Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért nem tudja...

Anyukám miért nem tudja megérteni a helyzetemet?

Figyelt kérdés

Még itt az elején szögezzük le, hogy anyukám nagyon bonyolult eset, soha nem enged a saját véleményéből és nagyon ritkán lehet vele bármit is megbeszélni.


Egyetemista vagyok, hétköznap másik városban, albérletben vagyok. Eddig minden hétvégén hazamentem, mert a barátom is ott lakik, ahol mi, és vele szerettem volna lenni. Sajnos anyukámnak köszönhetően ez szinte sose jött össze. Mikor hazamegyek, ki kell takarítanom a lakást, aztán segíteni főzni, de a lényeg az, hogy ne menjek sehova és legyek otthon. Tudom, hogy nagykorú vagyok és saját akaratom kell legyen, de az otthon töltött három napból csak alig egyet lehetek a barátommal, mert "tanulnom kell", ezt anya megmondja, mint egy kisiskolásnak, pedig én világ életemben jól tanultam. Ráadásul annyit segítek, hogy nincs is időm a tanulásra, szóval a lényeg tényleg az, hogy ne találkozzak a barátommal, hanem szinte "útban legyek"

Én teljes mértékben megértem, hogy anyukámnak is van elég dolga és jó, ha valaki megcsinálja helyette a ház takarítását, de szerintem ebben a helyzetben a legtöbb alany ellenezné ezt. Ha nem lenne ott a barátom haza se mennék, de így sem sok értelmét látom.


Miért akarnak a szüleim egész életemben irányítani, miért nem nőnek már fel ők is és jönnek rá, hogy már rég nem vagyok kicsi?


Kérlek segítsetek nekem!

19L



2016. szept. 28. 05:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Természetesen próbáltam már vele beszélni, de soha nem lett jó vége. Mindig nekem kell meghúznom magam.
2016. szept. 28. 05:37
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Beszéld meg a barátoddal, hogy egyik héten te mész haza hozzájuk, másik héten menjen ő hozzád, és legyetek kettesben egész hétvégén az albérletben.

Ha megoldható, akkor ti is jobban jártok, mert több időt tudtok együtt tölteni, és talán anyádnak is leesik, hogy nem szívesen jársz haza.

Ha megkérdezi, hogy miért nem, megmondod, hogy tényleg tanulnod kell, és ha takarítasz és pakolsz, akkor nincs rá időd.

2016. szept. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Ha tudod magad anyagilag függetleníteni a szüleidtől, akkor hajrá: beintesz, hogy nem vagy a takarítónője és hagyjon téged békén, ne csináljon minden hétvégéére programot neked. Vagy egyszerűen nem hazajársz hétvégén, hanem a barátodhoz (már ha ő független személy, aki külön lakik a szülőktől).

Ha anyádék pénzelnek, tartanak el, fizetik az albérletedet, akkor viszont kénytelen leszel úgy felfogni, mint egy hétvégi diákmunkát, ami a megélhetésedhez szükséges...Ha a szüleid támogatják a továbbtanulásodat és lehetővé teszik, hogy ne diákmunkával keresd meg a rávalót, meg kollégiumban nyomorogj, és neki meg szüksége van hétvégén a segítségedre, akkor kutya kötelességed neked is megtenni azt, amivel "viszont segítheted őket". Ha ez a takarítás, akkor azzal. Nem vagy köteles a házat takarítani, de ő se, hogy ilyen mértékben támogasson, amíg Te hét közben tanulsz, hétvégén meg élnél.

2016. szept. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Tisztáznod kell velük hogy felnőtt vagy. Máshogy nem fog menni.
2016. szept. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Ki fizeti az egyetemi költségeket és albérletet ?
2016. szept. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%
Cseréld le a barátod egy olyanra amelyik ott van az egyetemen...
2016. szept. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Ritkábban menj haza, vagy esetleg csak egy napra. A többit meg a barátoddal töltsd úgy hogy ő megy hozzád. Ez nem kell anyádék orrára kötni, egyszerűen azt mondod hogy nem tudsz hazamenni, mert tanulnod kell, vagy van valami dolgod stb.. Csak így tudod megoldani. Anyukád nem rosszat akar, hanem veled lenni egy kicsit, biztos hiányzik a lánya, szeretné ha segítenél, mert elege van a házimunkából, biztos jó hogy fellélegezhet hogy valaki segít. De téged is megértelek a heti 1 nap az szinte semmi, amit a barátoddal töltesz. Esetleg hét közben nem tudnátok találkozni?
2016. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Elég gáz, hogy hétvégén otthon akar tartani. Egyrészt te nem laksz már ott, nem értem miért neked kéne takarítani, amikor egész héten csak ők voltak otthon, nem te. Pakoljanak ők.

A másik dolog, hogy direkt akadályozza, hogy találkozz a barátoddal... Ez nagyon gáz, ennyi idősen már fontos a párkapcsolat..

Szerintem ne menj haza minden héten. Ha otthon is vagy 1 napot, a másik nap nyugodtan menj el és legyél a barátoddal.. A tanulasba meg nem értem minek szól bele. Ez már nem középiskola, amikor minden napra tanulni kell. Tárgyanként általában 1-2 számonkérés van fél évente.. Úgyhogy teljesen felesleges minden nap tanulni, elég szerintem a hajrá előtt megnyomni.

2016. szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
12%

"Ráadásul annyit segítek, hogy nincs is időm a tanulásra,"

Szegény lánynak a takarítás mellett nincs ideje még tanulni sem... hát ez borzasztó. De miért nem költöztök ki a Buckingham palotából egy kisebb kastélyba, amit kevesebb, mint két nap alatt is ki lehetne ganyézni? Akkor 12 óra alatt kitakaríthatnál, és mehetnél át a pasidhoz, majd másnap még tanulni is maradna időd.

2016. szept. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Ne te menj haza, hanem a párod menjen hozzád az albérletbe hétvégén. Ezt mondjuk minden második hétvégén meg lehetne csinálni, így mindenki boldog és elégedett lenne.
2016. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!