Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondanátok valamit a mostohaan...

Mondanátok valamit a mostohaanyátoknak ezek után? Hogy lehet ennyire undorító valaki?

Figyelt kérdés

6 éves koromban anyáék elváltak (most 18 éves vagyok), előtte a nő 2 évig apa szeretője volt.

Miután apa elköltözött tőlünk, gyakran jött értem, vitt magához, mentünk nyaralni, kirándulni, síelni. Szóval nem éreztem, hogy "kiesett" az életemből. Aztán a nő terhes lett és egyre kevesebbet beszéltünk, találkoztunk. Emlékszem, mikor megvették az új házukat, mondta mama, mikor megnéztük, hogy "jaj de jó lesz majd, hogy lesz külön szobám, így majd tudok oda is menni". Mire mondta apa felesége, hogy nem lesz nekem hely, meg nem is akar még pluszba egy másik gyerekkel foglalkozni... (Jelzem, azóta is üresen áll két szoba.)

Meg mikor megszületett az első gyerekük, elkezdte mondogatni mamáéknak, hogy majd őt is bele kéne venni a végrendeletbe, és hogy akkor hogy is lenne majd ez az öröklés.

Sosem hívnak magukhoz, a családi utazásokra "elfelejtenek" hívni, de ez igazából már nem is izgat. Csak most felhívtam apát, hogy holnap vissza kellene vinnie Pestre (ilyen időben nem merek még vezetni, csak nyár óta van jogsim) és mondta, hogy jó, persze elvisz, nehogy baj legyen (amúgy anyáék szoktak hozni-vinni, mióta jeges az út). Erre most felhív, hogy jaj mégsem jó és elkezdett beszélni összevissza, hogy valami munkát el kell intéznie és mondtam, hogy persze, biztos vasárnap este, meg ennyire ne nézzen hülyének. És utána mondta, hogy igazából a felesége nem akarja, merthogy influenza járvány van és otthon vannak a gyerekek, ne legyenek betegek. Könyörgöm, egy 8 éves és egy 4 éves gyerekről van szó, akik napi szinten közösségben vannak. Majd biztos azért kapják el az influenzát, mert apa visszavisz Pestre, ahol "sok a beteg"... Undorító ez a nő, hogy tudja, alig találkozok apával (szinte csak ünnepekkor) és mikor lenne erre lehetőségem, kitalál valamit.


Anya szerint hagyjam, majd akkor elvisz más, de most nem csak erről az egy alkalomról van szó.


2017. jan. 21. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen a nők többsége. Egy gusztustalan,undok, pénzéhes kígyó. Csak a saját kölykének akar mindent. Az apa előző házasságából származótól egy csokit is sajnál. Az apád is szégyelhetné a pofáját. Én a helyében pároslábbal rúgnám ki a nőt.
2017. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Miért a nőt hibáztatod? Itt egyes egyedül az apád a hunyó.
2017. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Szard le, apád meghülyükt a friss puncitol.

Én már nem idegeskedek ezen, apám tiz éve szarik a fejemre, felöle éhen is dögölhettem volna... most hogy elköltöztem, kezd érdeklődni, de mig együtt éltünk (plusz a mostohám), két szot nem szolt hozzám.

Marhára rosszul esik, de .ost mit csináljak, ö ezt választotta, csak ne akarjon tölem akkor se semmi támogatást, ha bármi bajba kerül.

2017. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy anya esküvője előtt (6 éve volt) itt volt könyörögni, hogy kezdjék újra és ne menjen hozzá a nevelőapámhoz, meg hogy költözzünk el hárman máshová és sosem fog újra beszélni a nővel. Pedig akkor már volt egy közös gyerekük.

Csak közben látom a nevelőapámat is, akinek szintén van egy lány (20 éves), hogy tőle nem tudok olyat kérni, amit ne tenne meg. Most is mondtam, hogy apa nem visz fel Pestre és azonnal mondta, hogy akkor hétfő reggel elvisz ő, pedig vasárnap késő este fog hazaérni és biztosan lenne jobb dolga, mint hajnalban kelni emiatt...

2017. jan. 21. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Az hogy egy mostoha mit mond meg mit nem az az ő dolga, de az apád a hibás, hogy olyan papucs, hogy nem meri neki megmondani kerek perec, te a lánya vagy és mindig is szeretni fog, és látni/vinni akar. Tuti valahogy utaltam volna rá hogy milyen gáz, hogy egy nőci fontosabb neki mint a saját lánya. Szerintem apád undorítóbb. A nő az csak úgy jött, nagy általánosságnak mondható, hogy az ilyenek kiakarják túrni a "régi családtagokat" a férj közeléből. Apádnak nem lett volna szabad hagynia ezt.
2017. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Ez a nők természetes viselkedése, hogy a saját kölykeiket védik, az a különleges, ha nem ilyenek. Ezek ősi túlélési ösztönök.Elég felnőtt vagy más ahhoz, hogy belásd, vannak olyan dolgok, amelyeken nem lehet változtatni, pláne nem neked, aki apád új házasságában kívülálló vagy. Inkább annak örülj, hogy nevelőapád szeret annyira, mint vér szerinti apád. Az ilyen pozitív szempontokkal foglalkozz és ne a negatívakkal, mert akkor torzul a te személyiséged is.
2017. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
nem a nő a tetű,hanem az apád.Neki van kötelessége feléd,nem az idegen nőnek.Miért hagyja ezt az állapotot?
2017. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Elvakult feminista az, aki szerint a nőt nem kell utálni. Egy sz@rkverő, manipulatív nőstény, aki elejétől kezdve kitúrja a gyereket az apa életéből. Ezt nem is titkolja, hiszen mondta is, hogy a lány nem fér el náluk, nem látja szívesen.
2017. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!