Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anya pénzt kér a gyermekét...

Egy anya pénzt kér a gyermekétől, hogy tartsa el, mert ő nem megy el dolgozni?

Figyelt kérdés
Több éve húzódik már a dolog, állandóan arra kér anyám, hogy küldjek haza pénzt, vegyek neki házat, stb. Még valamilyen perrel is fenyegetőzött, hogy szülő eltartási jogom van. Teljesen kivagyok már ettől a helyzettől. Tudna valaki valamiylen tanácsot adni, akinek volt hasonló helyzete?
2017. jan. 30. 06:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Vegyél neki házat???
2017. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Valóban van ilyen, de a bíróság körülményesen megvizsgálja az esetet mindkét fél részéről. A te részedről azt, hogy tudnád-e fizetni anyukád létfenntartását vagy sem, anyukánál meg azt nézik, hogy miért nem dolgozik, mi baja van, van e orvosi papír róla. Amennyiben anyuka kamuzik, letehet erről.

Volt egy ilyen rész a Családi Titkokban, hogy anyuka kitalálta, hogy odaköltözik fiáékhoz. Mindent kitalált, hogy megnehezítse a hétköznapjaikat végül pénzt kért Katika néni vagy kicsodának a műtétjére. Meg volt vérig sértve, hogy miért írat a gonosz férj szerződést róla, de utána pórul járt, mert találkozott a lánya Katika nénivel és kiderült, hogy nem az ő műtétjére kellett a pénz. És bírósági eljárás végén a nyugdíja 33%át levonták.

Szóval vagy nem adsz anyádnak vagy papírt íratsz róla..

Egyébként én a helyedben nem adnék. Nekem is mondta anya, hogy el akar menni üdülni, hogy ő kifizeti az apa részét, mint szülinapi ajándékot mi meg nem fizetjük ki az ő részét? Ahhha, nem.

2017. jan. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Ezt azért mondtam, mert anyát műtötték a nyakára és azóta egyik munkahely se jó neki kap 40ezer forintot és azzal jól elvan.
2017. jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

ELVILEG létezik szülötartási kötelezettség, de csak akkor, ha a szülö önhibáján kívül nem tudja eltartani magát (az, hogy nem akar dolgozni, nem ez a kategória).


Ez azonban csak egy minimális összeget jelenethet (házvételröl szó sincs), és csak akkor ítélik meg, ha egyrészt a szülö erre nem érdemtelen, másrészt a gyerek (és családja) megélehtését nem veszélyzteti.


Ha anyád fenyegetözik, akkor nyugodtan tegye, indíthat akár pert is, legfeljebb a végén fizetheti a per költségeit is, de megítélni nem fognak neki semmit.


A helyedben egyszerüen nem foglalkoznék vele, telefonon tiltsd le, a lakásodba ne engedd be és a probléma meg van oldva.

2017. jan. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
99%
Ha munkaképes, akkor úgysem jár neki szülőtartás.
2017. jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

" állandóan arra kér anyám, hogy küldjek haza pénzt, vegyek neki házat "


Külföldön vagy ? csak kérdem


hát nem tudom hogy mennyit keresel


segiteni illik , de csak akkor ha tud is az ember


leirták hogy van törvény is


szülő eltartási jog -- de ha a szülő is segiti magát

vagyis elmegy dolgozni ha tud

ép egézséges? van munkahelye? vagy nincs de nem is akar menni már sehova

csak szeretné hogy eltartsd?

testvéred még van?

mert akkor megoszlik , ha van még testvéred ő is segithet


és tulajdonképpen ő is kellene segitsen rajtad



ha van szülő eltartási jog

akkor kellene még egy ilyen törvény is

a szülő is addig amig tudja segiti a családot , és a gyerekeit is


tehát minden kölcsönös

és házzal nem tudom ha szabad követelőznie?

neked is vett házat?

na ez az

2017. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nagyon elszomorító ez a helyzet. Ő évek óta depresszió beteg, kórházban tölti az ideje nagy részét. Vannak más egésszégügyi panaszai is,de azt kikezelik, így abból felgyógyulva elmehetne dolgozni még ha 4 órába, az is jó lenne. Sajnos nincs annyi pénzem, hogy havonta hazaadjak neki, ahogy többször kérte már, mert akkor én lennék meglőve. Nekem is családom van, kisgyerek. Csak ezt a szülőeltartásos történy miatt kicsit aggódok, mert nem szeretnék pereskedni, főleg az anyámmal....Már kimondani is szégyen ezt, hogy perrel fenyegetőzik:(
2017. jan. 30. 09:44
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Figyelem kéne neki nem pénz. Amúgy ha a saját eltartásod van veszélyben meg a gyereké akkor nem ítélnek semmit anyádnak.
2017. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Nyugi, itt csak anyad akinek szegyellnie kellene magat. Pert ugysem fog nyerni, meg amugyis ha nyerne is max valami 20 ezret kapna. Telefont nem veszed mindig es kesz.
2017. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ó, jelenleg nálunk is ez van, "szerencsére csak" 4 hónapja. A pasija betegszabin van majd egy éve (kéne egy rutinműtét, de nem mer elmenni, csak a házidokihoz, hogy hosszabbítsa meg). Anyám meg 4 hónapja felmondott, hogy ő nem dolgozik többé ilyen kevés pénzért, természetesen rögtön talál majd újat (aham, 8 általánossal nettó 150-200 ezret akar), addig tartsam el én és a tesóm. Van egy kiskorú tesónk is, fizettünk, de nincs több tartalék, se semmi, most meg játssza a mártírt, hogy hálátlanok vagyunk, mert nekik hozzánk kéne költözniük (39 nm2-es lakásba), beperel mindet stb. Gonosz módon én tudom az email és face jelszavát és beleolvastam a barátnőivel való dumába, hogy ő nem akar dolgozni, nem fog sietni munkát találni, majd mi fizetünk.

Szóval ja, perrel fenyeget. Majd ha valóban megteszi foglalkozunk vele, de addig nyugodtam hisztizzen.

2017. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!