Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyám hozzáállása?...

Normális anyám hozzáállása? Ti mit csinálnátok? 17/L

Figyelt kérdés
Nagyvárosban élek,de Budapestre szeretnék menni tanulni. Nem csupán a suli miatt,hanem azért mert anya és a testvéreim nagyon szigorúak. Alig engednek el bulizni,nem engedik,hogy barátom legyen,a városban is egy csomószor figyelnek,egyszerűen nem tudom elengedni magamat,folyamatosan görcsölök,mert semmit nem engednek meg. Viszonr anya azt se fogja engedni,hogy Pestre menjek mert az a szak ahol tanulni akarok az van itt is és ő nem fog fizetni... Az állami ösztöndíjas helyeket pedig esélytelen,hogy elérem.mert tisztában vagyok a képeségeimmel... Ti mit csinálnátok?
2016. szept. 3. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Eleve nem tanultam volna tovább, ha nem jutok be államira, mert az annyit tesz, nem vagyok elég jó.

Ha csak bulizni akarsz egyetem címen, az egyébként is sokba fog fájni.

2016. szept. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Vannak okj-s képzések is, amikre biztosan bejutsz és ahhoz is van kollégiumi elhelyezés. Diákhitelt is fel tudsz venni, de vigyázz vele, mert vissza is kell fizetni és magas a kamata. Keress egy ilyet, legjobb ha nyelvet is tanítanak, utána már el tudsz helyezkedni Pesten.
2016. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Én pont ugyanúgy voltam, mint te. Tudod mi lett? Nem engedték, hogy pestre menjek, itt szenvedek helyben. Kelek hajnalban, szigorúan fognak, egy rémálom az életem. Nem mellesleg itt rosszabb ugyanaz a képzés, idióta tanárok vannak. Ha akarod privátban mesélek róluk, csak nézni fogsz! Mindig arra vágytam, hogy Budapesten tanulok tovább, kicsit önállósodhatok, a magam ura lehetek. A pénztel zsaroltak meg, hiába mondjátok az 500 pontból 470-et nagyon nehéz összeszedni, pedig a legjobb szakokra ennyi kell. Nem lehet mindenki gépészmérnök, 280 ponttal, főleg lányként. Szóval nem jött össze a pont, azóta sem megettem el még egy randira sem, buliba. A sulit utálom, meg is buktam. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én valahol itt csesztem el mindent.
2016. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Látom, ha valaki nem azt írja, amit látni akarsz, akkor lehúzod.

Milyen kedves...


Így én nem tanulnék most tovább. Most diákmunkáznék, hogy legyen indulótőkém Keresnék Pesten munkát, albérletet, és gyűjtögetnék. Ha az érettségim most nem lesz jó, egy év múlva újra próbálom, hátha bejutok államira. Ha nem, akkor önerőből megcsinálnám az levelezőn, munka mellett.


De ez én vagyok.


Te gondolom arra vársz tippeket, hogy erőltesd rá anyádra, hogy milliós kiadásba (hitelbe) verje magát, hogy te dorbézolhass meg pasizz. Ha elhúzod 6-7 évig, addig se kell dolgozni. Nyertem? B)

Ez nem fog menni. Ha ezt nem tudod felfogni, miért nem, tényleg nem kéne erőltetni a fősulit...


Szerintem ez lesz a vége a sztorinak. Anyád egyedül nevel titeket? Nem fogja tudni kifizetni helyben sem, ha államira nem jutsz be.

2016. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Én nem mennék egyetemre. Ha már az érettségi sem megy elég jól, akkor egyetemi vizsgán sem számíthatsz sok jóra. Anyudnak teljesen igaza van. Fizetne ennyit a fene. Nem elég a költségtérítés, még koli, kaja, utazás is. Elégedj meg a közeli egyetemmel vagy menj el dolgozni.
2016. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én legalább tisztában vagyok azzal,hogy 485 pontot a büdös életben nem fogok elérni hiába van felsőfokú nyelvvizsgám... És nem nem dorbézolni mennék hanem tanulni és élni a sáját életemet :)
2016. szept. 3. 21:46
 7/11 A kérdező kommentje:
És bármilyenek is a szüleim sosem hagynám,hogy hitelbe kergessék magukat... Az egyetem pedig 3éves,de mindenki magából indul ki drága:*
2016. szept. 3. 21:48
 8/11 Eszter76 ***** válasza:
84%
Miért pont Budapestre akarsz menni? Nincs másik vidéki városban olyan szak, amilyet szeretnél - esetleg alacsonyabb felvételi ponthatárral?
2016. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak túlságosan aggódsz emiatt. Lehetséges, hogy jobban fog sikerülni az érettségid mint gondolnád, nekem is van olyan ismerősöm, akit pl. hármasra zártak le matekból és ötös érettségit írt. Viszont, ha nem sikerül, akkor is lesz még lehetőséged javítani. Esetleg még szeretsz pontokat, ha mondjuk van olyan tárgy, amiből tudnál egy emeltet tenni (mondjuk a nyelv is megfelel, amiből felsőfokúd van) vagy mondjuk még egy középfokú nyelvvizsgával egy másik nyelvből. Nem vagyok az típusú ember, aki azt támogatja, hogy "mikor a gyerek elmúlt 18, akkor onnantól kezdve legyen teljesen önálló és ne kérjen semmilyen segítséget" mert szerintem ez nem így működik, én ezzel egyáltalán nem értek egyet. Viszont azért az egyetemi képzések elég drágák és a szülő persze, támogatja a gyerekét, de nem biztos, hogy ki tudja fizetni a féléveket és te sem várhatod ezt el tőlük, hogy ők fizessenek mindent. Ha a tandíj árát egyedül nem is tudnád megteremteni, de legalább az egyéb költségeket mint mondjuk azt a pénzt, amit szórakozásra költesz, te is megkereshetnéd diákmunkával (ha így van, akkor bocsi, nem szóltam semmit) illetve vannak különböző támogatások, ösztöndíjak is vagy végső esetben a diákhitel. Valamint tudom, hogy a többségnek Budapest a legvonzóbb, de nem feltétlenül az a legjobb, ami Budapesten van. Én megértem, hogy szeretnél picit külön élni, önállósodni, hogy a szüleid ne tudjanak ellenőrizgetni stb., ezzel nincs is semmi baj, ez természetes, viszont ezért nem kell feltétlenül Pestre menni. Nem tudom, hogy milyen szakra szeretnél menni, de ha más városokban is elérhető, akkor érdemes megpróbálni mert a vidéki egyetemek, főiskolák ponthatárai alacsonyabbak szoktak lenni és nem feltétlenül rosszabb az oktatás színvonala.
2016. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%

Kit drágázol?

Bármennyire fáj, nem való mindenkinek egyetem. Így is többen tanulnak a felsőoktatásban, mint kellene.

Teljesen normális a szüleid hozzáállása, miszerint ha már akkora mázlid van, hogy eleve egyetemmel ellátott városban laksz, szeretnék hogy helyben tanulj tovább. Már az is óriási támogatás, hogy a helyit kifizetik.

És a 3 év csak bsc, ami hétköznapi nyelven főiskolai szint, nem egyetem.

2016. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!