Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti megengednetek a 15...

Szulok! Ti megengednetek a 15 eves lanyotoknak hogy tetovalast csinaltasson?

Figyelt kérdés
A sajat penzembol fizetnem,az osztalyba mar tobb gyereknek is van,a tanarok nem szolnak erte. A bal csuklomra szeretnem kb 5-7 cm lenne,az elhunyt allataim emlekere. A szuleim nem akarjak megengedni,pesig egyepkent le se szarnak de ilyenkor megjatszak a mintaszuloket, hogy ok nem erre neveltek,meg hogy annyit torodnek velem miert csak 2 honap utan (2 honapja dontottem el h most mar tenyleg szeretne,es nem akarok vele varni) mondom el nekik. Hogy tudnam ra venni a szuleimet hogy megengedjek? Tudom hogy most jonnek ezek a kommentek hogy inkabb menjek tanulni,meg ha akarom akkor 3 ev mulva is akarni fogom amikor mar nagykoru leszek. Elnezest az esetleges helyesirasi hibakert,siettem es telorol vagyok. Koszonom elore is a valaszokat. 15/l

2017. nov. 3. 16:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
98%

" Hogy mit sipákolnak a nyárspolgárok az eddig sem érdekelt és ezentúl sem fog,magasról teszünk rá."


Nekem is van tetkóm, de 15 évesnek nem engedném.

Amúgy meg lassan az a különleges, akire nincs valami varrva. Semmi köze annak a nyárspolgársághoz, hogy valaki nem áll be a sorba és a testére nem úgy tekint, hogy ott kell láthatóan megörökíteni élete eseményeit.

2017. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Szerintem még 18 éves is fiatal hozzá. Annyi minden érdekelt, annyi mindent szerettem tizenévesen, amik most már cikik, mert már nem vagyok tizenéves.

Felnőttként lehet ilyenekről dönteni.

2017. nov. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen mindegy, hogy mit akarsz, mert 15 évesen szülői engedéllyel sem vállal el egyik szalon sem. De mivel a szüleid sem engedik, így mindenképpen muszáj lesz 18 éves korodig várni.

A kérdésre válaszolva: nem. Nem engedném meg. Nem véletlen, hogy egyre több tetováló 18 éves kor alatt senkit sem vállal el, akkor sem, ha anyuka/apuka a fején pörög. A halott állataidról meg tudsz máshogy is emlékezni, de ha te csak ezért tetkót akarsz, az csak azt bizonyítja, hogy gizdulni akarsz vele a suliban, mert akkor pár hétig "menő" lesz (nem kell letagadnod). Nagyjából 10-ből 9 ember (18 év alattiak) "nem divatból" tetováltat.

Speciel a "megemlékezésről" egy nyaklánc vagy egy karkötő sokkal szebb és elegánsabb lenne, mint egy torzszülött, elb szott tetoválás, amit fix, hogy megbánsz 20 évesen. Ha nem mutogatni akarnád, akkor olyan helyre akarnád varratni, amit könnyű eltakarni. Épeszű ember nem tetováltat a csuklójára/kézfejére/olyan helyre, amit nagyon könnyű észrevenni, mert ez a jövőbeli karrieredet is szépen elmeszelheti.

2017. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
96%
Van tetoválásom, nem engedném a gyerekemnek 18 alatt, 18 felett meg a nem takarható helyekről lebeszélném
2017. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok még szülő, de én 15 évesen még korainak tartanám, viszont felajánlanám, hogy 18 éves korában, ha még mindig akarja, csináltatok én is vele együtt.
2017. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
97%

A 2 hónapos elhatározás 15 évesen semmi, 3 év alatt rengeteget fogsz még változni (bár ezt most nyilván nem látod be), saját tapasztalatból írom ezt. Nekem is voltak 15- 17 évesen tetoválás terveim, de éreztem, hogy várnom kell ezekkel, mert még ki tudja mennyit változok (és milyen jól tettem, végül teljesen másfajta lett :D, de azt alaposan átgondoltam).


Amúgy már kétszer is azt írtad, hogy "egyépként", ez nem hiszem, hogy a teló hibája, szóval tényleg menjél tanulni :D.

2017. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
93%

Biztos, hogy nem engedném. Teljes mindegy, hogy kinek a pénzéből van. Sok helyen még a szülő engedélyével sem csinálják meg 18 év alattinak, amit teljes mértékben támogatok (a jól van csak hagyj már békén és társai).

Ha meg már elmúlt 18 akkor meg már nem tiltanám, max elmondanám, hogy nem nagyon örülnék neki, viszont az Ő döntése.

2017. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 A kérdező kommentje:

#46

Ezt mar a sok tanulas muvelte :D most h irod tenyleg,ne kerdezd honnan jotz az a p betu

2017. nov. 3. 19:53
 49/85 anonim válasza:
9%
Nekem is 15 évesen volt az első most 17 vagyok. Ha tényleg olyan a minta vagy szöveg ami nem csak egy fellángolás akkor nyugodtan:)
2017. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
69%

Bár én nem vagyok szülő, de azért válaszolnék.

Én is akartam tetoválást, 14 éves koromtól kezdve, hosszú éveken át (kb. 22 éves koromig)... Aztán valahogy sosem jutottam el odáig, hogy megcsináltassam, pedig nagyon akartam, a bokámra, takarható helyre. Már örülök, hogy nem csináltattam meg!

Most is akarok, de már teljesen mást, más jelentőségűt, más helyre. Most az az egy tart vissza, hogy félek a tűtől. :-)

Szóval, ha gyerekem lesz, biztos nem fogom neki megengedni 15 évesen. Még huszonévesen is arra próbálom majd buzdítani, hogy takarható helyre rakassa, mert ki tudja, mit hoz az élet...

25N

2017. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!