Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek semmi nem jó?

Freedom_975 kérdése:

A szüleimnek semmi nem jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, most 7. osztályos. (év vesztes)

Tavaly az év végi bizonyítványomban 4 darad 4-es volt, a többi 5-ös. A mostani félévim jobb, javítottam.

Mindegy, nem is ez a lényeg.


Ma az iskolában kihívtak felelni hittanórán. 5-öst kaptam, viszonylag nehéz kérdések voltak. Miután hazajöttem, az volt az első dolgom, hogy a szüleimnek elmondjam.

-Anya, kaptam egy 5-öst hittanból!

- Ügyes vagy.

-Apa, kaptam egy 5-öst!

-Miből?

- Hittanból.

- Pff, valami fontosabb tantárgyból nem?

- Nyelvtanból kaptam egy 4-est. (mondatelemzés, alany, állítmány, tárgy)

- És a 4-est miért?

- Dolgozatra.

Nem szólt semmit....


Kb. egy fél órája mutattam nekik egy előzetest, (Ricsi a gyólya) és megkérdeztem elmehetünk-e.

-Hittan 5-ösért?? Kizárt.

Majd anya közbeszól:

- Majd egy barátnőddel elmész.

Apa:

- Hogy néz az ki, hogy mi elmegyünk? Majd te barátnőddel elmész.


Én még csak 2x voltam idegen községben a szüleim nélkül, de akkor sem egyedül, hanem felnőttel. Ez annyira rosszul esett. Az 5-ösnél jobban szerintetek hogy lehet teljesíteni, hogy megdicsérjenek?


Ui.: Én csak egy közös mozizást szerettem volna, úgy gondolom, megérdemelném. Vagy szerintetek nem?


Nagyon szépen megköszönném a válaszokat!



2017. jan. 20. 21:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
5%
7. osztályban lehetne jobb is a 4 db négyesnél.
2017. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

Most komolyan azért panaszkodsz, mert a szüleid elküldenek moziba a barátnőddel? Micsoda vademberek! Ricsi a gólyát nem megnézni veled, mikor te ötöst kaptál.. hihetetlen. Borzasztó.


(Na? Jó volt? Most jobb?)

2017. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De akkor mégis nekik lenne igazuk?

Nem érdemlem meg, hogy megdicsérjen?

2017. jan. 20. 21:26
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

En 18 eves vagyok, 12.osztályos. Minden évben 4.5 fölött volt az átlagom, idén 4.8 . Sose dicsértek meg ugy igazán pedig egesz eletemben nagyon odatettem magam, hiszen nagyon nehezen tanulok.

Ügyes vagy és legyél büszke magadra, örülj hogy a baratnőddel elengednek moziba.

2017. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A 2. választ nem igazán értem :/
2017. jan. 20. 21:31
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. jan. 20. 21:33
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, szépek ezek az eredmények, ügyes vagy! Nagyon értelmes, okos lánynak tűnsz, szerintem van annyi belevalóságod is, hogy leülj a szüleiddel beszélgetni! Nyugodtan megmondhatod nekik, hogy úgy érzed, nem kapsz elég dicséretet, nem érzed, hogy büszkék lennének rád, hogy értékelnék, amit elérsz, mintha mindig sokkal többet várnának. Mondd el azt is nyugodtan, hogy azért mondtad nekik a mozit, mert szeretnél velük programot csinálni! Hátha közösen kitaláltok valami más dolgot, amihez mindenkinek van kedve :)
2017. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
14%
Tudod én 7 éve kitűnő vagyok (idén 7.-es), évközben kisjegyből van elvetve 1-2 négyesem. Idén 2 volt. És tudod, engem sem dícsérnek meg soha. És el sem engednek se moziba se sehova nagyon, de ha elengednének is kivel? Nincs barátnőm akivel elmehetnék, mert 1 bejárós 2 pedig nem igazán mehet sehova. És így is megvagyok. És meg is leszek, dícséret és lófrálás nélkül. Örülj, hogy van barátnőd. 12/L
2017. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
0%
Hagyd rájuk ők is voltak gyerekek...
2017. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
25%
Magadnak tanulsz sose másnak ha neked jó ez akkor mindegy nekem szüleim sose teremtenek le egy jegy miatt sem azt mondják lesz mit kijavítani 18f
2017. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!