Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya lanya kapcsolati problema...

Anya lanya kapcsolati problemak? 14/L

Figyelt kérdés

Anyaval sokszor veszekszunk de mindig ugyanaz miatt alltalaban. A problema oka az hogy kulonbozo szemszogbol latjuk azt hogy amikor a telefonon a barataimmal beszelgetek es o hozzamszol nem valaszolok elsore es visszakerdezek hogy tessek? , erre o teljesen felidegesiti magat (hogy en nem tudok normalisan hozzaszolni es hogy a baratnoiddel beszelgetsz inkabb ) holott ez nem igaz mert az en hangsulyom szerintem teljesen rendben van bar o ezt mashogy hallja. Sokszor megzsarol hogyha ezen nem valtoztatok nem mehetek ( elore lebeszelt kozeli) esemenyekre. Ilyenkor mar en is fel szoktam emelni a hangom. Azt is le kell szogezni hogy nem vagyok fuggo es nagyon sokat beszelgetunk anyaval.


Bocsi hogy ekezetek nelkul irtam csak telorol igy gyorsabb.



2017. aug. 5. 18:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Rebeka!

Először is, fogadd el édesanyàd jelenlegi életvitelét, az őbenne kialakult világot, az esetleges feszültsèget, ami a mindennapi teendők, meg nem oldott problémàk mellett keletkezett benne, és ami nehezen vezetődik le csak úgy spontàn , természetesen.Ez a feszūltsèg ugyanúgy ott lehet tebenned is, őbenne is.Majd bàrmikor , bàrmilyen indok elég lehet arra, hogy kitörjön, és az ok màr csak ürügy lesz.Tehàt meg kell talàlnotok a módjàt a feszültsèg levezetèsènek.Ez lehet sport, kreatív elfoglaltsàg, bàrmi ami levezeti az elmében, ès a testben felhalmozódott plussz energiàt.Tehàt először is fogadd el èdesanyàd működését.Majd èrtsd meg, hogy te is ugyanúgy működsz, a te dolgaiddal, a te életedben kialakult szempontokkal.Ezt megértve több lesz benned a tisztelet, illetve türelem, megèrtés, figyelem, édesanyàd irànyàban.Majd spontàn kèpes lesz màr csak attól is megvàltozni a helyzet, hogy te mindezt megérted, és törekedni kezdesz èdesanyàd màs szempontból való megközelítésére.Egy adott helyzetben észreveszed majd önmagadat, ahogyan a megszokott módon készülsz lereagàlni.Majd felismered a lehetőségeidet, és döntesz.Döntésed màr lehet tisztelettelibb lehet.

Én nem vagyok a kompromisszumok híve, nem mondom, hogy addig ne beszélj senkivel, amíg édesanyàd pl nem alszik. Mert ez nem lenne természetes.Viszont te tarthatod magadat egy újfajta hozzààllàshoz, ahol jobban figyelsz édesanyàdra is és mellette még chatelhesz is.;)

2017. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20%
ÓÓÓÓ te bölcs :roboreter nevű felhasználó: úgy sikít belőled az értelem,hogy csak városi lehetsz.Lehet nem vagyok tanult értelmiségi,de az szégyen ha a gyerek nem válaszol a szülönek.Lehet ti egy más világba születtetek,de én még régi nevelést kaptam,és ha nem figyeltem szüleim szavára,már jött is az atyai saller.Csak ti,új nemzedék,ti mindent más szemmel néztek,és még el is hiszitek hogy ti mindent frankón csináltok,s nem veszitek észre hogy csak a butaságotok mutatjátok ki.Az ijen gondolkodású emberek vágják haza az olyan emberek életét mint amien én vagyok.Sánj meg egy pár migránst is,fogadd magadhoz.100 évvel ezelött egy ijen szellemes válaszért amit adtál,tuti valameik elmegyógyintézetbe lennél már.ÓÓÓÓ nagy bölcs.
2017. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%
Kedves utolsó, erre nem igazán tudok mit reagálni, meg így este nincs is kedvem ebbe belekezdeni. Lehet, hogy én 100 éve az elmegyógyintézetben lettem volna, de te valószínűleg most is onnan szabadultál. :D Menj még vissza egy kis időre, mert nem használt. :)
2017. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazából mindkettőtöknek kellene lépéseket tennie annak érdekében, hogy ez az állapot felszámolásra kerülhessen.

Először is, le kellene ülnötök higgadtan megbeszélni a problémát. Aztán figyelnetek kellene arra, hogy mindkettőtök részéről kölcsönös legyen a másik irányába a figyelem és a tisztelet. Neked jó lenne úgy megválasztanod a kommunikációra, baráti kapcsolatok ápolására szánt idősávot, hogy ez ne legyen problémás a résztvevőknek úgy, ahogy anyukádnak sem. Anyukádnak viszont azt illene tiszteletben tartania, hogy neked szükséged van napi szinten egy idősávra, amikor ő visszavonul, - de kegalábbis nem zavar tudatosan a kapcsolataid ápolásában. - Neveletlenség és önzőség ötvözete az a viselkedésmodell, amikor órákon keresztül némán néz valaki maga elé, de amint észreveszi, hogy a vele egy háztartásban élő kommunikációt kezd valakivel, akkor azonnal megpróbálja rázúdítani a mindenféle valós és álproblémáit, - volt idő erre azt megelőzően. Olyan ez, mint amikor egy háromgyerekes anya gyerekei némán nézik a tévét, és amikor az anyjukat felhívja valaki, mindegyik azonnal elkezdi piszkálni az "előre gyártott elemekből kreált problémáival". Gyerekes! Ki kellene már nőnie ebből, - visszaélned azonban ugyszintén gusztustalan lenne ezzel a helyzettel! AZ IS gyerekes!

2017. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!