuka.

2016. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak nincs igaza. Ha így folytatja tovább, az öcséd azt fogja megszokni, hogy világ életébe a feneke alá tesznek mindent.
2016. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Lehet lepontozni, de konkrét tanulmányok támasztják alá, hogy a kistestvért az anyák úgymond kisebbnek látják a valóságnál, ebből következik adott esetben az elkényeztetés, túlféltés, "ő még kicsi ehhez"-hozzáállás, rosszabb esetben nyílt kivételezés (nem, nem linkelek, akit érdekel, ott a gugli). Mindenképp érdemes jelezni, hogy "figyi anya, nekem ennyi idősen már ezt meg azt meg amazt kellett csinálnom, neki miért nem", de sajna nem biztos, hogy megérti. Az meg csak rátesz egy jó nagy lapáttal, hogy ő fiú; ahogy előttem is írták, sokan a mai napig úgy gondolják, hogy a mosogatás/sz..rpucolás/bármiféle takarítás képessége a női géneknek köszönhető... ezzel igazából nem tudsz mit kezdeni, nyilván szóvá kell tenni, de ha nem elég - márpedig általában nem elég -, akkor kb. ez van, tudatosítsd magadban, hogy nem a te hibád, ha az öcséd egy életképtelen rakás szerencsétlenség lesz, mire felnő...
2016. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!