Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy nem akarok gyereket? Mit tudnék még mondani?

Figyelt kérdés

Jelenleg 27 éves nő vagyok, bármilyen családi esemény van, ahol háromnál több rokon összegyűlik, tuti feljön a téma, hogy "Mikor jönnek a gyerekek?". A barátommal együtt vagyunk 6 éve, szeretjük egymást, 3 éve együtt is élünk. De nem érezzük még azt, hogy mi feladnánk ezt a szabadságot és minden időnket...

Van egy keresztlányom, aki 2 éves és imádjuk. Hetente 1-2 délutánt biztosan vele vagyok, nekem jelenleg az elég a "babázásból", nem tudnám ezt csinálni 24/7. Nem azt mondom, hogy soha, de az elkövetkezendő 2-3 évben még nem.


Viszont ezen ki van mindenki akadva, hogy hát miért, hiszen most lett készen a házunk ősszel, én is dolgozom már másfél éve és hogy higgyem el, ha már ott lenne velünk, sosem bánnám meg... Anyukám is folyton felhozza, hogy mikor lesz neki végre unokája, bezzeg XY még csak 25 éves, de már a második babával terhes, stb.

Már többször mondtam, hogy nekünk nem hiányzik még a baba, az otthonülős életmódot is nehezen szoknánk meg, meg úgy egyáltalán, az egy teljes életmód-váltást jelentene. Borzasztóan esik, hogy a saját anyámnak kell magyarázkodnom arról, miért nem akarom feladni az eddigi életemet és a további céljaimat.


2018. febr. 11. 21:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarazkodni, te eleted, senkinek nincs koze hozza, h akarsz e egyaltalan gyereket. Ha nem , az is maganugy. Egyebkent en 26 vagyok, eppen terhes, meg honapok vannak a szulesig, es a ferjem csaladja mar azzal piszkal h mikor jon a testver????????.... hihetetlen, komolyan. Gondolhatod, h elotte mennyire nyomtak a mikor jon a gyerek? Temat.... en anno megmondtam h majd akkor, ha en/ mi akarjuk, es aki ennek ellenere hajtogatta a kerdest, azt siman figyelmen kivul hagytam es ugy tettem, mintha nem hallanek.
2018. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk ez nagyon elfajult, konkrétan mindenkinek az volt az első kérdése, hogy mikor jön a gyerek. Végig hallgathattam, hogy ki hogyan hányt/érzett terhesség alatt, még a szexuális életüket is végighallgathattam, hogy hányszor szexeltek egy nap és milyen pózokban. Minden nő- ÉS férfirokon különhívott, hogy beszéljen a fejemmel. Naponta küldtek üzeneteket (email, facebook stb), hogy láttak egy cuki babát/ruhát/terhes nőt és hogyan állunk... Minden telefonbeszélgetésnek ez volt a témája.

Fiatalabb vagyok nálad egyébként jelenleg is.

Végül besokalltam és letiltottam mindenkit, miután egy családi eseményen kifakadtam, hogyha babát akarnak, akkor b@ssz@nak egyet össze, bár én a gyereket csak sajnálni tudom, ugyanis csapnivaló szülők voltak már gyerekkoromban is. Ennyi.

2018. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

miért kellene mondanod BÁRMIT is?


Senkinek SEMMI köze a TE testedhez!


Engem is nyaggattak, én a 4-5. alkalomkor megkérdeztem az illetőt, a férje jól nyal-e. Hirtelen nem lrdekelte az én méhem.

2018. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Metionin ***** válasza:
100%

Ha a szép szóra nem fejezik be, akkor meg kell kockáztatni a balhét. Ha nem bírnak leállni, akkor ne találkozz velük egy ideig. Ha valaki ilyen mint a rokonaid, akkor azoknak hiába dumálsz. Egyszerűen kötelességüknek érzik hogy beleszóljanak más életébe. Bírom hogy neked legyen gyereked azért hogy ők néha megnézzék de minden gond amivel a gyerek járna, legyen csak a tied. Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy jobb esetben az ember magának szül és nem a rokonoknak, ha a kedves anyuka vagy Marika néni babázni akar, akkor szüljenek maguknak vagy fogadjanak egyet örökbe, ne más életét bsszák el.

Nálunk is csak a balhé segített, bár ez esetben rosszabb a helyzet mert én nem "még" nem akarok gyereket, hanem egyáltalán, azért meg kb. keresztre feszít aki olyan. A rokonokkal nem tartunk kapcsolatot de anyám többször nevezett emiatt orvosi esetnek, közölte hogy nekem baj van a fejemmel stb.

2018. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést mintha csak én írtam volna!
2018. febr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Én is azt javaslom,hogy ha a szép szóból nem értenek,mondj ütőset (pl amit írt vki,hogy megkérdezte jól nyal-e a férje) Egyébként ha már lenne gyereked az se lenne elég nekik,faggatnának a szülésed intim részleteiről,hallgathatnád a van-e elég tejed,végigalussza-e az éjszakát,szalad-e már stb...kérdéseket.
2018. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
13%

Neked kell elfogadnod, hogy ők nem fogadják ezt el.

Szerintem sokkal több önállóan töltött időre volna szükséged 27 évesen, ekkor már az ember önállóbb, autonómabb annál, mint hogy a volt családjánál lógjon... És akkor nem kéne hallgatnod ezt, és több erőd lenne, és nem harcolnál velük, csak leszarnád, mit akarnak tőled.

2018. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
És hogy mit tudnál még mondani: Anya, nem akarom megvitatni a kérdést veled, kérlek, beszéljünk másról / ne beszélgessünk.
2018. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
64%-os, nem értem, hogy milyen önállótlanságróll beszélsz... Nem naponta lógok anyuéknál/nagyiéknál, vagy bármilyen rokonnál. De ha pl. családi ebéd van, mert valakinek a szülinapja, névnapja van, akkor ott vagyunk a barátommal mi is. Ez szerintem nem olyan durva, és nem is jelenti, hogy önállótlan lennék.
2018. febr. 11. 23:30
 10/26 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg nekik, hogy ebéd szülsz egy kakibabát. Azt mehetnek látogatni, ha gondolják. Annak még több testvére is lesz.
2018. febr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!