Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Parommal kulon szeretnenk...

Parommal kulon szeretnenk koltozni de anyukam akkor egyedul marad? Vagy koltozzunk a nyakara?

Figyelt kérdés

Baratommal kulon szeretnenk koltozni nyaron most arra gyujtunk :) viszont buntudatom van mert testverem is nem reg koltozott el otthonrol es ha en is elmegyek anya egymaga marad. Termeszetesen mindig meglatogatnam meg mennek hozza de az nem lesz a regi.

Egy szoval sem sajnaltatja magat vagy barmi, mindig azzal jon hogy ez a mi eletunk ne ot nezzuk de en nagyon sajnalom.

Anyagilag is megfogja vajon erezni? Havonta leteszek neki 30-35ezret es felek hogy ezutan mar nem tudok neki segiteni.

Felajanlotta hogy koltozzunk oda mivel nagy a haz, de en mindig is ellene voltam ennek hogy a szulo nyakara koltozni. Szerintem nem egeszseges dolog.

Mit tegyek hogy ne erezzem rosszul magam? Az en elkoltozesem jobban megfogja viselni mint a tesome(meg ha nem is fogja mutatni) mert kozelebb allunk egymashoz. Valaszokat elore is koszonon :)


2017. jan. 16. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Anyuka vagyok. A fiam 23 évesen költözött el (most 25 éves), a lányom 21 évesen meg tavaly augusztusban. Amikor a lányom nyáron költözött, sírt, hogy mi lesz velem, mert teljesen egyedül maradok. Majdnem visszalépett a költözéstől, és a vőlegényével azon agyaltak, hogy inkább itt maradnak. Imádom a gyerekeimet. De kellett pár nap míg rábeszéltem a lányomat, hogy az életét neki is élnie kell. Bevallom amióta mindkét gyerekem kirepült a családi fészekből, én élvezem az itthonlét minden percét. Imádom, hogy egyedül vagyok, hogy a magam ura vagyok, hogy akkor főzöm, takarítok, akkor eszem amikor akarok. Bár sosem várták el, sőt rengeteget segítettek a srácok, de végre nem pattanok mert a fiam vagy a lányom éhes, vagy mosok, vasalok rájuk. Mondom ezt úgy, hogy mindkét gyerekem kivette a részét a napi takarításban, főztek, sütöttek ha kedvük volt, és sosem kellett körbeugráltatnom őket. De anyaként örömmel ugráltam nekik. Ami most nem hiányzik. Imádom, hogy újra az én életem számít. Minden második hétvégén átjönnek egy közös családi ebédre, ami azt jelenti, hogy vacsorázni is maradnak. Ezt is imádom, mert ilyenkor annyi mindent tudunk beszélni, sokkal jobban figyelünk egymásra.

Szóval ne érezd magad rosszul, mert hidd el nekem: A legtöbb szülő élvezi a szabadságot..csak ugye ezt nem illik mondani a gyerekeinknek akit tényleg szívből szeretünk.

45/N

2017. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiii ***** válasza:
94%
Szerintem sem egészséges dolog. Minden szülő-gyermek kapcsolatban eljön ez a pillanat, én is nemrég költöztem el (a nővérem után), nekem se volt könnyű, de nem természetes, ha a gyerek marad a szülői házban. Anyukád felnőtt ember, kénytelen lesz túlélni. Ha pedig meglátogatod és ugyanúgy fogsz vele törődni, pláne nem lesz gond.
2017. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Felnőtt ember vagy, igenis az a normális,hogy elköltözöl, megkezded a saját kis életed a pároddal kettesben.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, várható volt,hogy eljön ez az idő. Járj haza gyakran és ha szüksége van anyukádnak segítségre,akkor segíts neki.Nem feltétlen pénzre gondolok,hanem hogy néha bevásárolj neki vagy ilyesmik.

De tényleg menj, ez a normális, anyukád is gondolom anno elköltözött a szüleitől.

2017. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igeb tudom hogy ez az elet rendje, es igazabol most sem tudunk sokat egyutt lenni mert mikor o van otthon en dolgozok es ez forditva is igaz.

Tudja hogy ha elkoltozok is szamithat ram de o olyan "erosasszony" es barmi gondja lenne inkabb magaba folytja mint hogy beszelgessen rola :/

2017. jan. 16. 17:35
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Azt akartam írni, amit az első hozzászóló. Lehet, hogy önmagának sem vallja be anyukád, de jól fog esni neki egy kis önállóság, nyugalom. Lesz alkalmatok, hogy látogassátok, támogassátok. Ma már van telefon, mindenről értesülhettek azonnal. Ne áldozd fel magad, s ezt a szó legjobb értelmében mondom!Én is rettenetesen függőben voltam a szüleimmel, mikor új lakásunkban voltam, hozzájuk vágytam, mikor náluk voltam, már mentem volna otthonunkba. Nem írtad, hány éves anyukád. De ha ereje teljében, akkor rövid időn belül feldolgozza, hogy önálló lett a gyermeke. Sajnos hozhat az Élet olyan húzást, amikor valóban gondolkodni kell a közelebb költözésen. Mi is ugyanabban az utcában vettünk házat - de fiatalon egészségesebb a pároddal az önálló élet,persze szoros kapcsolatban a szüleitekkel.
2017. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Beszélgess vele a terveiről pl., hogy ne érezd rosszul magad. Ahogy leírtad, szerintem nem kell féltened, feltalálja magát, ha nagy a ház, lehet, hogy eladja, és vesz egy kisebbet magának, vagy lezárja egy részét. Valószínűleg megvan már az elképzelése (magamból kiindulva), ne aggódj.:-)
2017. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Higgy az elsőnek, és a többieknek, akik vele együtt gondolkoznak!

Bár nem anyuka vagyok, benne vagyok a folyamatban, a lányom már mással él, várjuk az unokát, hidd el, ez összehasonlíthatatlanul nagyobb öröm, mintha itt lakna.

A fiam még velünk él, de ha neki is oka, módja lesz önálló életet kezdeni, nem fogjuk visszatartani!

Anyukád örülni fog, hogy van egy remek gyereke, aki megtalálta a saját életét, és mégis tartja vele a kapcsolatot. Ez az élet rendje.

2017. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom a leírásodból, hogy szerencsére egy teljesen egészséges szülő-gyermek kapcsolatban vagy. Ne aggódj, ez hozzátartozik az élethez, és anyud ezt tudja :)

Az első válaszoló gyönyörűen leírt mindent.

2017. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hány éves anyukád ? Mert ha 80 felett van , akkor meg értem az aggodalmad. De ha egy kicsit is fiatalabb és nem maga tehetetlen , hagyni kell. Még örülni fog neki hogy egyedül lesz.
2017. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, én is 30-35 erzet adtam haza, míg anyukámmal laktam,de azért, mert ennyit számoltam ki,hogy ennyi jut rám, ennyivel több a rezsi,ha ott lakomén is. Később ez kb. 40 E Ft volt, és ez egy lakásvolt, nem ház. És ez 12 évvel ezelőtt volt, ma több lenne!

Ha nem 3-man, hanem egyedül lakik, akkor indokolatlan ekkora ház, kisebbe kéne költöznie. Anyukám is eladta a lakást, miután elköltöztem és egy fele akkorát vett helyette!

2017. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!