Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kellene kezdeményezni a...

Hogy kellene kezdeményezni a békülést és a dolgok rendbehozását?

Figyelt kérdés
A lányom elég komolytalan a korához képest, ráadásul nagyon lobbanékony és meggondolatlan, nehéz vele jó kapcsolatot ápolni. Együtt lakunk, mindig is sok volt köztünk a súrlódás. Mostanában elég sokat eljárt találkozgatni a barátnőivel, néha egész éjszakára kimaradt,és volt, hogy ittasan jött haza , a 2 éves unokámat pedig rámhagyta erre az időre. Félreértés ne essék, nagyon szívesen vigyázom rá, azzal sincs bajom, hogy néha jól érzi magát,de ez a folyamatos éjszakázás nem tetszett, hogy folyton itt hagyja a kicsit, és másnap egész nap fáradt, nyűgös volt, nem csinált semmit a házban, csak veszekedéseket provokált.Ezért amikor legutóbb el akart menni megmondtam neki kereken, hogy ha elmegy akkor a gyereket is vigye magával, mert nem vigyázok rá többet. Persze ezt nem gondoltam komolyan(pláne az első részét nem),csak azt akartam, hogy szálljon egy kicsit magába. Erre azt mondta, hogy akkor elköltözik innen, fogta a kicsit és tényleg elment, már 5. napja nem is jöttek haza, nem telefonált, semmi. A nővére próbált vele beszélni, de rá is haragszik valamiért, csak annyit üzent vele, hogy többet nem jön haza. Ennyire komoly konfliktusunk még nem volt,nem tudom, hogyan kezdeményezzem vele a békülést,vagy egyáltalán jó ötlet-e nekem bocsánatot kérnem.Viszont azt nem akartam, hogy elköltözzön, hogyan hozhatnám rendbe a dolgokat anélkül, hogy azt érezze neki volt igaza?

2017. szept. 15. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd a fenébe, itt a hétvége majd kaparja az ajtót hogy menne bulizni. Hagyd rá a dolgokat, annak meg örülj hogy nem rajtad élősködik, hátha tényleg elköltözik.
2017. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Ritka egy tróger lányod van. Na nem az a baj hogy ha ki akar néha kapcsolódni. Hanem az hogy rajtad élősködik, vigyázol a gyerekére , nálad lakhat és ezt nem becsüli. Durcás hisztis és hálátlan dög. Nem kötelességed mindig vigyázni az unokára. Te ne hunyászkodj meg. Jöjjön ő békülni és kérjen a bunkóságaiért és rossz modoráért bocsánatot. Ha visszaengeded vezess be szabályokat. Ne aggódj hamarosan jön. Nem sok hülye van akin élősködhet. Ne hagyd hogy így viselkedjen veled.
2017. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem könnyű eset az biztos,de azért nem élősködik,dolgozik ő is, és a férje is,tud azért rendes is lenni,csak ne lenne ilyen önfejű. Az unokámra egyébként szívesen vigyázok,csak arra próbáltam rávezetni,hogy nem jó ha rászokik erre az életmódra, de ez lett belőle.Az a baj, hogy ahogy ismerem, nem fog hazajönni míg én nem engesztelem ki,de ha én megyek akkor nem fogja megérteni, hogy csak jót akartam neki, azt fogja hinni , hogy végig neki volt igaza.
2017. szept. 15. 21:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Miért nem a férje vigyáz a gyerekre, amíg ő barátnőzik?


És akkor most mi a felállás? Mind ott laktak eddig nálad? Milyen feltételekkel? És most hova mentek? A férje is ment vele meg a gyerekkel?

2017. szept. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A férje külföldön dolgozik, havonta csak egyszer jön haza,most sincs itthon.Nincsenek konkrét feltételek, igy jobb volt mindenkinek,ha együtt élünk tudunk egymásnak segíteni és a kicsit nem kell bölcsibe adni,amíg ő dolgozik,mert én itthon vagyok egyész nap.
2017. szept. 16. 08:51
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
A lányod hajlandó volt veled élni, ha felnőttként kezeled, de azt már nem tűri, hogy visszaküldd a gyerekszobába. Ez van, jól teszi.
2017. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem gyerekként akarom kezelni, csak próbálom a jó útra vezetni.Neki a felnőtt kora ellenére is szüksége van rá.
2017. szept. 16. 11:46
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Pontosan ez jelenti azt, hogy gyerekként kezeled. Emiatt nem tűr meg téged a közelében.
2017. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most a szokásosnál jobban felkapta a vizet, egyébként ugyanannyira tűr(vagy épp nem tűr meg) mint bárki mást, a férjét is bele értve. Nehéz szót érteni vele mindenkinek,de aki nem tudja hogy kell kezelni annak még inkább. Tehát mindenkivel ilyen viharos a kapcsolata.Az irányításra pedig tényleg szüksége van, mert a pillanatnyi hangulata alapján,meggondolatlanul hoz döntéseket.
2017. szept. 16. 12:09
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Nekem hiába osztod itt az észt, attól a lányod nem fiatalodik 20-30 évet. Nekem is már kora reggel felbszná az agyam, ha tudnám, hogy álló nap a hülyeségeidet kell majd hallgatnom.
2017. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!