Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel senkim nincs így nektek...

Mivel senkim nincs így nektek írok. Hosszú lesz. Elolvasod?

Figyelt kérdés

Az egész ma kezdődött egy veszekedéssel. Tulajdonképpen nem volt témája az egész veszekedésnek valószínű inkább a felgyülemlett sok rossz érzés kikívánkozott anyámból és belőlem. Felnőtt vagyok 26 éves. Soha nem volt jó kapcsolatom a családommal. Semmilyenek vagyunk. Egy rakás ember egy helyen és kész. Anno apám lelépett mikor 14 voltam, az alkoholt választotta a család helyett. Meg valószínű anyám helyett akinek az életében még soha semmi nem tetszett és semmi nem tette őt boldoggá. Szóval fater lelépett pont a legkritikusabb időszakban. Elcsesztem az iskolát az érettségim pocsék lett de azért átrugdostak. Lógtam piáltam cigiztem. Drogozni mondjuk soha nem drogoztam, de azt hiszem a piálás legalább annyira rossz. Szóval 14 éves koromtól hanyatlottam semmi más. Érettségi után nagy nehezen elvégeztem egy szakiskolát, bár hogy hogyan adtak nekem papírt az mai napig egy csoda mert oda sem jártam be, és nívós iskola volt. Szóval 19 évesen nagyjából elszabadultam. El is költöztem mert anyám terrorizált lelkileg testileg. Van egy bátyám néha hagyta neki hogy jól megverjen és ő meg csak nézte. Néha összefogtak és együtt ordítottak velem, nem tehettem semmit. Szóval rengeteget szenvedtem ezért is jöttem el itthonról. Sokat költöztem, mert állandóan ki akartam bekkelni hogy ne kelljen hazajönni. 5 évig bírtam. Dolgoztam szinte mindenhol, aztán rájöttem hogy az élet nem ebből kellene hogy álljon, elhatároztam hogy az leszek ami mindig is akartam lenni. Tanár. Mivel anyám is az ezért támogatta az ötletet és kifizette az érettségimet, újra letettem fel is vettek most vagyok 2. éves. Igen nekem is furcsa volt hogy ebben segít de nem kérdetem miért teszi. Nyilván örült hogy nem kallódok. Elkezdtem a sulit és mivel nem volt munkahelyem hazaköltöztem jobb híján. Azt hittem az eltelt 5 év alatt lettünk olyan komolyak hogy megértsük a másik igényeit kéréseit esetleg kompromisszumot kötünk ha mást nem mert szeretet soha nem volt egymás közt. Tévedtem. Minden lépésemet kontrollálni akarja. Talán ez még bele is férne hiszen anya. De nem ésszel akarja hanem pénzzel zsarolással és elutasítással. Nem ad egy fillért sem, nem tesz szívességet nem segít nem szól hozzám ha nem tetszik neki valami. Hiába van szükségem dolgokra, hiába hogy heti 1000 ftot kéne adnia hogy betudjak járni a suliba azt sem ad sokszor. Azt persze hozzá kell tegyem hogy volt egy nagymamám aki megpróbálta rendezgetni a család sorsát, de ő szeptember végén meghalt. Azért vagyok még mindig munkanélküli mert itthon maradtam őt ápolni ugyanis nem engedtem hogy otthonba tegyék ha már gyerekkoromat olyan nagy készséggel segítette végig. (Az is felettébb idegesítő hogy anyám akárkinek mesél mama betegségéről úgy tesz mintha levegő lettem volna. Én felügyeltem rá míg dolgozott. Ebben minden benne volt. Pelenkacsere mosás takarítás etetés. nem riadtam vissza ettől hiszen az én egyetlen szeretett nagymamám volt ő.) Itthon ott segítek ahol tudok, hiába vagyok lány lemegyek fát vágni ha kell szenet pakolni, begyújtani, mosogatok, mosok. Egyedül főzni nem főzök mert nagyon félek a gáztűzhelytől sajnos. De nem is lenne miből hiszem anyám a kaján spórol nem vesz szinte semmit. Ami állandóan van itthon az kenyér és száraztészta. Más nincs.

Szóval hogy egyszer a végére is érjek annak amit mondanék, hogy rettenetesen szeretnék már végre egy olyan életet amiben nincs ez az örökös egymásnak feszülés és utálat gyűlölet boldogtalanság. Az utolsó pici kis fénysugár nagymama volt. A testvérem utál. Sajnos mióta én a világon vagyok ő eldöntötte hogy nem szeret nem érdemlem meg amit kapok csak a pofont. Anyám férjhez ment amúgy pár éve. Megkérdeztem tőle hogy anyu most boldog vagy? Azt felelte nem. Érzem hogy mennem kéne. De nincs hova, nincs miből, interjúról interjúra vándorlok hátha behív egy munkahely dolgozni de olyan messze lakok pesttől hogy nagyon drága lenne a bejárás. Vidéken meg nem alkalmaznak. Nincs munkahely. Pénzem sincs. Párom eleve nem is volt. Kicsit jobb hely lehetne a világ. Csak néha.

Köszönöm, hogy elolvastad, nem tudom sok e a helyesírási hiba, ne haragudj most nem foglalkozok ezzel. Remélem titeket azért szeret valaki.



2016. dec. 1. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Elolvastam. Mi a kérdés?
2016. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Dettó, csak nekem mostohaanyám volt ilyen. Apával anno tök jó volt a kapcsolatunk, lassan 10 éve (mióta összeköltöztek) viszotn jó ha havonta keres, akkor is elmondja, mi van "otthon" a mostohámmal, és ennyi.


Akinél most lakok, de ő depressziós, folyton a pénzen hisztizik, mert nem tudja beosztani, és az én fizetésem 90%-át is lenyúlja.


A család az ünnepekkor, ha össze is jön... mindenki tök lényegtelen dolgokról beszél, összetartás alig, megértés, és segítség semmi. Sokszor hónapokig meg sem kérdezik, hogy hogy vagyunk, de ha valamit elszúrok, akkor már rögtön órás litánia.


Annyi az előnyöm, hogy van párom, de most meg irigyek, hogy hozzá költözök. Zsarolnak, hogy míg x összeget nem gyűjtöttem, nem mehetek - hogy, mikor elveszik? -, meg hálátlan vagyok, ha itt hagyom a rokont, mert mi lesz vele, stb.


Össze fogunk mi veszni nagyon, mikor közlöm, hogy én márpedig utazok vele, de már nem érdekel. 20x évig semmi biztatást nem kaptam, csak az elvárásiknak kellett megfelelnem; elég volt. A párom megbecsül, fontosnak tart, és ezt nem veszik el tőlem.

2016. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2es válaszoló: Hát téged is megáldott akkor egy jó nagy kereszttel a Jóisten. Remélem sikerül egyenesbe jönnöd. Sok szerencsét!
2016. dec. 1. 17:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerezz egy fiút magadnak.
2016. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3as: Igen jó lenne. De az ördögi körben az is benne van hogy nem tudok ismerkedni sehol mert nincs pénzem eljárogatni. A netes társkeresés egy darabig oké de ott is találkozni kell. Nincs most ilyesmire keret hogy elmenjek. Az gáz ha pénz nélkül flangálok. Előbb állás kell.
2016. dec. 1. 17:31
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Nincs mentség arra hogy nem tanultál. Ha én azt csináltam volna amit te 14 evesen,illetve amit lattam otthon, akkor ma nem lenne egy jol fizető szakmám. Fel tudtam fogni ésszel, hogy magamert csinalom..
2016. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Ha mindig másra mutogatsz a saját sikertelenséged miatt, nem fog megváltozni az életed.
2016. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Melyik megyében laksz?

Milyen szakmád van?

Valahova biztos felvesznek, gondolom nem válogatsz.

Aztán kivehetsz egy szobát is, sokan keresnek lakótársat. Lányok nyilván elsősorban lányokat, nem lennél egyedül sem.

Remélem segítettem. :)

2016. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
elolvasnám, ha legalább némi tagolás lenne a szövegben...
2016. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam. Egy tipp: Nem tudom mennyire szeretsz olvasni de én ajánlanék egy könyvet: Brian Tracy: Pheonix szeminárium. Nekem volt amiben segített bár én nem hiszek az önmegvalósító idiótaságokban( hisz ami egyvalakinél bevált az miért vállna be másnál is?) de ebben rengeteg biztató dolgot találtam és jótanácsokat. Ajánlom, netről letöltheted. Sok sikert!;)
2016. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!