Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet egyformán szeretni két...

Lehet egyformán szeretni két szülōt?

Figyelt kérdés

Nekem kiskoromban lelépett az apám és soha nem keresett, ezért nekem ez a szó üres, semmit sem jelent.

Aki két szülővel nőtt fel, az tényleg ugyanúgy tudja szeretni a szüleit?

Nem tudom elképzelni, hogy még valakit úgy szeressek mint anyát.


2016. dec. 13. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettő szülővel nőttem fel, már 24 éves vagyok, de évente nyaralunk együtt heteket, jó a kapcsolatunk. Apukámat jobban szeretem, mert jobban megértem magam vele, anyukám mindenben a hibát keresi. Negatívabb. "miért kell ennyit ülni a reptéren, mikor hozzák a kaját, stb". És néha unalmas, de őt is szeretem.
2016. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Apukám itthonról dolgozik (napi 15-18 órát), heti 5-7 nap. Soha nem foglalkozott velem és a testvéremmel, mert anyukám elbírt velünk. Anyukámmal így persze több konfliktusom, vitám volt eddigi életem során, mint apukámmal.

Apukámnak nehéz gyermekkora volt, nem tudja, hogy mi egy apa szerepe a családban, de szeret minket. Nekem csak ez számít. Mindkét szülőmet ugyan úgy szeretem. Anyukámhoz jobban kötődöm, de ez más kérdés. (Bátyám például mérges az apánkra, mert szerinte elhanyagolt minket)

2016. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is elváltak a szüleim, de apámmal szerencsére megmaradt a kapcsolat. A temperamentumom jobban hasonlít anyáméra, de ettől függetlenül én ugyanúgy szeretem őket (az más kérdés, hogy anyámmal kevesebb volt a súrlódás, de szerintem nem ez a szeretet "mércéje").
2016. dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok, de mondhatni eddig két szülővel nevelkedtem, igaz itt-ott évek kihagyásával, aztán újra kettőjükkel... én nem tudom, hogy milyen egyformán szeretni őket, én hálátlan vagyok, és ezt is alig bírtam leírni...
2016. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindkét szülőmet ugyanolyan nagyon szeretem, együtt vannak és nyáron ünnepelték a 25. házassági évfordulójukat :) Számomra kisgyerekkoromban az volt sokáig elképzelhetetlen, hogy amikor valakit megkérdeznek, hogy melyik szülőjét szereti jobban akkor tud választani... persze ma már tudom, hogy ez indokolt lehet
2017. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!