Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti mit gondolnátok,...

Anyukák, ti mit gondolnátok, ha a 14 éves lányotok rendszeresen találkozgatna (a tudtotokkal) egy szintén 14 éves fiúval, de kb. semmit nem mesélne róla/a találkozókról?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 14 éves lányod, aki habár nem buta tanulmányilag és meg van a magához való esze is, de jóhiszemű és éretlen.

Külsőre is egy szimpla nyolcadikos, semmi különös, picit sok fekete ruha, emiatt időnként depisnek tűnik, de aztán két szó alapján is rájössz, hogy az ő kedvét elrontani sem lehet.:)

Szóval, hetente többször is találkozik egy ugyanolyan korú fiúval, akiről az olyan dolgokon kívül, mint pld. "képzeld, kaptam tőle egy ásványvizet, mert annyit sétáltunk, hogy annyit soha többé nem tervezek!", vagy hogy éppen min nevettek nagyot. Arról nem mesél, hogy mi van köztük, vagy hogy más is megy-e velük, stb., de mindig mosolyogva és/vagy fáradtan ér haza. Facebook-on is órákig beszélgetnek, vagy akár telefonálnak is.

Tehát tulajdonképpen egy számodra idegen fiú. Erről azt hiszem, a többségnek az jut eszébe, hogy alakul valami közöttük.

De!

A lánynak nincs lekódolva a telefonja, a közösségi oldalainak jelszavai is nyílt titkok, nem tanul kevesebbet, nem "lázad", semmi ilyesmi.

Ilyenkor mi jutna eszetekbe?

És egyáltalán meddig tűrnétek, hogy így szünetben hetente 3-4x eljárkál egész délelőttökre a gyereketek? Na és suliidőben? (Délután, 1-2 órát, hány naponta?)



2017. jan. 2. 02:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

Te komolyan egy felnőtt ember vagy, akinek már van gyereke?? Röhej. Hogy jutottatok el ide 14 évig, ha alapvető dolgokat is kérdezel? Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt nem egy 10 éves kérdezi!

Most az itt kommentelő emberektől fogod függővé tenni, hogy mit mikor és mennyit? Ezt neked kellene tudni a saját nevelési elveid alapján. Édes Istenem...


Más: kommunikációról hallottál már?? Miért nem tőled kérdezed meg, ha érdekel valami?? Miért tőlünk??? Ki vagyunk mi neked? Mi nem a 14 éves lányod vagyunk. Nem fogunk tudni ezekre válaszolni neked. Az ő gondolatait csak ő tudhatja.

Feltéve, ha eljut odáig az anyja, hogy meg meri tőle kérdezni...

Amúgy ezek alapján miért is kéne lázadozni? :D

2017. jan. 2. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
# 1 Első, mielőtt itt szétrageled a fejedet, megkérdezem: nem tűnt fel neked, hogy ő a kislány, nem a szülő? :DD Egy felnőtt nem fogalmaz így. :D
2017. jan. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

16 éves vagyok.

A leírásodból aranyosnak tűnik: mosolyog, ha vele jön-megy, nevetnek, sétálnak... Plusz nincs semmije lekódolva, tehát valszeg semmi olyat nem tesz, amit a szülei előtt szégyellnie kéne.


Esetleg nézz rá a facebookjára, onnan sokminden kiderül egy ember személyiségéről. De amúgy tényleg nem kell szerintem fêlni.:)

2017. jan. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Örülnék neki, hogy a korosztályának megfelelően viselkedik/fejlődik.
2017. jan. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%

" Tegyük fel hogy van egy 14 éves lányod".

Na ez a pletyka szint.

Miért nem úgy mondod el hogy NEKED van egy lányod és ilyen és ilyen probléma van vele.

2017. jan. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Mert te ugye mindent elmondtál a pasijaidról a szüleidnek?

Azt meg végképp nem értem, hogy ha esetleg össze is jönnek/jöttek, attól miért kellene kevesebbet tanulni vagy lázadozni....

2017. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

"" Tegyük fel hogy van egy 14 éves lányod".

Na ez a pletyka szint.

Miért nem úgy mondod el hogy NEKED van egy lányod és ilyen és ilyen probléma van vele."


Pl. azért mert nincsen lánya és mert nem is probléma az ami vele van, csak érdekli őt mások válasza.

Kérdést eleve akkor szoktak feltenni ha érdekel valakit válasz...

2017. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem beszél róla többet annak oka van.
2017. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj mindent tudni. Hagyd. Majd elmondja ha szeretné. 17 vagyok, és ma már úgy gondolom, hivát követtem el, hogy túl sokszor felvittem magunkhoz az akkori barátom, mert a szakítás után a szüleim mindenfélét a fejemhez vágtak. Ne legyél erőszakos, vagy csak szimplán hozd fel, hogy alakul a dolog. De ne idegesítsen, hogy alakul az élete. Örülj, hogy eljár, alakulnak a barátságai.
2017. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

ezek a válaszok lol az internet csürhéje megint megjelent...


kérdezőnek:

a kérdésben megfogalmazott pedig normális, boldog lány aki a korának megfelelően fejlődik. :)

2017. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!