Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kik vannak abban a helyzetben...

Kik vannak abban a helyzetben vagy hasonló helyzetben, mint én? Többi lent

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, a szüleim 3 éve váltak el, mert apukám megcsalta anyát. 1 városnyira lakik tőlem apa. Sokat tanulok, hogy jó jegyeim legyenek és felvegyenek abba a suliba, ahová szeretnék menni, ezért nem csak a hétköznap délutánjaim telnek tanulással, hanem a vasárnapok, van, hogy szombaton is tanulok. Apukám nem tudja megérteni, hogy nekem nagyon fontos a jövőm és kb minden hétvégén azon van kiakadva, hogy nem megyek át hozzá, de könyörgöm, nem erőltetheti rám. Szeretek nála lenni és őt is nagyon szeretem, de a tanulás nem kifogás azért, hogy ne menjek át hozzá. Van, amikor nincsen kedvem átmenni hozzá, de akkor elmondom az igazságot, hogy nincsen kedvem. Ja a másik meg az, hogy mindig mondja nekem, hogy beszéljem meg anyával ezt-azt-amazt, hogy átmehessek vagy hogy beszéljek anyával, hogy mennyi tanulni valóm van és, hogy elenged-e. Vagyok már annyira érett, hogy el tudjam magamtól dönteni, hogy mennyi tanulni valóm van és, hogy ez mennyi időt vesz igénybe, stb. Értem én, hogy nem velünk él és nem tud mindenről, de hogyha már megtette velünk ezeket (nem akarom leírni, hogy miket) akkor legyen szíves követni a dolgokat. Lehetett volna másképp is, lehetett volna velem minden nap, élhetett volna velünk és akkor nem lettek volna ezek a problémák, de mivel ő a hibás, hogy elváltak, ezért ne ő legyen felháborodva, hogy nincsen időm rá. Ki van ebben a helyzetben és hogy vészeli át?

2016. nov. 19. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ilyen helyzetben, de apukádnak tényleg rosszul eshet, hogy "nincs kedved" átmenni hozzá. Nála nem tudsz tanulni? Valószínűleg nem várná el, hogy ha nála vagy, folyton egymással foglalkozzatok, beszélgessetek stb. Kössetek kompromisszumot, pl. nem mész át minden hétvégén, ha ennyire megterhelő, de egy hónapban egyszer vagy kétszer igen. Ha ennyire elzárkózol a kapcsolattartástól, akkor apukád rád fogja hagyni, de valószínűleg neki sem lesz már annyira fontos, hogy találkozzatok. Akkor majd könnyen az lehet a gondod, hogy apád semmibe vesz. Márpedig ha jól értem a leírásból, szeretitek egymást.
2016. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
MAx hetedikes lehetsz. HA most még hétvégén is megállás nélkül tanulnod kell, régen rossz.
2016. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

szerintem te nagyon is jól fel tudod mérni, hogy mennyi tanulásra van szükséged, vagy mihez van kedved éppen...

lett volna apukádnak akkor fontos a családja, amikor a másik nővel került egy ágyba...

2016. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Nem ismerem a helyzetet, de egyet higgy el, az, hogy a szüleid kapcsolata tönkrement, általában mindkét fél hibája nem csak az egyiké. A megcsalásnak is lehetett előzménye.


Na de a lényeg. Ha apukáddal jó volt a viszonyod és szereted őt, akkor menj át hozzá sűrűbben. Tudod... mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Nagy igazság. Ne a tanulás mögé bújj.

2016. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogod a tanulnivalód, és átmész hozzá. Majd közösen leültök tanulni, és akkor apukád sem érzi azt, hogy kimarad az életedből, ha már nem él együtt anyukáddal.
2016. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2-es én is 13 éves vagyok és 8.os de akkor sincs rendben hogy ilyen sokat tanul. Kedves Kérdező. Az én szüleim is elváltak amikor én még csak 5 éves voltam. Azóta minden második hétvégén találkozom csak vele. Nekem ez még kevés is. Néha előfordul hogy csak egy hónapban egyszer megyek hozzá és akkor általában csalódott szokott lenni hogy ahhelyet hogyvele lennék mással foglalkozom és szerintem igaza van. Nagyjából te is nyolcadikos lehetsz maximum.De nekem nincs olyan sok tanulnivalóm hogy ne szakítsak időt apukámra.
2016. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked nem a tanulás a gondod, hanem hogy nem akarsz apukáddal találkozni. Vagy lusta vagy átmenni, nincs kedved stb. Ne akard becsapni sem magad, sem őt. Apukád egyébként is könnyen átláthat ezen és jogosan esik rosszul neki, hogy nem akarsz átmenni hozzá. Ha tényleg szereted őt és fontos számodra, akkor rendszeresen találkozz vele is, ha nem akarsz elhidegülni tőle.
2016. nov. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves kérdező én is 13 vagyok nekem 2 éves koromba váltak el a szüleim de átérzem egyet viszont fogadj meg apád rá szükséged van legyél vele sok időt kérd meg hogy segítsen tanulni
2016. nov. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!