Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anya rámerölteti...

Mit tegyek ha anya rámerölteti, hogy egyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vékony,egyáltalán nem ,de tudom mennyi ételre van szükségem,ha éppen anyának nem tetszik a mennyiség megfenyeget,hogy nem mehetek el a barátaimmal stb ha nem eszek többet. Mit lehetne csinálni? 16/l

2017. jún. 30. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Ne és meg és menj oda ahova akarsz, mindjárt felnőtt vagy.

Ha félsz ellent mondani akkor sportolj kegyetlenül sokat hátha lemozgod, vagy szimplán ne egyél vele, egyel korábban és megmondod, hogy már ettél...

2017. jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
"menj oda ahova akarsz, mindjárt felnőtt vagy." Csakhogy nem felnőtt, hanem kiskorú akiért az anyja felel. Kedves kérdező! Biztos nem vagy túl vékony? Ismertem egy lányt aki ugyanezt gondolta magáról. A 170 centis magasságához negyvenöt kilós volt... És azt hitte kövér. Szóval: Biztosan nem ok nélkül etetne anyud?
2017. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
92%

Velem is ez van.Hiába mondom nekik azt hogy már ettem vagy nem vagyok éhes de akkor is erőszakoskodnak ezért legalább egy falatot muszáj ennem.Ilyenek az anyukák nem szeretnék hogy valami bajod legyen ha nem eszel rendesen :)

15L

2017. jún. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
#2 enni már tud egyedül, a barátaival találkozni sem nagyobb kihívás. 16 évesen pedig nem az anyja felel érte mert már egyrészt korlátozottan cselekvőképes másrészt ha már (volt) házas (és jogilag lehetséges) akkor már cselekvőképesnek minősül.
2017. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Enni már tud egyedül- vagy sem. Nagyon sok kamasz evési zavaroktól szenved, vagy koplal az egészségét veszélyeztetve valami ostoba divat-ideál miatt. Mi idegenek vagyunk, nem tudjuk miféle problémákkal küzd a kérdező- az édesanyjával ellentétben. Elég nyilvánvaló hogy nem akarja a barátaitól eltiltani a kérdezőt az anyukája, csak azt szeretné hogy kicsit többet egyen. Talán nem is ok nélkül.
2017. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyél
2017. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát, erre mindaddig nem lehet objektíven válaszolni, amig nem írod le konkrétan hány centi vagy és ehhez mennyi kiló, kábé milyen életvitellel(élsport,avyg minimál mozgás, esetleges betegség, vagy makk egészséges vagy, ecetera)...
2017. jún. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Javaslom a kérdezőnek, hogy ellenőrizze a BMI-jét


A testtömegindex (rövidítve TTI), vagy ritkább elnevezéssel Quetelet-index (angolul body mass index, rövidítve BMI) egy statisztikai mérőszám, mely az egyén testmagasságát és -tömegét veti össze.


Valójában a kérdezőre (mivel még nem töltötte be a 18. életévét ezért rá) az alábbi mérési módszer vonatkozik ->


18 éves kor alatt a Percentilis görbe a mérvadó mérési módszer:

[link]

2017. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
23%

Annyira azért nem sok... :D

Szenved jó pár, de azért annyira nem sok. És hozzáértőként mondom. :D


Az meg a másik, hogy a kérdezőt illetően a nyakamat teszem rá, hogy nincs evészavara. Ez csak ilyen "nem fogadom el, hogy nem mindenható a szülő a kamasz gyereke fölött"-hülyeség.


Mi az evészavar?

Az elhízástól való fóbiás jellegű félelem, a testi önkép zavara (amit torz önészlelésnek is mondunk) és az evési magatartás anomáliái jellemzik.

Az, hogy jól lakott és nem kér többet, mióta számít bele ezek közül bármelyikbe? Az, hogy elismeri, hogy nem vékony, de nem kövér disznónak mondja magát, mióta számít testképzavarnak?


Ha meg valóban az lenne a gondja, akkor a kedves anyuka örüljön, hogy kiskorú veszélyeztetéséért nem veszik elő. Akkor ne fenyegetőzzön, hanem vigye el pszichiáterhez a lányát, mert az a dolga, nem házilag beleerőszakolni a kaját. Ha már a sokaknál tartunk, ezért pusztulnak bele annyian. Mert mire pszichiáterhez kerülnek, már kampó a szívüknek.


Na... :DDD

Szerintem érdemes vele beszélni. :)

Hogy nem vagy nagyétkű típus, és mindig pontosan annyit eszel, amennyi szükséges és emiatt nem kell aggódnia semmiért. :)

Meg érdemes megemlíteni, hogy megérted, hogy aggódik, hisz egy anyának ez a dolga, de pontosan tudod, mit csinálsz. :)

Sok szerencsét. :)

2017. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Nekem kiskoromban erőltette folyton anyum, de én írtó sovány voltam.

Nem lehet amúgy hogy testképzavarod van? Anyák csak jót akarják, de lehet túlzásba esik.

2017. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!