Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen szívtelen a fiam?

Miért ilyen szívtelen a fiam?

Figyelt kérdés
Olyan nehéz leírni ezeket a sorokat, de sajnos a fiam kicsit sem törekszik arra, hogy saját családja legyen. Mindig azt mondja, hogy ő senki mást nem hajlandó eltartani, gyerekről meg hallani sem akar. Mindig azt mondja, hogy az nem jó befektetés és élősködőként aposztrofálja. Nagyon fáj, hiszen sosem így neveltük. Mindig egy egészséges családkép volt a szeme előtt. Annyit kell tudni róla, hogy 29 éves, rendelkezik saját egzisztenciával. Van lakása és két munkahelyen dolgozik egyszerre. A munkája rabja és 10 órányi irodai munka után még otthon is képes dolgozni. Büszke vagyok rá, hogy ilyen jól él, de azért az szomorú, hogy egyedül van. Mi lesz vele a későbbiekben, ha egyedül lesz és senki nem fogja szeretni. A gyerek téma meg végképp elkeserít. Nem is azért mert így nem lesz unokám (ő az egyetlen gyerekünk), hanem mert így nem lesz teljes majd az életet. Nem élheti majd át azt a csodát, amit egy gyermek adhat. :(

2017. júl. 6. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
99%
Nem mindenki számára ugyanaz a teljes élet. Aki családcentrikus, azt a család teszi boldoggá, aki pedig munkamániás, azt a munka. Ő valószínűleg így boldog, a karrierjének él
2017. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, nem midnenki akar a világon gyereket, ezt ha tetszik, ha nem, el kell fogadni. 29 évesen még belefér, hogy munkamániás, nyilván nincs is olyan nő az életében akkor, hogy ebből alább adjon. Nem szívtelen ettől, nem kötelessége unokát potyogtatni nektek, az éelt meg gyerek nélkül is teljes lehet. Attól, mert te nem ezt gondolod, még így van.
2017. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg az is lehet,hogy mondjuk pl tisztában van vele, azt érzi, hogy nem lenne jó szülő, és nem akar senkinek hanyag apja lenni.
2017. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj, de elkeserítő, hogy szerinted a gyerek teszi teljessé az életet. Ezek szerint mást te sem tudsz felmutatni. :(
2017. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos muszáj megkérdeznem, hogy valóban egészséges családképet láthatott-e, mert ez nagyban befolyásolja, milyen képet alakított ki a nőkről általában.


Te, mint anya, érvényesültél nőként és dolgozó nőként is? Azt a munkát végezted, amit szerettél? Sosem kellett egy lépcsőfokkal a férjed alatt állnod, ha többet keresett? Soha még csak utalás szinten sem látott otthon hátrányos megkülönböztetést nemre, jövedelemre, származásra vonatkozóan?


Ha ezkere a kérdésekre igen a válaszod, akkor nem tehetsz mást, mint vársz, hátha idővel megváltozik a gondolkodása. Te mindent megtettél, többet, mint a legtöbben. Ha a fiad szerencsés, találni fog egy nőt, aki rábéreszti, mi is hiányzott az életéből.


Viszont valóban vannak emberek, akik tudatosan nem terveznek családot, gyereket. Ez nem szívtelenség, sokaknál egyszerűen csak annak jele, hogy ismerik a határaikat, képességeiket, és tudják, hogy érzelmileg még nem érettek egy családra, és talán soha nem is fognak megérni arra a szintre, hogy olyan szülői példát tudjanak mutatni, mint amilyet szerintük kellene. Vannak emberek, akik valóban egyedül érzik jól magukat.

2017. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, de majdnem eldurrant az agyam, amikor olvastam a soraidat.

"hanem mert így nem lesz teljes majd az életet. Nem élheti majd át azt a csodát, amit egy gyermek adhat. :("

Már ne is haragudj, de ez egy oltári nagy marhaság!

Nem mindenki szereti a gyerekeket, és egyre többen vállalják fel, hogy nem akarnak.

Tökéletesen teljes életet lehet élni gyerek nélkül, SŐT! Csak így lehet teljes életet élni.

Egy gyerek csak tönkretesz mindent, egy vagyont kell rákölteni, és iszonyúan idegesítő. Bőg, bekakál, nem alhatsz miatta évekig, utána éjjel-nappal csak rohangálhatsz utána, hogy ne kapja szét teljesen a lakást. Majd később tinédzser lesz, és mindegy, hogyan nevelted, mert úgyis a környezete fogja befolyásolni, ezért fog elqrvulni, drogozni, szelfizni, picsítani és úgy viselkedni, mint egy idióta. Utána jó esetben elköltözik, de nagyobb a valószínűsége, hogy ottmarad a nyakadon mamahotelesnek, és élősködik rajtad halálodig.

Nem kéne sajnálni a fiadat, hogy kimarad ebből az ultra nagy szívásból. Egyébként meg még 50 évesen is ráér belevágni ebbe a hatalmas csodába...értsd: orbitális szívásba.

Egy gyerekben semmi csoda nincs, szaporodni az állatok is tudnak.

A képmutatóknak meg ajánlanám a család rovatot, amelyben naponta x ember írja le, milyenek a szülei - válogatás nélkül irtanám ki mindegyiket az alapján, ahogy az IMÁDOTT gyerekükkel, akik ugyebár KIHAGYHATATLAN CSODÁK, bánnak.

2017. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
92%

Már miért is ne lehetne teljes az élete gyerek nélkül? Ne akard a saját értékrendedet a fiadra kényszeríteni, neked a gyerek teszi teljessé, neki pedig teljesen más, pl munka.

Ha ő így érzi jól magát, család nélkül, akkor ez van, fogadd el és kész! Fiaddal egyidős vagyok, vagyis én nemsoká 30, de eszem agaba nincs gyereket vállalni, nekem teljesen tökéletes és kerek az életem gyerek nélkül, pont h gyerekkel nem lenne teljes..

2017. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
38%
" Egy gyerekben semmi csoda nincs" - benned nincs kivételesen, de egyébként minden ember egy csoda, rajtad kívül. És hát kisbabaként szokták kezdeni, a világ már csak ilyen. Szívesen.
2017. júl. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
84%
Jaj kérdező, ugyanolyan vagy, mint az apám. Ő is állandóan azt hajtogatja, hogy semmi más nem lehet az élet értelme, mint egy gyerek. Hát én ezt baromira nem így látom, előbb kötném fel magam egy fára, minthogy gyerekem legyen. Ráadásul én nő vagyok, szóval én több kövezést kapok ezért, de abszolút nem érdekel. Az utolsó válaszolóval tökéletesen egyetértek.
2017. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
81%
10es vagyok, úgy értettem, hogy a 7-es válaszolóval értek egyet.
2017. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!