Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másutt is előfordult, hogy...

Másutt is előfordult, hogy egyik szülője ilyen "furcsa" hozzáállást tanúsított továbbtanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sokszor a fejemhez vágja ezt apám még mindig.

A szüleim gyakran vitatkoztak rajtunk, különösen a továbbtanulást illetően.


Anyám szerint a diploma nagyon fontos a mai világban, apám szerint pedig a diplomások túlértékeltek, semmit sem csinálnak egész nap.


A történethez hozzátartozik az is,hogy apámnak van egy öccse, mindig versengtek egymással.

Ő a keresztapám is egyben, eredetileg neki sem volt diplomája, 30 pár évesen diplomázott levelezőn család és munka mellett, évekkel később nagyon komoly pozíciót kapott, várható volt, mert baromi ambíciózus,pörgős.Magas fizetés, vállalati autó, presztízs...stb

Apám ezt azóta sem tudja megemészteni,persze a keresztapám kicsit szereti az orra alá is dörgölni,hogy ő többre vitte, apám meg csak betanított munkás maradt, igaz bőven a magyar átlag felett keres vele, de akkor is az nem egy olyan munkakör.



Végül én is lediplomáztam és találtam egy jó céget, projekt alapú a munka, teljesen rugalmas a munkaidő, kilehet menni akár fagyizni, azt csinálunk, amit akartunk csak a projekt legyen meg időre, más nem számít.

Apám ezen minden kiakad "az nem munkahely, ahol kilehet mászkálni" meg ", meg "a semmiért kapjátok a fizetéseteket".



Amikor gimnáziumba jártam, anyám titokban fizette a privát nyelvtanárt,hogy időben nyelvvizsgázni tudjak.


Eddig 3 gyerekéből egy lediplomázott, a másik kettő meg most jár egyetemre.



2017. aug. 5. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Nálam szerencsére nem, de semmiképp ne hallgass az apádra. Nem tudom, most jobb lenne az neki, ha napi 12 órát, megállás nélkül gürcölnél most egy átforrósodott gyárban éhbérért? Nem értem az ilyen szülőket. Én örülnék, ha a gyerekemnek jó sorsa van.


Az a baj, hogy ő a saját sikertelenségét ás a keresztapádra való irigységét próbálja kivevetíteni rátok.

2017. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Azoknak az embereknek a tanácsát / életútját érdemes követni, amilyen szeretnél lenni. Ha apad a cél, rá hallgass. Ha keresztapád a cél, akkor meg őrá.
2017. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ebben semmi furcsa, a családod szereplői képességük és intelligencia szintjük szerint értékelik a maguk és egymás szerepét. Apád sajátos nézőpontja legalább annyira elfogadható lehet, mint a család többi tagjáé. Ki hogy éli meg látja, tapasztalja a világot.
2017. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ milyen diplomáról van szó. Nem egynél jobban megéri a gyári munka. Nettó 170.000 - 180.000 Ft szerintem nem éhbér kategória, ugyanis több gyárban is ennyi az operátor fizu. Pl diplomás biológus munka nettó 90.000 Ft volt Pesten egyik rokonnak. Magyarországon alig fizetnek meg valamilyen munkát emberhez méltó bérrel.
2017. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

#4 Jó, gyári munkák között is vannak élhetőek,

de például most olvastam a cikket a makói gumigyártól, ahol akár 150°C is van a kemencék mellett, és sorra lesznek rosszul az emberek.


Na meg te kiemelted a fizetést, DE én nem csak arról írtam.Minden esetben jobb egy olyan munka, amit valóban élvez az ember, mint amiben megszakad. Bármennyit is fizet.

2017. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!