Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám szerint perverzióra...

Anyám szerint perverzióra nevelem a gyerekeimet, szerintetek igaz?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy 3 éves lányom és egy 4,5 éves fiam. Most nyáron huzamosabb időt töltöttek anyámnál - dolgoztak, nem tudtam rájuk vigyázni.

Kezdenek kíváncsiskodni, ha értitek mire gondolok. Látják, hogy anya és apa máshogy néz ki a lába közt, kérdezgetnek. Én egyszerű módon elmagyaráztam neki, hogy a nőknek puncijuk van a férfiaknak meg hímvesszőjük. Nagyon örültek az új infónak, ezzel le is került napirendről a téma.

Ekkor jött kedves anyám a képbe, akinek gondolom elszólták magukat és elkezdte telebeszélni főleg a lány fejét, hogy az ott a lába közt csúnya és piszkos, oda tilos nyúlni, senkinek se szabad megmutatni satöbbi.

Kérdeztem tőle miért mond ilyeneket, mire ő: ki kell alakítani a gyerekben az "egészséges" szégyenérzetet!!!

Teljesen lehidaltam, hogy anyám ilyenek beszél. Azt tudtam, hogy prűd volt világ életében (most 55 éves), de most nagyon ki vagyok akadva rá. A szégyenérzet szerintem teljesen természetellenes. Ez egészséges ember nem szégyelli a testét. Az teljesen más, hogy pl. a fürdőszobában nem takargatjuk kínosan magunkat, nem zárjuk ki a gyerekeket találgatásra okot adva, meg a szándékos magamutogatás.

Lányom kétségbeesve kérdezget, mikor fog az lába köze "begyógyulni", mert ő nem akar oda semmi csúnyát.

Anyámat megkértem, ne szóljon nekik semmit, mire megkaptam, hogy azzal, hogy apjukkal együtt meztelen látnak minket a kicsik, meg hogy válaszolok a kérdéseikre perverzióra nevelem őket.



2016. aug. 27. 19:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Hat edesanyad azt kell mondjam szazszor tobb kart csinal evvel, mint ti avval, hogy termeszetesen kezelitek az emberi testet, meztelenseget. Mert az is. Ha nem sikerul megnyugtatni/helyretenni a gyerekek fejeben ezt a dolgot, akkor lehet elmennek veluk egy alkalomra gyerekpszichologushoz. Edesanyammal meg megertetnem, hogy ne mondjon ilyet nekik, vagy tobbet nem viszem el hozzajuk oket. Ok a te gyerekeid, edesanyadnak is a te nevelesi elveidet kell kovetnie, ha akar rajuk vigyazni. ( eszem megall egyebkent. Nalunk is ugy volt, mint nalatok es megis iszonyat szegyenlos, szorongos voltam mindig. Mi lett volna, ha meg van egy ilyen nagyanyam.... )
2016. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Én a saját apámmal fürödtem az első években, sőt a nagyszüleimmel is, mégis traumák nélkül felnőttem.

Anyád egy évszázaddal le van maradva, nem kell szégyellnünk a testünket.

Az, hogy a családban tudjuk, ki hogy néz ki (a szűk családban!), egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy gyerekből perverz, vagy k-rva lesz.

Mivel jobb az ő megoldása, hogy egy kisgyerekben félelmet kelt?

Persze, legyen csak egy gátlásos, önbizalom-hiányos felnőtt belőle, aki sosem fogja tudni feldolgozni a gyermekkorában őt ért hatásokat.

2016. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Anyád idióta.
2016. aug. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Próbáld elmagyarázni anyádnak, hogy az egészséges testkép kialakulását pont az segíti, ha természetesen állunk a témához. Ha nem ért egyet, az ő baja, de amíg olyanokat mond az unokáinak, hogy az ott a lábad közt csúnya és piszkos, addig nem viszed őket hozzá.
2016. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Mondtam volna a mamának, hogy attól, hogy az övé csúnya, meg piszkos mert rohad, attól másé még nem az. Alapfokon meg kell a gyereknek is tanulni, hogy milyen az ő teste, és, hogy a másik nemé miben különbözik.

A mi gyerekeink kicsit hamarabb lettek kíváncsiak. Tudják már azt is, hogy a lányoknak/nőknek mi van, és mi van a fiúknak/férfiaknak. Mégsem mutogatják vagy kíváncsiskodnak másé iránt. Sőt, nem is emlegetik!

2016. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg idióta.

Valahogy próbáld megmagyarázni a gyereknek, bár nem tudom hogy lehet ezt, hogy anyukád öreg, az öregek szégyellősek, más világban éltek, azért mondanak ilyeneket, nem kell rájuk hallgatni.

2016. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

Mondd meg anyudnak, hogy Szerinted amit mondott káros a gyerekeidnek. Attól mert tisztában lesznek a nemiséggel, még nem lesznek perverzek!

Ha ezt nem képes elfogadni attól még megkéred, hogy javítsa ki magát a gyereknél, (nem tudom hogy pontosan milyen szövegkörnyezetben mondta ezért nem tudok rá javaslatot tenni)ha ezt nem teszi meg, s a továbbiakban is ilyeneket akarna mondani, akkor nem viszed oda többet, csak úgy higy te is mindig jelen leszel a találkozásoknál, és ha csak célozni is fog rá, azonnal mentek. S inkább megoldod másként a vigyázást, de nem hagyod nála.

2016. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
98%

Elmondhatatlanul káros dolgokat mondott anyád a gyereknek, a kislányban az alakul ki ennek hatására, hogy a szex az valami nagyon szégyellnivaló, tabu, meg mocskos dolog, meg az egész nemiség...

Régebbi generációknál ez volt a "divat", hogy erről húúú nem szabad beszélni, aztán amikor kislány elkezdett vérezni és szaladt anyukához hogy miért véres a bugyi, akkkor szólt valamelyik idősebb lánytestvérének hogy "vond félre és mondd el neki".

Nagyon káros volt ez, hogy nem volt a téma a köztudatban és ez a beszéd amit anyád mondott annak az időnek a terméke, sötét hagyatéka...

2016. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
98%
A szégyen sosem egészséges. Egy ilyen szöveg szorongást kelt a gyerekben, ami nagyon sokáig, akár egész életében vele marad. A legfontosabb, hogy a gyerek tudja, hogy anyád tévedett, amit mondott, nem igaz. Utána anyádat kell megkérni, hogy soha ezzel kapcsolatban a gyerekekhez ne beszéljen többet. Ez nagyon komoly dolog, egy gyerek a testéhez és a testiséghez való viszonyát egy életre megnyomorítja egy olyan beszűkült banya, mint anyád. Én oda se vinném a gyereket, míg a dolog nem rendeződik. A kislánynak sok megerősítésre van szüksége.
2016. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
2%
igaza van anyádnak. majd ha a lányodon 14 éves korára végigmegy az egész város talán te is belátod
2016. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!