Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 13 éves...

Megengednétek a 13 éves fiatoknak, hogy rap zenét hallgasson?

Figyelt kérdés

2016. okt. 29. 00:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell azt engedni, ha azt szereti ugyis hallgatni fogja. Sok fiu eletebe benn van ez az idoszak, majd leszokik rola. Amugy meg maganyugy hogy milyen zenet hallgat.
2016. okt. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Miért ne?
2016. okt. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi baj van a rappel? A barátom is ilyen zenét hallgat, és nem dohányzik, nem drogozik, inni is csak alkalmakkor iszik, ezen kívül pedig egy intelligens, értelmes férfi. Mesterszakot végez egyetemen. Mindezt azért írtam le, hogy ne hidd, hogy aki rap zenét hallgat, az elzüllik. Én meg rock és metal-kedvelő vagyok, amihez ugyanilyen sztereotípiák társulnak...


23N

2016. okt. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán miért merül fel, hogy ne engedd meg, hogy olyan zenét hallgasson, amit szeret?
2016. okt. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez soha nem volt döntés kérdése, hogy mit hallgathatok. :D

Úgyis ismeri ilyen korra a csúnya szavakat, szóval miért ne ha élvezi?

2016. okt. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen ez már nem engedély kérdése :)
2016. okt. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kérdezd meg, mi tetszik neki benne, ha nem érted miért hallgat ilyeneket.

Nem vagy mellette 0-24 ben. Nem fogod tudni állandó korlátozni. Ha csak melletted nem érzi jól magát, hogy nem hallgathatja, akkor máshova fog járni.

2016. okt. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek úgy is azt hallgat, amit akar és ami a haveri körben éppen menö.

Akárhogy tiltod is, az nem ér semmit, legfeljebb a köztetek lévö viszony romlik.


Nálunk EGY szabály volt a zenehallgatasra: ugyan mindenki hallgathatja, ami neki tetszik, de CSAK ÚGY, hogy MÁSNAK ne kelljen szintén hallgatnia - azaz a szobájából ne hallatsszon ki. Vagy halk(abb)an hallgatja, vagy fejhallgatóval.


A gyerekeim a kamaszkorban a legkülönfélébb zenéket szerették, számomra egyik borzasztóbb volt, mint a másik, de ha betartották a fenti elvárást, akkor nem szóltam semmit.

Idöközben a nagyon extrém számokat megunták és egész másféle zene érdekli öket, de - ahogy írtam - ez kizárólag az ö magánügyük.

2016. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A 13 éves fiam aligha kérne engedélyt zenehallgatáshoz...
2016. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
30%
Mozart, Beethoven, Ákos...én csak ezeket engedném neki.
2016. okt. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!