Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják ijesztően...

Miért gondolják ijesztően sokan úgy, hogy egy szülő már azért is hatalmas tiszteletet érdemel, mert megszülte a gyereket, nem dobta ki az utcára és nem hagyta, hogy éhen haljon?

Figyelt kérdés
Ettől még simán lehet rossz szülő valaki szerintem.

2016. dec. 22. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Persze lehet valaki rossz szülő, mint ahogy rossz gyerek is, mégis ijesztően sokan gondolják úgy hogy egy gyereknek csak jogai vannak kötelességei nem, és a szülőnek ingyen cselédként és bankként kell funkcionálnia legalább a gyerek 25 éves koráig, zokszó nélkül, akár hogyan is viselkedik az adott gyerek.
2016. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Majd ha kihordasz és megszülsz egy gyereket, aztán a következő 20 évben kemény munkával előteremted neki az ételt, a fedelet a feje fölé, akkor majd lehet fitymálni, hogy az semmi!

És ha a gyereked tudja ezt értékelni, és nem vonyít telefonért meg márkás cuccokért, hanem hálás azért, amit kapott: az még nagyobb siker.

2016. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a legnehezebb hivatás a szülői hivatás.

Nagyon nehéz úgy jó szülőnek lenni, hogy a gyerek is így lássa.

Elég egy hangosabb kifakadás, egy büntetés, esetleg egy tévedés a szülő részéről - elvégre ő is csak egy gyarló ember - és a gyerek már nem tartja jó szülőnek a szülőt.

Haragszik rá, gyűlölködik vele, le akarja rázni magáról, ... aztán ha ő is szülővé válik, utólag magában rehabilitálja a szüleit, mert rájön, hogy nagyon könnyen ő is rossz szülővé vált a gyereke szemében.

Nem könnyű dolgok ezek!

2016. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Igaza van a #3-nak sajnos..
2016. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Az olyanok miatt mint a 2. nem akarok gyereket. Hanynek magatol ha ilyen lennek.
2016. dec. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem lenne megeröltető jól nevelni a gyereket.
2016. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
59%
Nem szerintem egy szülőt nem kell agyon dicsérni azért mert megszülte a gyerekét,hisz ne felejtsük már el mi akartuk és nem ők kérik az életet.Ha megszültem akkor mig élek kutya kötelességem életem végéig magam elé helyezni a gyerekem.Tudom ezt sokan nem igy látják pedig ezt mindenkinek végig kellene gondolni.A gyerekünk nem tartoznak nekünk ha nem pont forditva.
2016. dec. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Azért gondolják mert ők max ennyire képesek.

Annyira bírom amikor a létfentartó szülők a nulla nevelésükkel verik a mellkasuk hogy de ők szültek. Na bummm.

Amúgy szülő vagyok, és nem fondolom hogy pusztan a szülésért tiszteletet érdemelnék. Ezer dolog van amiért tisztelhető vagyok. A gyerekeim tisztelnek is ahogy én is őket .

2016. dec. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
Nem nagyon értem hogy miért lettem lepontozva.
2016. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Az elsőnek meg a másodiknak fogalma sincs szerintem arról hogy miről szólt a kérdés. Anyám folyton vert, ok nélkül is, vagy mert krumplipucolás közben megvágta az ujját. Azt viszont sokáig nem hagyta hogy a tanuláson kívül más tcsináljak. Ennem nyilván adott, de hallgattam is tőle hogy micsoda áldozatot hoz mert "eltart" és "kínlódik velem" hozzáteszem amióta az eszemet tudom nem dolgozik, úgyhogy őt meg az állam tartja el. Apám meg egy pénzéhes primitív barom, iszik is. Agesszív. Sokat üti anyámat. De úgy gondolon néha hogy megérdemli apámtól legalább visszakapja hogy engem bántott. Persze beszólogatni, az önbecsülésemet rombolni azt tud. Lényegében semmiben nem támogattak se érzelmileg se anyagilag, de azt elvárták volna hogy legyek diplomás, és ha már "jól keresek"

akkor támogassam őket amiért "felneveltek".

2016. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!