Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzhetném meg a szüleim...

Mivel győzhetném meg a szüleimet arról, hogy engedjék, hogy magántanuló lehessek?

Figyelt kérdés

Introvertált és kissé fura ember vagyok. Teljesen jól érzem magam akkor is, ha több napig csak pár emberrel találkozom, nem igénylek nagy társaságot. Persze, egy jó közösségben én is jól tudom érezni magam, csakhogy az osztályommal nem ez a helyzet. Van néhány barom, akik állandóan azzal foglalkoznak, hogy kibeszéljék és kiröhögjék a hozzám hasonló embereket, a többi osztálytársam pedig követi őket, mert hát "ők a menők!". Szenvedés számomra naponta iskolába járni, nagyon rosszul érzem magam ott, és nem a tanulás miatt. Úgy érzem, hogy ha magántanuló lennék, egyrészt akár hatékonyabban és többet is tudnék tanulni, másrészt nem szoronganék ennyit. Sajnos más értékelhető iskola nincs a közelben, ahova átmehetnék, és tanulmányi szempontból is megérni, meg a közösség is biztosan jobb lenne.


Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy engedjék, hogy magántanuló legyek? Jól és könnyen tanulok, akár könyvből, tanárok nélkül is - amit lehet -, úgyhogy ezzel nem lenne gond. Arról még nem nagyon tudnak - lehet, hogy sejtik, de nem valószínű -, hogy mennyire utálok abba a közösségbe járni.


2016. szept. 21. 20:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
73%

Nem ilyen egyszerű.

Szerintem egyszerűen kamasz vagy, elég sokan átesnek ezen, akik nem a menő társasághoz tartoznak.

Ha most megszakítod a kapcsolatot a külvilággal, későb olyan komoly problémáid lesznek, amik egész életedre kihatnak.

Most még biztos nem hiszel nekem, de figyelj, ezek az évek megedzenek, kemény leszel, átélsz dolgokat, ezek által alakul ki a személyiséged. Nem kell mindenkinek ecsethajú iPhonefüggő hülyegyereknek lennie. Lehet, hogy te nem mész este kocsmázni velük, viszont így otthon tanulsz, tök jó lesz az érettségid, bekerülsz a legjobb egyetemre, és bármi lehet belőled.

Ez csak a lelki része.


Ezen kívül van a hivatalos probléma, merthogy tanköteles korú vagy.

Tehát kötelező iskolába járnod. Ha nem teszed, a szüleidet meghurcolja az állam, gyámhivatali ellenőrzéseket kapnak, és ha nem tudják a fejedbe verni, hogy neked iskolában a helyed, akkor elvesznek téged tőlük, és mehetsz intézetbe.

Persze írtad, hogy tanárok nélkül is tanulsz, de ez nem így megy, hogy te eldöntöd. Neked nincs végzettséged, és gondolom a szüleidnek sem, márpedig ezt biztosítani kell. Egy magántanár lehetne a megoldás, de minden tárgyat így tanulni, ez szerintem nagyon sokba kerülne.

Gondolom nem engedhetitek meg magatoknak.


Egyébként ez a "tanárok nélkül tanulok" most még lehet, hogy így van, de basszus, nem véletlen, hogy ők éveken át tanulják, hogyan oktassanak, és ha kérdésed van, akkor ők tudnak segíteni. Nem hiszem, hogy egy komplett középiskolás tananyagot be tudsz vágni oktatók nélkül.

Egy töri leckét még csak-csak elolvasol, de a többi?


Én nagyon sokáig kitűnő voltam matekból. Egy nagyon erős középiskolába mentem, büszke is voltam rá. Aztán a középsulis 3. osztályos anyag annyira kifogott rajtam, hogy sokszor a 2-esért küzdöttem. Csak akkor, csak abból az egy tárgyból, de magántanárhoz kellett járnom.

Biztos van, aki ezt is kisujjból kirázza, engem megviselt.

Én nem hiszem, hogy a függvényeket, a másodfokú egyenleteket, és a logaritmust te tanár nélkül, könyvből megtanulod.

Ne válaszolj, csak magadban ítéld meg, hogy meg tudod-e ezt oldani:


lg(x- 6) + lg(2x - 14) = 3 - lg 25.


Ez egyébként egy egyszerű példa.

Érettségin jó esély van rá, hogy előkerül, és emlékeim szerint csak 4 vagy 5 feladat volt, és ha ezzel az eggyel elveszted a pontjaid egynegyedét, az már nagyon sokat jelent.


Mellesleg simán lehet olyan, hogy félremész, és nincs, aki kijavítson. Valamit rosszul következtetsz ki, aztán onnantól kezdve mindig azt hiszed, hogy az a helyes, mindent úgy oldasz meg, és így a végén semmi nem lesz jó.


Szintén középiskolában jártunk úgy, hogy egy függvényt, vagy már nem tudom, mit, a tanár rosszul írt fel a táblára. Következő órán doga. Jó osztály voltunk, tanultunk. Ez a feladat senkinek sem sikerült. (kiscsoportos, fél osztályos matekóráink voltak)

A tanár nagyon meg volt lepődve, hogy mind ugyanazt rontottuk el. Mondtuk neki, hogy hát így tanultuk. Ő kiröhögött minket, hogy így biztos nem tanultuk. Aztán megmutattuk neki az órai anyagot, hogy érdekes módon mindenkinek ugyanaz a rossz képlet szerepel a füzetében.


Szóval lazán félre tudsz menni a matekkal. A fizikával, kémiával. Én elektronikát is tanultam, az sem egy olvasgatós tárgy. És a specifikációd?

Az informatika? Programozni is könyvből akarsz megtanulni?

Magyarból el fogod olvasni a halálosan unalmas kötelezőket, és bemagolod a 33 versszakos verset? Ha nem lesz, aki számon kérje? Nem hinném...

És ha mégis bemagolsz valamit, majd felmondod, ki fog szólni, hogy hoppá, tévesztettél?


Ez elég hosszú lett. Összefoglalva: ne azzal akarj felnőtté válni, hogy nem jársz suliba. Épp azáltal leszel egy mentálisan egészséges felnőtt, hogy megélsz mindent, ami a kamaszkorhoz köthető.


Egyrészt nem egyedül vagy ilyen csodabogár. Barátkozz azokkal, akik hozzád hasonlóak. Megtaláljátok a közös témákat, közös hobbikat. Máris nem fog számítani, hogy kinevetnek titeket, mert ti meg az ilyen szánalmas barmokon fogtok vigyorogni.


Másrészt meg ez az állapot sem tart örökké, és aki ma menő, az nem biztos, hogy ugyanilyen kemény legény lesz, amikor év végén a pótvizsgára készülődik. Ezek a nagymenők szoktak elmaradni a tanulással, mert inkább csajozni meg bulizni járnak. Aztán az eredményeik függvényében valamilyen gyárban kötnek ki 3 műszakban, minimálbérért.

2016. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
76%

En nem engednem.

Novessz egy par heret es szalj szembe a fobiaddal. Attol hogy otthon huzod az idot csak olaj a tuzre.

2016. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 A kérdező kommentje:

"Nem ilyen egyszerű.

Szerintem egyszerűen kamasz vagy, elég sokan átesnek ezen, akik nem a menő társasághoz tartoznak.

Ha most megszakítod a kapcsolatot a külvilággal, későb olyan komoly problémáid lesznek, amik egész életedre kihatnak.

Most még biztos nem hiszel nekem, de figyelj, ezek az évek megedzenek, kemény leszel, átélsz dolgokat, ezek által alakul ki a személyiséged. Nem kell mindenkinek ecsethajú iPhonefüggő hülyegyereknek lennie. Lehet, hogy te nem mész este kocsmázni velük, viszont így otthon tanulsz, tök jó lesz az érettségid, bekerülsz a legjobb egyetemre, és bármi lehet belőled.

Ez csak a lelki része."


Megedzenek? Én sok embertől hallottam, akik középiskolában olyan helyzetben voltak, mint én, hogy nemhogy keményebbek lettek volna tőle, hanem még mindig, felnőttkorukban is szoronganak miatta.



"Ezen kívül van a hivatalos probléma, merthogy tanköteles korú vagy.

Tehát kötelező iskolába járnod. Ha nem teszed, a szüleidet meghurcolja az állam, gyámhivatali ellenőrzéseket kapnak, és ha nem tudják a fejedbe verni, hogy neked iskolában a helyed, akkor elvesznek téged tőlük, és mehetsz intézetbe.

Persze írtad, hogy tanárok nélkül is tanulsz, de ez nem így megy, hogy te eldöntöd. Neked nincs végzettséged, és gondolom a szüleidnek sem, márpedig ezt biztosítani kell. Egy magántanár lehetne a megoldás, de minden tárgyat így tanulni, ez szerintem nagyon sokba kerülne.

Gondolom nem engedhetitek meg magatoknak."


Ha jól tudom, magántanulónak lenni legális, úgyhogy nincs miért elvegyenek a szüleimtől. Más okot meg nem nagyon fognak találni, mert rendben van az otthoni környezetem. A legfontosabb tárgyakat meg lehetne oldani magántanárral, a többit egyedül tanulnám.



"Egyébként ez a "tanárok nélkül tanulok" most még lehet, hogy így van, de basszus, nem véletlen, hogy ők éveken át tanulják, hogyan oktassanak, és ha kérdésed van, akkor ők tudnak segíteni. Nem hiszem, hogy egy komplett középiskolás tananyagot be tudsz vágni oktatók nélkül.

Egy töri leckét még csak-csak elolvasol, de a többi?

...

Szóval lazán félre tudsz menni a matekkal. A fizikával, kémiával. Én elektronikát is tanultam, az sem egy olvasgatós tárgy. És a specifikációd?

Az informatika? Programozni is könyvből akarsz megtanulni?

Magyarból el fogod olvasni a halálosan unalmas kötelezőket, és bemagolod a 33 versszakos verset? Ha nem lesz, aki számon kérje? Nem hinném...

És ha mégis bemagolsz valamit, majd felmondod, ki fog szólni, hogy hoppá, tévesztettél?"


Törit pl. simán megtanulom egyedül. Matekot pont meg tudnám oldani, ugyanis a családon belül van matematikatanár, aki segíthetne, ha néha elakadok (nem hiszem, hogy ez gyakori lenne, de valóban megtörténhet). Ugyanez a fizikára is igaz. Informatikával meg meg tudom keresni az egyik barátomat, aki középiskolás létére jobban ért hozzá, mint egyes tanárok. Magyarból a kötelezőket az se olvassa el, aki az iskolába jár, tapasztalat. :D Szinte mindenki tartalmakat olvas. De amúgy igen, én valószínűleg elolvasnám itthon.



"Épp azáltal leszel egy mentálisan egészséges felnőtt, hogy megélsz mindent, ami a kamaszkorhoz köthető."


Beleértve az ilyen osztálytársakat? Ettől inkább szorongó leszek, mint felnőtt.



"Egyrészt nem egyedül vagy ilyen csodabogár. Barátkozz azokkal, akik hozzád hasonlóak. Megtaláljátok a közös témákat, közös hobbikat. Máris nem fog számítani, hogy kinevetnek titeket, mert ti meg az ilyen szánalmas barmokon fogtok vigyorogni."


Az osztályon belül nincs hozzám hasonló ember. Van még egy-két visszahúzódó, akit piszkálnak, de velük nincs közös témám. Máshonnan vannak barátaim, de ez nem változtat azon, hogy az osztályban rosszul érzem magam.



"Másrészt meg ez az állapot sem tart örökké, és aki ma menő, az nem biztos, hogy ugyanilyen kemény legény lesz, amikor év végén a pótvizsgára készülődik. Ezek a nagymenők szoktak elmaradni a tanulással, mert inkább csajozni meg bulizni járnak. Aztán az eredményeik függvényében valamilyen gyárban kötnek ki 3 műszakban, minimálbérért."


Ez engem nem vigasztal. Na jó, egy kicsit.

2016. szept. 21. 20:55
 4/91 A kérdező kommentje:

"En nem engednem.

Novessz egy par heret es szalj szembe a fobiaddal. Attol hogy otthon huzod az idot csak olaj a tuzre."


Olaj a tűzre? Miféle tűzre? Nem lenne semmiféle tűz, nyugodtan élhetném az életem, ha nem kellene ezekkel az emberekkel egy közösségbe járjak. Növesszek tököt? És mit csináljak? Szóljak be egynek? Akkor még jobban rámszállnak.

2016. szept. 21. 20:57
 5/91 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a hosszú választ, tényleg jól kifejtetted, voltak benne érdekes gondolatok, de nem az volt a kérdés, hogy legyek-e magántanuló vagy sem, hanem az, hogy hogyan győzzem meg a szüleimet.
2016. szept. 21. 21:00
 6/91 anonim ***** válasza:
29%

Talan egy masik iskola, nem megoldhato? Ha nem egyeznenek bele a magantanulasba, ebbe szerintem belemennenek.

Alternativ iskolakat nagyon ajanlom, szerintem pont neked valo lenne!

2016. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
85%

Én elég sok mindent írtam, de tudtam, hogy úgysem fogadod el. Majd 10-15 év múlva egy ilyen korú gyereknek te is azt fogod tanácsolni, hogy járjon csak iskolába, az a normális.

Ha a közelben nincs más normális suli, el lehet menni szomszéd megyébe is, ahonnan egy órán belül otthon vagy.

Pl. én debreceni vagyok, de innen Nyíregyháza csak 45 perc.

Gondolom kisvárosban vagy, ha azt írod, hogy nincs egyéb lehetőség.

Akkor miért nem lehet bemenni a megyeszékhelyre? Fél óra buszozás...

De ha kicsit több, akkor ott a koli. Az nem egy vagyon.

Azt meg egyszerűen nem hiszem el, hogy egy megyén belül nincs egyéb elfogadható lehetőség.

Az én városomban van vagy 30-40 középiskola, akkor a többi megyeszékhelyen is van minimum 20. Olyan nincs, hogy neked egyik sem felel meg.



Egyébként meg mégis mit vársz? A szüleidet nem tudod meggyőzni. A maradásra bíró kommentet nem fogadod el. Pedig e a két lehetőség lenne, egyéb nincs. Maradsz a jelenlegi helyzetben, én úgy látom. Én sem szeretném, ha a gyerekem majd magántanuló lenne. Isten ments, hogy egész nap otthon üljön, netfüggő legyen, és az esélyt sem adja meg magának, hogy barátokat találjon.

2016. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 A kérdező kommentje:
# 6: Igen, az alternatív iskolák nekem is szimpatikusnak tűnnek, csak sajnos nem tudok róla, hogy lenne egy a közelben.
2016. szept. 21. 21:06
 9/91 A kérdező kommentje:

"Én elég sok mindent írtam, de tudtam, hogy úgysem fogadod el. Majd 10-15 év múlva egy ilyen korú gyereknek te is azt fogod tanácsolni, hogy járjon csak iskolába, az a normális."


Kérlek, ne mondd meg, hogy milyen leszek 10-15 év múlva, mert még én sincs honnan tudjam, nemhogy te. És nem az volt, hogy nem fogadtam el, amit írsz, és azt mondtam, hogy "hülyeség", hanem megindokoltam, hogy mivel nem értek egyet.



"Ha a közelben nincs más normális suli, el lehet menni szomszéd megyébe is, ahonnan egy órán belül otthon vagy.

Pl. én debreceni vagyok, de innen Nyíregyháza csak 45 perc.

Gondolom kisvárosban vagy, ha azt írod, hogy nincs egyéb lehetőség.

Akkor miért nem lehet bemenni a megyeszékhelyre? Fél óra buszozás...

De ha kicsit több, akkor ott a koli. Az nem egy vagyon."


Ez viszont jogos, ezen én is gondolkodtam. De mi garantálja, hogy a másik iskolában normális közösség lenne?



"Én sem szeretném, ha a gyerekem majd magántanuló lenne. Isten ments, hogy egész nap otthon üljön, netfüggő legyen, és az esélyt sem adja meg magának, hogy barátokat találjon."


Az osztályon kívül vannak barátaim, akikkel a nyári vakációban is tartottam a kapcsolatot, úgyhogy az az érv bukott, hogy járjak iskolába, mert másképp nem lehetnek barátaim.

2016. szept. 21. 21:10
 10/91 picoka92 válasza:
74%
En megertelek. Engem is piszkaltak igaz engem a baratom miatt. Merthogy 13evvel idosebb nalam. Az egesz osztaly folyton cseszegetett ott tettek alam ahol tudtak, ha feleltem es nem tudtam rosszat sugtak stb. Tehat szivattak rendesen. De lehuztam a 4 evet. Leerettsegiztem. Kozben a barmok kemenymagjai persze kipotyogtak megbuktak. 12.osztalyra mar egesz normalisak maradtak csak, de egy ket hulye azert mindig volt. Es tudod mit? Buszken megyek azota is az osztalytalalkozokra. Mert en meg mindig egyutt vagyok azzal a baratommal. Sot. Masodik csemetenket varjuk. Ok meg mar felnottek agyilag is es nemkotozkodnek. Beszelgetunk egymassal felnottek modjara. Mi, akik par eve meg ki tudtuk volna nyirni egymast...
2016. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!