Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti odaadnátok a lakásotokat a...

Ti odaadnátok a lakásotokat a fiatoknak?

Figyelt kérdés
Van két lakásom. Az egyik üresen áll. Megengedjem, hogy a fiam beköltözzön oda és ha papíron nem is, de az övé legyen? Ti szülőként mit tennétek?
2016. okt. 18. 12:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 acelsziv ***** válasza:
98%
Ha nem egy link alak és megérdemli akkor miért ne? Ki a fenét segítesz, ha nem a gyerekedet?
2016. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
94%
miért ne? inkább álljon üresen?
2016. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
96%
Ha üresen áll és te semmit nem akarsz vele kezdeni, akkor miért ne lakhatna benne a fiad?
2016. okt. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
87%
Ez a kérdést nem is értem. Nekem egy családi házat adtak a szüleim, hogy beköltözzek. Az is ott állt lakatlanul, igaz berendezve.
2016. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
92%

nem is tudom ez miért kérdés.

én és a testvérem is kaptunk lakást a szüleinktől. ők meg az ők szüleiktől kaptak..

én is szeretnék a leendő gyerekemnek adni saját lakást. ez óriási előny az elindulásban. szóval nem értem miért kérdés.

még ha ki lenne adva és szükséged lenne a pénzre ok.de hogy ott áll üresen.. tényleg nem értem.

2016. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
88%
(majd mikor már mindenki kitombolta magát, a kérdező előrukkol a bővebb információkkal: pl. hogy drogos,alkoholista, kéjsóvár, szerencsejátékos a fiacska.)
2016. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem egy alkoholista, drogos, balhés gyerek, akkor igen.

Miért ne? ( amúgy is ő fogja örökölni )

nem értem, ez miért kérdés....

Inkább álljon ott üresen?

2016. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
92%

Ha fizeti a rezsit, akkor persze.

Alap, ha van egy "fölösleges" lakásom, házam, és a gyerekem meg akarja próbálni az önálló életet, akkor odaadom neki.

Akár a nevére is írathatod (ajándékozás), közvetlen hozzátartozó esetén nem kell ajándékozási illetéket fizetni (csak a lakás után kell az új tulajnak vagyonszerzési illetéket, de ha az első nevére vett ingetlanról van szó, akkor ha jól tudom, azt sem kell)

De ezt csak akkor tedd meg, ha biztosan tudod, hogy nem fogja "elherdálni", és elinni az árát.

De ha marad a te neveden a kégli, az se baj. Saját gyerekednek miért ne adhatnád oda?

Ha nem egy züllős gyerek, tehát becsületes, életre való, akkor szinte, mondom szinte kötelességed ennyivel megtámogatni, ha megteheted.

2016. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
93%
Ha üresen áll, nem is értem, ez miért kérdés. Hatalmas nagy segítség egy saját lakás, vagy legalábbis egy olyan, ahol nem kell sem bérleti díjat, sem hitelt fizetni. Ha pedig megteheted, miért ne segítenél a saját gyerekednek?
2016. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:
Én küzdöttem meg ezekért a lakásokért, fizettem a hitelt és nekem nem segített senki. Egyedülálló anyaként neveltem, ruháztam, etettem, iskoláztam. Nagyon is sokat tettem érte. Ő is vehetne magának saját lakást hitelre, ahelyett, hogy albérletet fizet. Ő is elérhetne valamit az életben. Mint mondtam, nekem sem segített senki. Már azt is felajánlottam neki, hogy beköltözhet és még kevesebbet is kellene fizetnie, mint a mostani albérletéért, de visszautasította. Én már tisztességben felneveltem, ettől többet nem kellene tennem érte. Ennek ellenére úgy érzem, ha ingyen felajánlanám neki, akkor annak biztosan örülne. Az a lakás pedig az enyém, még bármikor jól jöhet. Lehet, hogy el kell majd adnom vagy ha a későbbiekben netalán beteg leszek még átköltözhetek oda, mert az bolt, közlekedés szempontjából kedvezőbb helyen van. Azt, hogy üresen áll úgy kell érteni, hogy nem lakik ott senki, de tele van számomra fontos bútorokkal, ruhákkal és egyéb dolgokkal. Ha beköltözne mi lenne azokkal a dolgokkal? Nem tudom elvinni őket sehova máshova. Ezek miatt a dilemmák miatt kérdezem, hogy más mit tenne? Voltatok már ilyen helyzetben?
2016. okt. 18. 13:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!