Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor mondjam el a szüleimnek,...

Mikor mondjam el a szüleimnek, hogy gyereket szeretnénk a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Már egy ideje próbálkozunk, de erről még nem tudnak a szüleim.

Szerintetek mikor mondjam el nekik?

25/F



2017. júl. 5. 23:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
85%
Szerintem amikor már meg van annál nagyobb öröm szerintem nincs egy szülőnek :)
2017. júl. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Miért kell előre bejelenteni? Közöld akkor amikor a barátnőd terhes, hogy baba lesz. Nem kell közölni a szülőkkel, hogy

" - Anyu, minden nap szexelünk mert gyereket akarunk de nem jött még össze"

Erre egyik szülő sem kíváncsi.

Gondolom te sem örülnél ha anyud közölné, hogy minden nap egy jó kiadós szex után imádkozik, hogy hasson a gyógyszer vagy ne legyen lyukas a gumi..

Nekem is 25 éves a fiam és nagyot néznék ha azzal jönne, hogy mennyit próbálkoznak..

2017. júl. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2, Kicsit rosszul fogalmaztam... Nem azt akarom bejelenteni nekik, hogy minden nap csináljuk, hanem azt, hogy gyereket szeretnénk.


De amúgy köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2017. júl. 5. 23:44
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha bejelentitek, akkor garantáltan kérdezgetni fogják időnként (akár naponta is, ha belelkesülnek), hogy éppen sikerült-e már összehozni, mikor jön az unoka, stb...

Ha ez frusztrálná a barátnődet, akkor inkább elég a kész tényeket elmondani, amikor már orvos is megerősítette a terhességet.

2017. júl. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Majd ha már terhes lesz, addig tök felesleges.
2017. júl. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Igen, nőként mondom, (25 éves vagyok), nekem ez állati kellemetlen lenne, ha a férjem ezt bejelentené otthon.

Onnantól szerintem valóban nincs megállás. Jönnek a kérdések, az érdeklődés a tervezgetés (ha majd unoka lesz így meg úgy lesz stb.).

Kb. annyira idegbeteg lennék, hogy már teherbe sem szeretnék/tudnék esni. Mert, hogy az idegesség, meg a görcsös akarás hátráltatja a folyamatot a nő részéről.


Jelentsétek be ha megvan már. Maximum annyit mondanék, ha mindenképp akarsz valamit közölni, hogy a közeljövőben szerepel ez is a tervek közt, de majd meglátjuk...

2017. júl. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Hát, ha mondjuk a szülők azt gondolhatják, hogy ez házasság után lesz tervben, akkor azért a gondolkodásmódotokat remélem már tisztáztátok, és nem ennek a pótlására gondolsz.

Ha mégis, akkor itt az ideje megmondani: Kati az igazi. Ő lesz a gyereke(i)m anyja.

2017. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Mi nem jelentettük be senkinek. Épp elég volt nekünk idegeskedni, mert azért eléggé megváratott minket, ha tudták volna, hogy próbálkozunk, még ők is kérdezgették volna. Ez nem hiányzott.

Elég volt közölni, mikor terhes lettem, örültek is neki, a második gyereknél is így lesz.

Esetleg annyi, hogy ha konkrétan erre rákérdeznének, nem tagadnám le, hogy próbálkozunk.

2017. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

A mi családunk is azért nem számított rá (és nem is mondtuk), mert nem vagyunk még házasok. Nem is akartunk mostanában esküvőt, és most se akarjuk, szóval a sorrend szerencsére váratlanul érte őket. Így nem kérdezgették folyton, hogy mikor lesz baba. Közben meg már terveztük egy ideje.

Szóval nem mondanám el előre.

2017. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha szóba kerül,akkor nem kell letagadni,nyugodtan lehet mondani, hogy már tervben van szeretnétek.

De így külön szerintem nem kell bejelenteni, tényleg frusztráló lehet,ha mindenki kérdezget,hogy na mikor jött már össze.

Én akkor modnanám el,amikor már biztos a terhesség.

De gondolom 25 évesen gondolják,hogy szeretnétek majd, csak jön majd témára.

2017. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!