Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám kizsarolja belőlem a...

Az apám kizsarolja belőlem a diákmunkával szerzett pénzemet. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Apám nyugdíjas könyvelő, amióta az eszemet tudom ő intézte a pénzügyeinket. Nem vagyunk szegények, apának átlag feletti nyugdíja, anyának átlagos jövedelme van. Mindig mindent megkaptam, amire vágytam, telefon, játékok - egyedüli gyerek vagyok. Igazából nem is elősorban anyagaiak kérdése volt, hogy mit kapok, hanem apám ízlése. Minden drága kütyüt megkapok, de a kozmetikáról van szó (ruha, smink, fodrász) vagy nagyon összehúzza a nadrágszíjat, vagy azt mondja, hogy nincs pénz. Tapétázás azóta nem volt nálunk, amióta anyáék ideköltöztek, mert apa szerint "nincs rá pénz". Ehhez képest rendszeresen van cserélve a számítógép, új tévé (nem hitelből), külföldi nyaralás (igaz, hogy last-minute, de na... mégiscsak külföld). Befizettek Londonra is, nem én hisztiztem ki magamnak (osztály szervezte)

Idén dolgoztam diákmunkásként, apa viszont elszedi a pénzemet, mondván "minden közös". Nem lehet saját bankszámlám, illetve ő kezeli azt. Mondta, hogy ha függetlenedni akarsz, és a saját pénzedből gazdálkodni, oké, de számíts arra, hogy mostantól be kell szállnod a rezsibe és kajába. Szóval vagy független vagyok de akkor totál elvágom magamat a családi kasszától vagy pedig odaadom a fizetésemet, amit apám oszt be.

Anyával is ezt csinálja. Hiába hogy nem keres olyan rosszul, le kell adnia a fizetését és apa "kiadagolja" neki, hogy mire mennyit költhet. Anya a plusz juttatásait dugdossa apám elöl, nehogy azt is be akarja osztani.


2017. jan. 13. 09:41
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Számon tartja a vásárlásainkat, "kiértékeli", elmondja anyának, hogy min spóroljon, miből kell lecsippenteni. Nekünk nincs beleszólásunk a nagyobb kiadásokba (kocsivásárlás, nyaralás, magánorvos keresése) max ötleteket adhatunk neki és elmondja a döntését mielőtt cselekszik. Apa azt szokta mondani, hogy "az én jövedelmem a legtöbb és 45 éven dolgoztam a szakmában (szóval nektek kuss van)"
2017. jan. 13. 09:46
 2/30 anonim ***** válasza:
19%

Mi itt a probléma, ha minden megvan? Ezek szerint jól osztja be a pénzt.

majd ha betöltötted a 18.-at, akkor csináltatsz bankszámlát, és kész. Megakadályozni nem tudja.

Ezzel viszont egyetértek:

vagy független vagyok de akkor totál elvágom magamat a családi kasszától vagy pedig odaadom a fizetésemet, amit apám oszt be.

2017. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%

Semmit nem tudsz tenni. Ahogy leírod, mindig ilyen volt és nem csak veled.

Csak akkor fog megoldódni, ha már felnőtt leszel és el tudsz költözni otthonról.

2017. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem hagyd ott a diákmunkát, mert így semmi értelme. Nálunk ugyanez ment pepitában
2017. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

De mi az, hogy turkálóból kell öltöznöm és nem sminkelhetik, mert apám nem ad rá pénzt? Nem azért mert nincs, hanem mert az apám nem ad rá. Még azt a pénzt sem fordíthatom, rá, amit én kerestem.


És a konyhánk kb úgy néz ki, mint a nyolcvanas években. Bútorok, stílus, felszereltség. Se kenyérpirító, se turmixgép, se új robotgép, se mosogatógép... (ez nem az én gondom, anyukám szokott rá panaszkodni) Imád főzni, rengeteg új ötlete van, de nincsenek hozzá konyhai eszközei.

Anyukámnak se enged beleszólást, egyszer mert venni egy húsdaráló Erzsébetutalványból (asszem elektronikai), apa kiverte a balhét.

2017. jan. 13. 09:54
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

szia,

hát picit meg lehet érteni, mivel mindened meg van, ezért te mire gyűjtesz vagy mit akarsz venni.

viszont az kicsit túl sok, hogy az összes pénzed elszedi...nem értem miért, ugye ha gazdagok vagytok


én mikor diákmelóztam, besegítettem a háztartásba...vagyis anya elvárta hogy x összeget adjak be...mióta normálisan dolgozok, meg van az az x összeg, de a többit elrakom gyűjtöm..:)


egyezzetek meg ti is, hogy segítesz a háztartásba, de a maradék pénzedet ne vegyék el, mivel neked is kell azért..:)

23 l

2017. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Első, nem érted a problémát? A bútorok régiek, sokszor second-handesek, a tapéta csúnya és elsötétült, anya próbálja feldobni poszterekkel, a szőnyeg foltos, de semmit nem lehet kidobni vagy kicserélni. Az még oké, hogy nekem ebbe nincs beleszólásom, de anyának is kb annyi joga van mint nekem.
2017. jan. 13. 09:57
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy anyukád olyan buta, hogy még nem vált el, arról nem te tehetsz, és nem is neked kell megoldanod. Sajnálom.
2017. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
11%
Anyád dugdossa a pénzét, azt írtad. Oldja meg a piperét a dugipénzből akkor.
2017. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem se normális, hogy kütyükre röpködnek a százezrek, de közben a lakásotok normál állapotának fenntartására nem lehet költeni. Apukád fura. De mi nem tudjuk megváltoztatni. Szóval nem hiszem, hogy neked bárki is tudna segíteni.

Ahogy tudsz, költözz el otthonról.

Vagy lázadjatok fel anyukáddal :) Mit tud csinálni, ha pl. nem adod le a fizetésed, hanem amikor megkapod, akkor megveszed magadnak, amit kell? Vagy anyukáddal mit tenne, ha venne valamit pl. a lakásba? Féltek tőle? Vagy mi?

2017. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!