Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lenne egy kérd3sem hozzátok....

Gulacsipusztaguszta kérdése:

Lenne egy kérd3sem hozzátok. SÜRGŐS LENNE!?

Figyelt kérdés

Sziasztok

ma lett a bátyam 18 eves es reggel koran összepakolta a cuccait és lelépett messze a barátnőjéhez minket a családot meg itt hagyta....

és már apámnak és sokkal de sokkal anyámnak is elege van emiatt. Anyámat ez majd tönkreteszi, ugy sajnálom őt....reggel vettem neki egy boci csokit s mondtam neki hogy ezt neki vettem s átöleltem hogy ne érezze magát egyedulsem es tudja h számithat rám... 15/F vagyok. A bátyám suliba se járt csak hazudott és tőlem és a öcsémtől kérdezgetett valamiket.

olyanokat ogy ha ő meghal kimennénk e a temetőre. Meg ha baj van akkor mindig a testvérei leszünk e me ilyenek. Ezt tegnap kérdezte nem tudtuk mire mondja.... ma reggel derült ki a barátnős sztory. De azelott azt hittuk hogy öngyilkos akar lenni. Felhivta anya öt s mindebt elmondott SZEGÉNY ANYÁMNAK 😭😌....És engem is idegileg kicsit kikészit ez a dolog...tudnátok valami tanácsot adni?



2017. nov. 17. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
4%

Jah menj oda és csapd szet,

A bátyád egy .. aki nem tanultam egy élni soha.. ha van csajom akk legyen de 18az kicsit korai.. de az ő dontese

Ill h ha most veglegesen elmegy akk minden roszz lesz mert ha suliba sem járt, akk később majd meg nem tud, de még van

esélye,

Megkell tanítani élni..

Ja és sok sikert

2017. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ....:)

De az biztos hogy neki ott ahol lakik rossz élete lesz... és a legjobban az anyámat sajnálom.... ő tegnap reggeltől estig csak sirt. Apa csak byugvasztalta hogy miert sir érte ha ő sem sir érte s lesz@rja. És a kisebb tesomnak 13/F vele aludtbegy jonagy ágyon és ma este nem is tudom milyen lehetett a jis tesómnaj hogy nem volt ott mellette..visszatérve csütörtök estére akkor adott nekem a bátyám egy 200 ast. Abbol vettem anyámnak boci csokit... :(

2017. nov. 18. 07:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Ott van valami a háttérben amit nem mondtál el nekünk, ezt valószínűleg már régóta tervezhette, csak ugye 18 éves kora előtt a rendőrséggel haza tudják hozatni, 18 éves kora után azt csinál amit akar.


Az öngyilkosságról: Simán benne van, hogy úgy gondolta, hogy más megoldás nincs, csak "közbejött" valaki aki miatt úgy gondolja, hogy élni mégis csak érdemes.


Továbbá mi az a minden amit elmondott? Hátha többet tudunk mondani. Amúgy Te is felhívhatod és megkérdezheted hogy mi a baj, miért ment el, habár hogy 100%ban elmondá az kétes főleg hogy ezt kérdezni kell, és az anyádat meg apádat sajnálod, lehet hogy jogosan, de itt a batyád szemszögéből kell nézni a dolgokat.


Mit tudunk javasolni? Hagyjátok békén. Majd ha akar előkerül.

Amúgy egy érdekes hozzáállás az is, hogy valaki ilyeneket kérdezget, és amint tud elköltözik, és még neki a *** ****ját, hogy ilyen elviselhetetlenül viselkedik, meg elköltözik. Az bátyád vagy egy nagyon fura szerzet és nem tud kijönni senkivel, vagy a család többi tagja közül egy/több ember lehet probémás.


Nincs esetleg valakinek valami káros szenvedélye? "Apa nem is iszik annyit". "Anya csak azért ordibál vele egyfolytában mert megérdemli". Esetleg nincs kedvenc gyerek aki nem a bátyád?


#1 Utána menni és "reklamálni" hogy gyere vissza, az inkább csak rontana a helyzeten. Tök mindegy mi miatt ment el, nem poénból.


Na mindegy, pontosabbat részletesebb infók után tudunk mondani, pl mi az a minden amit elmondott.

2017. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

18 évesen NEM lép csak úgy le az ember, szóval mit nem mondasz el?!


Általában azok mennek el, akiket folyamatosan bxtatnak vagy élni nem hagynak.

2017. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igazatok van egy valamit kifelejtettem.. már hetek óta 16 éves koratol el volt tiltva a lanytol mert egyszer elszoktek..... es akkor pont betoltotte a 18at s lelepett a koraibusszal... es apamra izelt is kicsit h rossz volt vele meg ilyenek. De melyik apa nem szokott reszolni a fiara ha valamit rosszul csinal? Es nem azert szol ra mert ilyen meg olyan... azert h megtanulja... velem is vam mikor ez van de en meghallgatom apat hiaba ordibal velem es kesz nem szolok semmit. Apam nem iszik se semmi anyam se sot anyam az aki jobban megértőbb...Meg arra is fogta hogy miert ment el hogy a szüleink veszekedtek sokszor emiatt amiatt.... De en is ugy gondolom h megbeszelni kellene vele ezt bár mar apa hozzá se akar szolni mert lehordta apát facebookon privátüzenetbe. Anyám ma meglatta a batyam baratnőjet hogy uj prof kepe lett a facebookon es patrikkal volt kiteve.... es hozza olyanok voltak irva sok hogy "ideje volt már'.

Na szerintetek mire gondolnak? Na arra hogy leszokjona batyam oda s ennyi élnek ahogy élnek. De a bátyám a suliját és mindenét most elszurta. Meg penteken mert akkor volt a szulinapja ugy volt hogy delutan hozunk tortat titokba es felkoszontjuk mint mindeneven mindenkit... hát abbol nem lett semmi. Meg apa neki mindent megvett motortol kedve bele alkatresz meg mindent vett neki gitárhurt. Mentek motoros kiallitasra meg sok helyre velunk meg sehova... es még szerinte apa a hibás....

2017. nov. 18. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, légyszi olvasd el az egészet, kitérek több külön mondatodra is, ne akadj fenn azon se ha úgy érzed hogy hülyének nézlek. Vedd komolyan a szöveget, gondolt át erősen. Ha úgy gondolod válaszolj, mert majd máskor is ránézek a kérdésre.



Szóval eltiltottátok a szerelmétől (mert én azt mondom alapon), szarul bántok vele annyira hogy inkább meghal, csak hogy ne kelljen veletek élnie, és az ő k**** ****t hogy szomorúságot okoz nektek. Szomorú.


Eltiltás: Nem engedek valamit. A gyerek elszökik, mégis megteszi. Mégjobban nem engedem (azaz megtiltom). mit gondolsz, mi lesz? Abba hagyja, vagy nagyobb titokban csinálja? Értem én hogy nem szép dolog elszökni, de attól még ez lesz a tiltás következménye.


Lehordta apádat: Ha hozol részleteket, akkor pontosabb probléma leírást tudunk mondani.


Mire írták hogy ideje volt? Gondolom arra hogy az eltiltott szerelem nem volt titok a bátyád baráti körében, és végre sikerült egy pár lenniük. Amennyiben az is téma volt, hogy milyenek az életkörülmények, akkor pedig azt fejezhették ki hogy végre kiszakadhatott a káros környezetből ÉS összejöhetett a szeremével. Lényeg az hogy egy boldogabb környezetbe került, ahol jobban érzi magát. De azon gondolkodj el: Ha ennyien írták hogy "na végre", és senki se hogy "anyádra nem gondolsz", akkor gondolkodj el, lehet nem véletlenül van ez így.


Szülinap:

Tehát akkor megint a testvéred a hibás, hogy nem maradt abban a környezetben (ahol inkább meg akart halni mint hogy benne éljen, ordibálnak vele ok nélkül, stb) és ÍGY KÁRBA MENTEK AZ AJÁNDÉKOK (gondolom pár ezer forint kb) meg a torta. Szerintem itt súlyos baj van az értékrenddel. Érted? A testvéred életét, életkedvét, boldogságát, "életének értelmét" egy tálcára teszed a mérlegen, a másikra meg egy torta, gitárhúr, fékbetét, és az utóbbi nyomja a többet. Ha csak ennyi lett VOLNA már az elég lett volna ahhoz hogy költözzön. Érted, random cuccok, nem is drágák, meg hogy TI rosszul éreztétek magatokat a bátyád szülinapján. És a bátyád? Ő nem is szempont?


Elszúrta a suliját meg mindenét: Szerintem az érdekelte legkevésbé 2 öngyilkos gondolat között.


Te végighallgatod apád ordibálását: Örülök hogy Te ilyen jól elviseled a helyzetet, úgy tűnik testvéred inkább azt választotta, hogy ne kelljen elviselnie, inkább él boldogan.



RÖVIDEN: Nem kell a szüleit elviselni, nem kergetik a halálba, nem parancsol neki senki és együtt lehet a nagy szerelmével. Ez alapból egy jó ajánlat, de tudod mit? Ha olyan rossz a környezet, amint amilyennek öcséd mondja, akkor még a hülyének is megéri. :(


Ha kérdésed van írj nyugodtan. Vagy bátyád is kérdezheted, csak ne próbáld neki megmagyarázni hogy milyen rossz most számára.

2017. nov. 19. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben 5#

Most jól elmayarátad a dolgot megértettem őt is, de az apa és nagyfia ordibálnak téma nem ugy hangzik ahogy szerinted van. Néha mikor apa a bátyámra bizott pl vágja össze a fát mert ilyen családban élünk (lovaink is vannak fahordozáshoz szekér és stb) és mikor rossz fát vág össze mert az pont eladásra ment volna akkor apa ellebkezik vele hogy nem kellene azt....ajándékosztásról és társairól annyit

hogy a szülinapunk a csaladban mindebkinek csak egy torta semmi más....

és az alkatrész és ilyeneket meg festék a motorjára mert van egy motorja azt tuningolja ezekkel sak igy simán megveszi neki apa bármilyen ilyet. Van ami nagyon kicsi alkatrész de 2-3000 forint. Van amelyik kevesebb és stb. És ezt apa nem azert vette neki mindent mert kellett neki meg kikönyörögte a bátyám tőle... hanem azert mert szerette . Eleg volt egy alkatreszt mondani báyámnak hogy kell s apám már aznap jött haza kocsival s vett neki olyat... nekunk meg ilse hogy pl bekem kell gy okosora vagy ilyesmi...q. nem volt nekunk olyasmi....

és ezt nem azert irom hogy egyensulyozzam azt hogy itt nalunk rossz dolga volt pedig nem.... csak megirom hogy képpe legyetek s tudjatok tanácsot adni.... anyám ma vasárnap reggel idges volt .....jahés tegnap este szombaton a bátyámmal álmodtam hogy hazajött s megy minden megint nem lesz semmi rossz....

2017. nov. 19. 07:53
 8/8 anonim ***** válasza:

"rossz fát vág össze mert az pont eladásra ment volna akkor apa ellebkezik vele"

Hát értem, problémás hogy másik fát vágott össze, de mit jelent az ellenkezik vele? Mert azért gondolj bele, hogy feláldozod a szabadidőd hogy segíts neki, és akkor utána ordibál veled, mert nem mondta meg neked hogy milyen fát vágj össze, az minimum s*****ség.


Szülinap: itt az volna a lényeg, hogy a tesód le van tojva hogy érzi magát, lényeg az hogy kárba ment(ek) az anyagi dolgok, ő csak egy sokad rangú dolog.

Most gondolj bele, leesel a lépcsőn, és apád elkezd veled ordibálni hogy mit lesz a szemüvegeddel meg a pólóddal, de az hogy te kitörted a nyakad senkit sem érdekel.


...mert apa szerette...

Oké, szeresse, de attól még rosszul bánt vele. Ha én szeretek valakit, és én jót akarok neki (ne alkoholizáljon), meglátok nála egy üveg piát, és bemosok neki egy jó nagyot; lehet hogy én jót akartam, de biztos hogy rossz módszert használtam.

Itt is az a lényeg: A tesód annyira nem érezte magát jól otthon, hogy inkább öngyilkos akart lenni. Szerencsére "csak" elköltözött amint tudott. Innentől tök mindegy ki mit milyen szándékkal csinált, de azt katasztrofálisan rosszul.


Hiányzik a bátyád. Nem meglepő, de ez van. Gondolj bele, jobb lenne ha otthon kikészülne annyira hogy beugrik egy kamion elé?

De már megint ugyanott tartunk, minden számít csak tesód nem. Érted, ki a f*** érdekel hogy hogy érzed magad, gyere vissza mert anyám ideges, apám meg aggódik, hogy megkaphasd életed legnagyobb büntetését.

Vagy nem tudod átérezni a helyzetét, vagy ki**.... nagyon önző(ek) vagy(tok).

2017. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!