Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

7 éves lányom most kezdte az első osztályt.

Már a 2. héten egyedül ment-jött, időbe mindig hazaért.

Az utca elején lakik az osztálytársa, akinek a mamája kitalálta járjanak együtt. Már akkor nem nagyon tetszett az ötlet de belementem. Mai napon nem ért időben haza a lányom, mivel az osztálytársának a mamája ( aki ráadásul keményen iszik) megengedte, hogy nyugodtan játszanak. Az apja ment el érte, ha nem ment volna el érte tán még mindig ott lenne...

Most mi tévő legyek? Minden reggel remegve várják a lányom a kapujukba, mivel az a kislány egyedül fél menni, az enyém meg nem. A mamája erőlteti ezt az egészet, de úgy gondolom ehhez nem volt joga...


2017. szept. 28. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem mész te érte, miért otthon várod hogy hazaérjen?

Miért nem tiltod meg neki, hogy bárkihez bemenjen, bárkivel elmenjen? Egyszerűen túl kicsi még ehhez, elmenne a mutogatós bácsival is ha szépen kérné....

2017. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem. Miért az alkesz anyuka a hibás azért, mert a te gyereked szófogadatlan?

Egyébként kicsi még a te lányod az egyedül járkáláshoz. Az én szüleim igazán önállóságra neveltek, de elsőben még bőven együtt jártam velük, és csak egy rövid távon mentem egyedül. Te kicsit sem félted a gyereked? Ezek szerint bárki elcsalhatja bárhova, a lányod simán elmegy.

2017. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Na tessék, az első szinte szóról szóra ugyanazt írta, pedig nem beszéltünk össze...Nem is értem, minek kellett neked gyerek, ha alapvető dolgokra is képtelen vagy a gyereknevelést illetően?
2017. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Kit érdekel az osztálytárs mamája? Ő parancsol a gyerekednek, vagy te?

Menj el a kislányért, kicsi még ő egyedül mászkálni, akkor is, ha elég bátor hozzá. És emellett magyarázd el neki, hogy mit szabad, mit nem, és kinek kell szót fogadnia. A másik kislány nagymamájának nyilván nem -ahogy neked se.

2017. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Azért gondolom nem budapesten élnek a kérdezőék. Meghökkentő lehet, de falun már az elsős gyerekek egyedül járnak iskolába.

Sőt én már az oviba is egyedül jártam ( az utca végén volt)


Kérdező. Beszéld meg a lányoddal h legközelebb egyenesen haza menjen. Különben kísérgetni fogod őt mint a kicsiket....

A nagyival is közöld h ez ne csinálja. Ne hívja be a gyereked magukhoz, mert te otthon várod.

2017. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egy 2000 fős településen lakunk, a suli kb. 10 percre van.
2017. szept. 28. 18:59
 7/16 A kérdező kommentje:
Szinte minden osztálytársa egyedül jár.
2017. szept. 28. 19:00
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem az a lényeg, hanem NEVELD MEG a gyerekedet!


Nekem anya azt mondta, hogy 2-re otthon kell lennem, akkor otthon voltam. Hiába hívtak csavarogni, stb., nem mentem, mert nem lehetett.


Mellesleg ideje lenne megmondani a lányodnak, hogy SENKIHEZ nem megyünk csak úgy be, és SENKIVEL nem megyünk el.

Hajrá, mert ahogy én látom, simán beszállna akárki mellé a kocsiba.

2017. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Neveld meg a gyereked talán. Ha 2-ig haza kell érnie, akkor pontban 2-kor legyen otthon vagy büntetést kap.
2017. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

A 2000 fős városokon is át tud menni bárki egy szép nagy furgonnal, amiben elfér hátul 2-3 kislány.

Miért lényeges, hogy a másik lány mamája iszik? Talán megkínálta pálinkával a gyerekedet? Valszeg megkérdezte a lányodtól, hogy el van e engedve, a gyerek meg hevesen bólogatott, ahogy általában...

Bejátszottuk ezt mi is, csak mi kétszer ennyi idősek voltunk, bőven lázadó kamaszok...

Ha ennyire nem megbízható a lányod, akkor tessék szépen érte menni az iskolába. Amúgy sem túl okos dolog egy ilyen kicsi gyereket egyedül elengedni. Attól, hogy a többiek hülyék a faluban, neked még nem muszáj annak lenned.

De ha meg ilyen szabad szelleműek vagytok, akkor meg hagyd, hogy kószáljon a barátnőivel, ameddig akar, aztán ha nem viszi el a cukrosbácsi, akkor legalább igazi önálló gyerek lesz belőle.

De ne mást hibáztass. Ha olyan közel laktok a sulihoz, akkor bármelyikőtök elmehetne a gyerekért. De legalább egy nyomógombos mobiltelefont vegyetek neki, hogy fel tudjátok hívni, ha nem ér haza, vagy ő tudjon nektek szólni, ha át akar menni valakihez.

Az osztálytárs mamájának meg mondd szépen a szemébe, ha valami gondod van velük, ne nekünk beszéld ki.

2017. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!