Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hiszi el a családom,...

Miért nem hiszi el a családom, hogy mennyire utálom azt a szakot az egyetemen, amit rámerőltettek?

Figyelt kérdés

Eleve nem is erre a szakra akartam jelentkezni, de a család kikötötte, hogy erre kell jönnöm és kész, különben egy semmirekellő lusta hajléktalan senki leszek, ha arra a szakra mennék, amit én választottam magamnak. Megmondtam, hogy én nem kezdem el azt a szakot, mert nem szeretném. Aztán állandóan csak a veszekedés ment, amíg be nem irtakoztam. Azt mondták a szülők, nagyszülők, hogy meg fogom szeretni, mert ez sokkal jobban nekem való, mint a kriminológia. egyébként most osztatlan tanár szakon vagyok, de nem bírják egyszerűen felfogni, hog én nem akarom ezt csinálni. Nekem ez nem ad semmi örömöt, utálom az egészet. Most megmondtam, hogy félévi vizsgák után szeretném passzíválni magamat, mert csak az állami féléveimet cseszem el. Erre kitört egy akkora balhé, hogy anyám földhözcsapta a tányért, ami eltört emiatt.Aztán újra elkezdték a lelki zsarolást, hogy ők nem ezért fektettek belém ennyi energiát és pénzt éveken keresztül, hogy egy hajlktalan semmirekellő legyen belőlem, aki kiiratkozik az egyetemről. Megmondták, hogy nem hagyhatom ott, különben többet nem mehetek haza és mehetek az utcára, aztán azt csinálok, amit akarok.

Hogy értessem meg velük, hogy nem szereték tanár lenni? Minden vágyam az, hogy angolul tanuljam a bűnügyet, kriminológiát, de egyszerűen tönkretesz a családom, nem engedi, hogy ezt tanuljam, mert szerintük ez az egész hülyeség, nem nekem való, nem lehet vele munkát találni és szerintük én gyenge vagyok erre a szakra.


2017. nov. 25. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csapj te is az asztalra, hogy márpedig a te életed és te igenis mással fogsz foglalkozni. Bele kell törődniük. Nekem is volt ebből cirkusz, teljesen nem tudták elfogadni, de már legalább nem nyúznak vele.
2017. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Kriminológia nincs alapképzésen...
2017. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

És van esélyed más szakon tanulni? Felvennének?

Ezt még csak most kezdted? Akkor érdemes most rögtön váltani.

Ha viszont már elvégeztél pár félévet, akkor fejezd be mindenképpen.

És az is fontos, hogy olyat tanulj, amivel el lehet helyezkedni. Nem elég álmodozni, meg is kell élni valamiből.

2017. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

Velem is ugyan ezt játszotta anyám, csak engem óvónőnek akart küldeni, mert ő is az szeretett volna lenni, meg gyerekekkel dolgozott régen, de már nincs rá lehetősége. Már azt is eltervezte, hogy én hol fogok utána dolgozni. (Az ő régi munkahelyén.) Itt az alkalmasságit direkt elrontottam így "sajnos" nem vettek fel, de rám erőszakolt egy másik szakot. Teljesen kikészített, látszott rajta, hogy egyedül ő élvezi az "egyetemista életet". Megírta ő is a házikat, hogy adjam be, hogy vajon hanyas lesz neki meg ilyenek. Mindent sokkal hamarabb tudott, mint én és másról se beszélt, csak a suliról. Én meg teljesen kikészültem, már az egészségem kezdett rámenni ezért úgy döntöttem, hogy otthagyom. Persze kiakadt, veszekedett, zsarolt, amivel csak lehetséges, de úgy voltam vele, hogy nem érdekel. Ő is úgy állt hozzá, hogy majd megszokom, majd megtetszik, de én nem is akartam megszokni, mert egyszerűen nem akartam és kész. Másról se szólt az életem, csak az iskola meg tanulás, mert anyumat csak az érdekelte. Én már külön költöztem az egyetem előtt szóval bátrabban tudtam megmondani neki. Igaz így is megpróbált kirakatni az albérletből, mert "ha nem tanulok nem érdemlem meg, hogy külön lakjak". (Nem ő fizette az albérletet, semmi köze nem volt hozzá.) Megvonta tőlem az orvosi ellátást, hogy "muszáj" legyen haza járnom a gyógyszereimért. (Tartós betegségem van és elintézte, hogy ne tudjak háziorvost váltani. Kijátszottam.) Megmondtam neki, hogy én így boldogtalan vagyok erre megkaptam, hogy "most nem az a fontos, hogy boldog legyél, hanem a diploma." Mint kiderült ő már eltervezte az életemet, hogy lesz 2 diplomám, aztán hazaköltözök hozzá, stb. Csak engem erről elfelejtett megkérdeni, hogy akarok e így élni. Mikor otthagytam a sulit másfél hónapig nem szólt hozzám és azóta se igazán érdeklem úgy vettem észre. (Én úgy kerültem arra az egyetemre, hogy apum akkor halt meg, anyumat meg semmi más nem tette boldoggá, csak a továbbtanulásom ezért ráhagytam. Ő intézett online mindent, nekem nem igazán volt beleszólásom. Persze próbáltam én beszélni vele, de meg sem hallotta. Életem legnagyobb hibája volt, hogy hagytam.)


Sajnos ezt a konfliktust fel kell vállalni. Nem szabad engedni a zsarolásnak, mert akkor sose lesz vége. Keress egy lakást, költözz el és akkor mondhatja a magáét, ne figyelj rá. Vagy megbékél, ha számítasz neki annyit vagy nem beszél veled többet, de akkor legalább megtudtad, hogy ennyit értél neki. Szomorú, de ez van.

2017. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

elintézte, hogy ne tudjak háziorvost váltani


nem tudja elintézni, ugyanis az csak annyiból áll, hogy odamész a kiválasztott új orvoshoz... ezt mégis hogyan tudja megakadályozni?

2017. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Elmúltál 18 éves.

Igen, nagyon nehéz a szülők támogatása nélkül, de a saját lábadra kell állnod.

Én neked adok igazat.Egyébként meg egy tanár sem keres olyan kiemelkedően jól, ahogy olvastam a kérdést, azt hittem, hogy mérnöknek vagy közgazdásznak küldtek, mert abban van sok pénz.


22/N

2017. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit végeztél alapszakon? Amennyiben: jog, szociológia, illetve pszichológia szakos voltál, akkor jöhetsz. Nem értem, hogy miért lenne ez kevesebb mint egy tanári képzés? Ha érdekel a bűnözés, akkor tuti nem fogsz mellé. Azt hiszem jövőre indul nálunk angol szakon a krimo képzés. Nem tudom, hogy merre laksz, de igyekezz államira kerülni és aztán kollégium. Ha ennyire indulatos a családod, akkor én lehet el sem mondanám nekik, hogy váltottam..báris egy ideig nem.
2017. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
4. vagyok. Felajánlotta, hogy elviszi a kérelmet, vagy minek hívják, a dokinak, ne adjam postára, mert elkallódik, én hülye meg rábíztam. Természetesen kidobta a levelet a háziorvosnak meg azt mondta, hogy én amúgy otthon lakok, csak a suli miatt egy rokonnál vagyok és az a másik cím, ha esetleg valami küldenék. Én abban a hitben voltam, hogy a levél odaért és a kartonomat felküldték. Mikor mentem valamiért dokihoz akkor derült ki, hogy nem kapott meg semmit és még telefonáltam is, hogy meggondoltam magam, maradok a réginél. Kértem új papírt, amit normálisan elpostáztam. Anyumnak nem szóltam róla, persze mikor megint ment volna a "nevemben" háziorvoshoz (mert mint kiderült az én közgyógyomra vett C-vitamint a nevemben az egész családnak) akkor tudta meg és minden szarnak lehordott, hogy miattam marad gyógyszer nélkül a család. (Egyedül én szedek gyógyszert a családban.) Szívbeteg vagyok és 200 km-re költöztem, szóval fontos volt, hogy az itteni orvos is tisztában legyen a leleteimmel, mert ha itt valami bajom lesz akkor majd azt se tudja mi van. A kórházban ugyan ez volt. Betelefonált a nevemben és átíratta a címemet és a telefonszámomat az övére, hogy neki szóljanak, ha menni kell valami miatt. Tajszámom, adataim fel vannak neki írva, szóval gondolom ezzel tudta igazolni, hogy "én" telefonálok. (Ha ki akart cseszni velem akkor egyszerűen nem szólt, ha menni kell.) Ez is véletlenül derült ki, mikor egy régebben megbeszélt időpontra mentem és mondták, hogy hívtak a változás miatt az új számomon. Mikor számon kértem rajta akkor meg tagadta, hogy nem ő volt. Akkor mégis ki lett volna? Komolyan...Utána meg mondta, hogy azért mert nem tanulok tovább ezért haza kell költöznöm és így akart rávenni, hogy haza menjek.
2017. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
90%
Próbáld meg a családodtól független embernek elképzelni magad, mintha nem tartoznál nekik beszámolóval, elkötelezettséggel és csak arra indulnál el amerre a szíved visz. Milyen érzés? Ha jó, márpedig az...akkor harcolj!!!Egy életed van és most van csak lehetőséged Önmagadnak lenni!Nem számít mit tesznek, te csak menj előre a céljaid felé és idővel beállnak mögéd a sorba, mert nem hagysz nekik más választást. Tapasztalat....és rengeteg átsírt éjszaka, de megérte! Ne add fel, mert szeretnek és ha majd látják, mennyire élvezed elfogadják majd! :)
2017. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy srác, akire ugyanígy ráerőltettek valami szakot. Nem volt jó benne, de legalább gyomorrákot kapott. Vége lett az egyetemnek, aztán megcsinálta, amit ő akart tanulni, kiválóan. Ha maradsz, rámehet az egészséged. A szüleid kapják be!
2017. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!