Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostoha szülőtökkel milyen a...

Mostoha szülőtökkel milyen a kapcsolatotok? Elfogadtátok egymást?

Figyelt kérdés
Hogy érintett titeket, amikor kiderült hogy valamelyik szülőtök mással fog élni, nem apukátokkal vagy anyukátokkal?
2017. szept. 5. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Anyám párját idővel megtanultam elviselni. Apámét olyannyira nem, hogy feltettük neki a kérdést tesómmal, hogy kit választ? Minket a gyerekeit vagy az újdonsült barátnőt? Ő a nőt választotta. Azóta több mint 10 év eltelt és sem apámat sem pedig a nőjét nem láttam azóta..
2017. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiderült, tök örültem, mert végre apa talált valakit, és a nő is tök jófej volt.


Összeköltözés után viszont kimutatta a foga fehérjét. Gyűlölt, csak mert apa gyereke vagyok. Napi szinten megalázott, az "erre sem vagy képes?" - még a legszebb mondatai közé tartozott. Folyton azt hallgattam, milyen szar vagyok, béna, szerencsétlen, nem igaz, hogy nem tudok már eltakarodni.

Volt, mikor "véletlenül" kizárt - pedig tudta, hogy csak az első hévvel jövök haza -, a telefont eltette, így három órán keresztül kinn ücsörögtem az udvaron. Aztán, mikor kinyitotta az ajtót, műámulattal, "hát te itthon vagy".


Beszélgetések úgy zajlottak, ha valamiben eltért a véleményem, akkor hülye vagyok, ostoba. Ha pedig igazam volt, akkor "nem kell olyan okosnak hinni magad".

Folyton hazugsággal vádolt olyanért is, amit mind kierült a drága kisebb fia csinált.


Hagyjuk, teljesen szétszedett lelkileg, már 5 éve nem élek vele, de mgé csak most kezdem összerakni magam.


Annyi biztos, hogy az esküvőmön nem akarom látni és azt sem szeretném, hogy a gyereke(i)mmel bármilyen kapcsolatban legyen.


28n

2017. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Apám nője tőle majdnem 20 évvel fiatalabb. Egyértelműen csak azért van vele a nő, hogy apám eltartottja legyen. Imádtam apámat amíg ez a nő be nem fészkelte magát a családunkba. Mostanra elmérgesedtek a dolgok. Lényegében gyűlöljük egymást és nem csak a nővel hanem már apámmal is. Nem vagyok rájuk kíváncsi és ők sem rám. Én elengedtem ezt a dolgot, olyanok számomra már mint az idegenek.
2017. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Apukáddal laktál, kedves utolsó? Ő nem védett meg a mostoháddal szemben? Anyukáddal milyen viszonyban vagy?

Teljesen megértelek, h nem akarsz vele semmilyen kapcsolatot a mostohaanyáddal.

2017. szept. 5. 12:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nevelő apám van. Az igazit utálom, megkeserítette az életem.

Anyám és apám kapcsolata mindig rossz volt. Egy idő után sokat gondolkoztam azon, hogy milyen lenne, ha egy másik férfi lenne az apám helyett. Amikor anyu bemutatta nekem, nagyon szimpatikus volt. Elfogadtam, és ő is engem. A házasságuk után lakást vettünk, örültem neki negyon.

A nevelő apukám gondomat viseli anyámmal együtt. Segít a tanulásban, mindent megbeszélünk, hülyéskedünk.


14/L

2017. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Apa egyszer nem állította le a mostohaanyámat, Nem tudom, miért, biztosan a punci ígérete vette el az eszét.


10 éve lényegében vele is olyan-amilyen a kapcsolatunk. Szeretem és tisztelem, amiért anya halála után felnevelt, de azt, hogy felőle meg is halhattam volna (nem sokon múlt) a mostohaanyám miatt, soha nem fogom megbocsátani.

2017. szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a mostohaapám!:) Jobb mint egy alkoholista 'apa'.

12/l

2017. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egészen kicsi voltam még, mikor elváltak, nem sokkal nagyobb, mikor apám újra nősült. Jóban vagyunk, szeretem őt, igazából alig emlékszem, milyen volt nélküle.
2017. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Édesanyám párja nagyon derék ember, kedvelem, jól megvagyunk, semmi extra.


Édesapám párja is kedves, őt is bírom, de vele kicsit több a konfliktus, mert túlérzékeny a hölgyemény. Általánosságban azért vele barátibb a viszonyom, mint anya párjával.


Mondjuk hozzátartozik a sztorihoz, hogy én 19 voltam, amikor a szüleim elváltak, így engm már csak felnőttként ismertek meg a "mostohák".

2017. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Apum meghalt, anyum osszejott a parjaval 6 eve. Viszonylag jol viseltem az elejen, bar fura volt. Idovel megismertem ot, es rajottem, hogy szinte mindenkinek jatsza a jopofat, de nekem folyton tesz megjegyzeseket...
2017. szept. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!